FIV cu ovocite donate(4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:





Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Miki,ai intrat la mijloc.Deci s-au mai chinuit si alti cu tine,ha ha ha.
Insa,pat palma,pt ca la felul in care te documentzi,jos palaria!

Ari

---------------------------------------------------------------------------------
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica,1 sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Mai fetelor, cine stie ce zice lumea ca negociem noi.
Misa pana la urma te-ai lasat de fumat sau tb sa negociem iar?
Cu Ari negociez la pastile



Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

sunt tare supatara si nu prea mai am chef sa scotocesc..oricum anul acesta nu mai fac nimic..iau o pauza si incerc sa ma relaxez ca mi-a azuns chinul din martie cat am alergat..sa ma bucur de baiatul meu, de sarbatorile care vin si de vremea asta frumoasa care nu se mai termina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

daca-i vorba de fumat, nu e loc de negocieri... eu la fiv 4 nu am mai asteptat testul (simteam ca e zero barat) si m-am lasat de fumat BRUSC desi toti doctorii mi-au zis ca nu asta e cauza infertilitatii... la fiv 5 aveam 5 luni deja de cand ma lasasem si sunt convinsa ca a avut o importanta covarsitoare! Se pare ca fumatul asociat cu problemele de coagulare ale sangelui erau bomba cu ceas. La o femeie care nu are aceste probleme de coagulare fumatul nu are asa efecte devastatoare, dar la noi (ma refer la cele cu trombofilie) are!

deci aici nu-i loc de negocieri: ori - ori

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Da Ari am incercat zile la rand sa o fac sa se lase de fumat si degeaba, ea voia sa negocieze. Negocierea era asa : se lasa de fumat dc raman eu gravi (la FIV-ul trecut), nu am ramas si uite ca tot fumatoare e. Si zice ca ma las eu greu la negociat

Misa vezi ca suntem 2 la 1 asa ca tb sa te lasi de fumat, da? Asa cum zice si Ari trombofilia nu se pupa cu tigara, scrie si pe analiza mea de la Synevo pt MTHFR la comentarii.

Mona stiu ceea ce simti, te inteleg f bine. Dc simti nevoia sa iei o pauza ia-o dar dupa pauza te rog eu mult mai investigheaza-te, nu trasfera embrionii pana nu esti sigura ca esti ok. Pt inceput iti recomand un tratament naturist care ar fi bine sa-l faci 3 luni:
extract glicerinat de zmeur 30pic/zi
extract glicerinat de coacaz 30pic /zi
supozitoare carpicon din zi 5 pana pana in ziua 19 http://www.naturaplant.ro/produse/789/Carpicon_S_-_supozitoare
Extractele sa fie de la Plantextrakt

Extractele le poti inlocui cu Vitex Fruit care e f bun dupa tratam hormonale . Are urmatoarele indicatii:

- echilibreaza hormonal prin stimularea secretiei de progesteron;
- reduce secretia de prolactina;
- antitumoral (in cancerele hormono dependente);
- reduce infertilitatea feminina indusa de nivelul scazut de progesteron;
- reduce manifestarile in sindromul premenstrual (inflamatii si dureri ale sanilor, iritabilitate, depresii, migrene), in dismenoree (dureri menstruale), amenoree (lipsa menstruatiei), in menopauza, mastoza fibrochistica, endometrioza, hirsuitism;
- amelioreaza acneea hormonala;
- stimuleaza secretia lactata in primele 10 zile dupa nastere (galactogen);
- echilibreaza organismul dupa utilizarea indelungata a anticonceptionalelor;
- sustine glandele suprarenale in situatii de stress;
- calmant nervos;
- tonic hepatic si splenic, digestiv (reduce flatulenta, stimuleaza digestia);
- diuretic;
- antibacterian;




Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

dar stiti care e culmea? ca am cunoscut si o exceptie! stiu o tipa care a pierdut cateva sarcini mici (cateva cred ca peste 4) cu FVL heterozigot, a reusit la 41 de ani sa aiba un baietel superb! mai dar fuma ca turcu' si baga clexane... eu nu am riscat pentru ca am zis ca nu mai suport inca un esec... de fapt stiu ca in seara cand am luat hotararea mi-am zis ca n-oi muri daca las tigarea sa vedem macar ce iese... daca nu reusesc ma apuc oricand, asta a fost in mintea mea de am reusit sa ma las asa brusc, fara nicorette, fara tigare electronica, fara nimic.

Misa, numai tu poti face asta, nimeni in locul tau n-o poate face. Sper ca nu te-ai suparat pe mine... indiferent ce decizie iei, baga vitamina C si pycnogenol.


www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Da, f bun antioxidant pycnogenolul sau pinovital cum se numeste acum, dupa ce ne lasam de fumat, mai ales ca este f bun si pt endometru, scade nk, limiteaza endometrioza, etc .
Din experienta proprie, am luat cam 2luni inaintea de fiv 2, care a fost reusit, si l-am lasat ca ma plictisisem, dar de fapt isi facea efectul de tacute .

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

,tebuie sa ma ascund.2 la 1....naspa

Mai fetelor,deci eu acum fumez un pachet la 6 zile,aprox 3 tigari pe zi,iar tu Miki,stii deja ca din ziua cu et m-am lasat de fumat.Nu e o problema lasatul de fumat,pt. ca la fiv-ul cu sarcina biochimica m-am lasat in dec si ,ma lasam de tot atunci daca nu era problema cu sotul.M-am reapuncat la sfirsitul lui mai,cind am aflat ce boala groaznica avea.Ei,acum e bine totul si el e la fel ca acum 3 ani cu niste analize perfecte de om sanatos.Insa,sa las tigarica acum???Recunosc ca nu mi-e greu,dar....nu mai zic numic.Trebuie sa ma gindesc ffff serios.A si inca ceva.Dr. de la Sofia te lasa sa fumezi max 5 tigari pe zi daca esti fumatoare,pt. ca oprirea brusca a tigarii provoaca stres pt organism,in special dupa et.

Goldi,Miki,Ari

---------------------------------------------------------------------------------
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica,1 sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Am si eu un anunt de facut!

Daca este cineva interesat de Sofia,am o programare libera pe data de 26 nov.Programarea este facuta pt. o dragalasa de pe forum,dar care pina a obtinut programarea a ramas insarcinata natural,printr-o minuneminunata.

Daca doreste cineva nu trebuie sa fie musai pt donatoare,poate sa fie si pt fiv simplu.



---------------------------------------------------------------------------------
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica,1 sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3

Mergi la inceput