Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Victor are si acum rosu la vaccin, eu zic ca-i ok
Noua pediatra ne-a recomandat sa dam si sucul cu lingurita

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns imaya spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Victor are si acum rosu la vaccin, eu zic ca-i ok
Noua pediatra ne-a recomandat sa dam si sucul cu lingurita

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 3


Mercic . Vedem si noi ce zice si pediatra noastra si stabilim atunci.

Si Andrei la 4 luni

Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns imaya spune:

Citat:
citat din mesajul lui eladea2005

mai fete dragi, decat nspe mii de eloectrocasnice, eu v-am zis...una si buna... ala micu' al meu stie multe, ca doar de-asta l-am luat...gateste la aburi, mixeaza, incalzeste borcanele cu papa/biberoane, dezgheata...ce mai, stie sa faca de toate,..

in rest, nu va agitati asa cu boluri, farfuriaore, lingurite , etc . veti vedea la momentul potrivit ce si cate aveti envoie...si gasiti peste tot ce va doriti...adica cora, carrefour, etc.

LA MULTE LUNITE PUIUTI IUBITI, SARBATORITI ASTAZI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...



Eladea se poate un link te rog cu ceea ce a tu? As vrea si eu ceva mic si multifunctional sa nu tin 'nspe aparate prin bucatarie.

Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Buna dimineata si de la noi

LA MULTI ANI IULIA! sa fii sanatoasa, sa o faci pe mami fericita si sa ai o copilarie frumoasa alaturi de surorile tale!

Andrei ieri a fost foarte cuminte, a zambit chiar la copilasi, foarte dulce, a adormit apoi frant la restaurant, dar doar vreo jumate de ora, ca era cam galagie. asa ca pe la 5 jumate am plecat acasa, credeam ca o sa doarma pana seara. da de unde, s-a jucat intr-una, a fost prietenos cu noi si seara l-am lasat numa in body (descheiat) si pampers si era foarte fericit, si a ras in hohote, si noi pe langa el de rasul lui

seara a adormit frant la 9, s-a mai trezit la 10 sa mai pape un minut si apoi la 4 dimineata si azi la 7 jumate a dat trezirea, era cam obosit dupa ziua de ieri si a mai dormit si pana acum vreo ora dragul de el

mi-am comandat acum un sac de dormit mai subtire, de doar 1 tog, ca la noi e foarte cald si sacul care il aveam e cam grosut, sa vedem ce afacere am facut

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

buna fete,

si eu sunt adepta diversificarii cu lingurita,nu cu bibe,ca doar asta inseamna diversificare.
eu am luat baby safe feeder dar nu-l vom folosi decat dupa 5 lunidar nah,sa fie in dulap in caz de.

Eladeea in legatura cu sacii aceea,se fol la partea sport de la carut nu?nu in landou,ca acolo nu incape.Izoleaza mai bine?,caci carucioarele aproape toate au acoperitoare de iarna,de vant,de frig,si se trag pana sus la piept.nu stiu daca am explicat bine,dar nu prea vad utilitatea lui.ma poti lamuri te rog?



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

buna fete,

si eu sunt adepta diversificarii cu lingurita,nu cu bibe,ca doar asta inseamna diversificare.
eu am luat baby safe feeder dar nu-l vom folosi decat dupa 5 lunidar nah,sa fie in dulap in caz de.



deci am sa caut in Careffour


Citat:


Eladeea in legatura cu sacii aceea,se fol la partea sport de la carut nu?nu in landou,ca acolo nu incape.Izoleaza mai bine?,caci carucioarele aproape toate au acoperitoare de iarna,de vant,de frig,si se trag pana sus la piept.nu stiu daca am explicat bine,dar nu prea vad utilitatea lui.ma poti lamuri te rog?



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana


si mie mi-au placut sacii foarte mult dar mi-am pus aceeasi intrebare, si eu am la carucior la partea sport o acoperitoare de iarna care o pot pune chiar si pe landou...asa ca nu stiu daca mai e nevoie de altceva

...si inca ceva, incalzitorul de biberoane nu fuctioneaza pe acelasi principiu ca si sterilizatorul? adica aburi calzi?


Oana mamica lui Matei – luna a 5-a 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

oana, ba da, asa functioneaza si incalzitorul. in functie de optiunea aleasa de tine (temp camerei, frigider sau congelator) se incalzeste apa din incalzitor.

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Oana, Denisa, sacii tin loc de paturica, sunt de lana, sunt moi si tare grosi...din ce am vazut eu. Puteti folosi aparatoarele si daca folositi sacii. Eu asa stiu, poate ma insel... Eu am vrut sa-mi iau de quinny, dar sunt 250 de lei si am sa iau de pe site-ul postat de Andreea. Decat sa-i pun 2 paturici cand vor fi frigurile alea mari, mai bine un sac din asta...
La multi ani Iulia!!

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
poze luna 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

oana, ba da, asa functioneaza si incalzitorul. in functie de optiunea aleasa de tine (temp camerei, frigider sau congelator) se incalzeste apa din incalzitor.

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010


si acum vine intrebarea inteligenta ...eu am sterilizator de la Avent care e destul de incapator, scot un raft din el si incalzesc mancarea...teoretic cel putin cred ca e posibil daca functioneaza pe acelasi principiu


Oana mamica lui Matei – luna a 5-a 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Buna fetelor

Am si eu o intrebare. Voi noaptea ii acoperiti pe bebelusi cu paturica sau ii tineti in saci de dormit? Mie mi se oprise inima noaptea trecuta cand l-am gasit pe bebe mic cu paturica trasa pe cap si infasurata. Si el se zbatea/juca ca nu mi-am putut da seama. Nici nu am mai stat sa vad ci m-am repezit sa smulg paura de acolo. Eu pana acum credeam ca tipa daca cumva isi infasoara paturica pe cap, ins acum m-am lamurit ca nu se mai pune problema sa-l acopar.

Roxana, mamica fericita a pisicutzei Theodor
24.06.2010
http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/BebeTeo

Mergi la inceput