Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

eladea, cautam ceva pe net si am dat peste subiectul asta http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144582&whichpage=2
Poate nu l-ai vazut si gasesti ceva sa te ajute

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

am gasit la carrefour baby safe feeder la 10 lei
dar n-are sita de rezerva



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008

am gasit la carrefour baby safe feeder la 10 lei
dar n-are sita de rezerva


eu v-am zis ca sunt in carrefour ieftine. site sunt separat de cumparat

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

abia ce-am revenit si noi de pe drumuri, mi-e foame, sunt obosita, si isa a dormit tot drumul, cu o pauza de papa si una de urlat - ii era somn si nu vroia sa doarma , oricum au fost 6 ore de drum in total... in final, nu ne-a placut masina care-am vazut-o

ochidut, am trecut prin Jaen, nu mi-a placut...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

dar am intrat intr-un magazin sa iau o sticla de suc si am luat si baby safe feeder, cu suport roz , maine il pun in functiune

se pare ca isa are chef de joaca, normal - la cat a dormit!! si eu pic de somn... merg sa pap ceva si sa vad cum negociez cu ea...

noapte buna, delfinariu

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Eladea - vad ca si pretul este foarte bun la el - livreaza si in Romania.
http://www.eurekakids.net/en/babycare/terraillon/petit-terraillon-food-processor-all-in-one/30308008


Diana,mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

mi-am adormit puiutul , sa va spun si cum: mancam o banana si cum si-a aruncat ochii isa catre mine si m-a vazut, a inceput sa-si suga zgomotos buzele (asta a descoperit de ieri), asa ca am luat frumos chestiuta aia ptr papa (tocmai o spalasem inainte de utilizare) si i-am pus bucatele de banana si portocala. a fost super incantata, nu poate ea inca bine sa-l tina in mana si nici nu stie ca daca lasa mana in jos/sus, pleaca si papa .

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

am mai pus cateva poze, vroiam sa le descarc pe cele in care-si indesa manutele pe langa dispoziticul asta de granire, dar nu stiu cum le-am sters de pe card , asa ca au mai ramas doar astea...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns imaya spune:

Buna dimineata!

O noapte formidabila. Bebitza a adormit aseara pe la 7. I-am dat sa manance si l-am schimbat la 10 si somnnnnnn pana la 6 fara un sfert dimineata. Am dormit si eu neintoarsa. S-a jucat si a chiuit pana mai acu' vreo 10 minute si a adormit instant.

Fetelor la voi BCG a avut vreo reactie??? Lui Andrei ii coace sau nu stiu cum sa zic. E rosu cu un punct alb in mijloc. La controlul de 3 lunite pediatra a zis sa nu mi fac griji ca asa se poate intampla dar totusi e normal?

Azi plecam la un gratar la prieteni cateva ore caci e extrem de frumos afara.

Pentru diversificare nu am deocamdata decat storcator de fructe si legume, un castronel si vreo 4 lingurite. Cred ca la inceput o sa i dau suculetul de morcov cu biberonul. O sa vad si ce zice pediatra miercuri la controlul de 4 luni.

Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

La multe lunite, la multi ani frumoasa Iulia Alexandra, de Otiliav! Sanatate multa, noroc in toate si crestere usoara!


Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 3

Mergi la inceput