FIV cu ovocite donate(4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Misa, frumoasa veste ai dat!
banuiesc ca viitoarea mamica este in al 9-lea cer! cred si eu, sa se pregateasca de fiv (si nu orice fiv) si sa ramana natural! am zis eu ca viata bate filmul!
sarcina usoara transmite-i si sa se ia la toate fetele de aici!

Misa, ma bucur ca sotul tau este acum sanatos! adevarul este ca nimic nu este mai important ca sanatatea.

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Pai dragalasa sa traga si piciorul, sa fie serviciul complet. Punct ochit, punct lovit .

La cat "fumezi" tu Misa, e ca si cum ar fi. Dar si sa te lasi inseamna ca va fi f usor.

Acum sa nu chinuim fata, cand va intra in vrie cu FIV-ul se va lasa sigur .

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminika spune:

Misa,
As vrea sa-mi dai mai multe amanunte despre clinica din Sofia, mai-mai ca m-as incumeta si eu la o deplasare cu tine. Eu sunt pentru FIV cu donate si am inteles din mesajele tale ca acolo se face cu donatoare anonima.Iti trimit un PM cu Id meu de mess sa vorbim mai pe indelete.
Lumi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misa_21 spune:

Daaaaaaa,Ari,viata bate filmul.Am 2 vieti acum care au cistigat batalia,insa vestea asta ,ultima, cu locul care s-a eliberat la Sofia m-a dat de-a dura.Am zis eu bine,minuneminunata.

Ha,Goldi,sa mai spui ca dr. S nu are mana buna?Uite,asa prin telepatie,cand s-a gindit si el sa isi bata capul,a ramas fara obiect de studiu.

Lumi,daca esti pt donatoare e si mai bine.Parerea mea e ca daca te inscrii acum,prin aprilie,vefi fi deja graviduta,pt ca tre sa luam in calcul ca se pierde o luna cu sarbatorile.

Lucia,iti multumesc si aici pt ajutor.

Mona,chiar ai plecat in viata?

tuturor.

---------------------------------------------------------------------------------
gena MTHFR A1298C-genotip heterozigot,2 ET-1 sarcina biochimica,1 sarcina cu gemeni pierduta la 5,respectiv 8 saptamini sub tratamnent fraxiparine 0.3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

mersi miki
dragele mele sunt aici..va urmaresc cat despree mine, eu sunt bine si ca un fapt divers ca sa scriu si eu ceva ..eu nu fumez si nici cafea nu beau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia69 spune:

Buna fetelor ,ce mai faceti ? Ce liniste pe aici! In ultimul timp am facut multe investigatii , am FSH 5.0 , doctorul mi-a zis ca mai pot face un tentativ cu ovo.mele ... dar eu am hotarit : ovodonatie la isida , punctia pe 28/03/2011 ,sper sa fie ultima . Va pup. lucia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

lucia,

eu am fsh=11 la 34 de ani! si am reusit cu outele proprii...

dar tu stii mai bine, nu stiu cazul tau in particular, sa iei decizia corecta impreuna cu dr tau!

Gabi+21
placenta previa centrala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Lucia, e pacat ca nu mai incerci cu ovocitele tale la un FSH atat de bun. Eu la FSH 12.8 m-am hotarat sa mai incerc odata cu ovocitele mele! Eram programata pt FIV cu ovocite donate in aprilie 2011 la Brno, dar mi s-a parut prea mult sa astept 11 luni fara sa fac nimic si m-am hotarat sa-mi iau inima in dinti si sa mai incerc pt ultima data cu ovo mele. Nu eram hotarata daca sa fac un FIV pe ciclu natural la Sibiu(nu e asa de scump ca cel cu stimulare si eu am ovulatie in fiecare luna) sau sa mai incerc in alta parte cu stimulare. Dupa ce m-am mai documentat un pic, ne-am hotarat sa mergem la Viena si a dat Dumnezeu si s-a intamplat o minune...Sunt graviduta in 9 sapt. Bine, nu pot sa zic ca pericolele au trecut...se poate opri in evolutie pana la 12 sapt, apoi dublu test, TT, pozitia placentei...si cate se mai pot intampla... De aceea nici nu prea spun la cunostiinte ca sunt gravida si ma abtin sa fiu prea euforica.
Iti doresc sa fi facut alegerea cea mai buna pt tine , sa fie cu noroc si sa dea DD in 2011 sa fii graviduta!
Cand demarezi FIVul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nutzyca spune:

BUNA,am tot uramrit ce ati scris dar ac m-am inregistrat,as vrea sa trec peste povestea care m-a dus in situtia de a face fiv si vreau sa va spun despre primul fiv facut in iulie care a fost reusit dar din pacat timp de zece saptamani,sunt la al doilea embriotransfer care a fost pe 20sambata ac sunt in a sasea zi dupa,sunt putin dezamagita de faptul ca nu am niciun simptom la primul am avut ceva dureri dupa vreo trei zile acum nimic,oare sa fiu insarcinta?imi doresc foarte mult un bebe am trecut prin multe pana aici va rog daca vreti sa imi rspundeti sa imi spuneti ce simptome ar trebui sa fie in a sasea zi?ms

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Uneori, un FSH mic este mascat de un estradiol mare . Lucia, FSH tau este fff bun, in nici un caz de donate, insa trebuie "citit" in context . Cat era estradiolul si LH in ziua 2 ?

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput