Ghiceste sunetul - editia a 9-a

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rosanita spune:

ghinion...am fost selectata sa raspund, si pana sa apuc sa imi dau cu parerea, s-a oprit pentru o fractiune de secunda curentul si mi-a murit PC:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

loooooooool.asta e discriminare.toti membrii ar trebui sa aiba sansa la un raspus.pot primi un PM.ce e cu sistemul acesta dubios si alambicat???



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



cum sa primesti PM??? ideea este sa petreci timp pe forum, atunci esti selectat.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091

loooooooool.asta e discriminare.toti membrii ar trebui sa aiba sansa la un raspus.pot primi un PM.ce e cu sistemul acesta dubios si alambicat???



Care sistem dubios si alambicat?Mie mi se pare foarte simplu,stai pe forum mai mult,e foarte probabil sa-ti apara trifoiasul.

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

sincer este cam ciudat eu stau mai bine de 18 ore pe net in special pe forum dar nu m-ia aparut niciodata trifoiasu asa ca m-am lasat pabubasa,bafta celor carora le apare

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gelosu spune:

nu inteleg un lucru..care sunt acele pagini in care apare trifoiasul?am fost selectat sa raspund, eu eram pe forum, dar nu a aparut nici un trifoias...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubyana spune:

un peste care sare in apa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizylatino74 spune:


Salutare!
Si eu am avut aceasta problema,dar cu un pic de intuitie am descoperit cum poti participa.
1.trifoiul daca apare,se afla in partea de sus a paginii,in chenarul stang,unde scrie CONCURSURI ACTIVE
2.faci click in acel chenar si ti se deschide pagina din forum cu toate concursurile active,de aici alegi pe cel cu sunetul(click)
3.faci click in primul topic ,cel al ADMIN, pe link-ul unde scrie sa asculti sunetul...ti se va deschide o alta fereastra(pagina) unde pe langa lista cu raspunsurile celor deja selectati este scris"lista cu cei selectati care inca nu au raspuns",faci click pe acea propozitie si in lista care se afiseaza cauti numele tau de utilizator,daca este,esti selectat.
4. ca sa raspunzi la concurs te intorci la pagina din forum cu lista de concursuri,in partea stanga (unde scrie titlul concursului-GHICESTE SUNETUL editia a 9-a)SUNT 2 ICONITE,PRIMA E TIP DOSAR VIOLET,FACI CLICK PE EA SI ITI APARE O CASUTA DE RASPUNS...scri raspunsul tau la concurs si apoi apesi trimite....gata esti in concurs...te poti intoarce la pagina cu cei 200 de membri selctionati care nu au raspuns inca si sa vezi daca raspunsul tau apare (ca sa nu cauti mult,vezi data si ora selectiei).SUCCES.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Trebuie sa fii foarte atent. As incerca sa explic dar nu prea imi gasesc cuvintele.
Trifoiasul apare sus pe pagina. Daca tu esti pe la mijlocul pagini nu il vezi. De ex mie mi-a aparut azi cand am dat Refresh. Pentru o secunda am vazut trifoiasul si partea de sus a paginii, dar apoi m-a dus la mijlocul paginii unde eram inainte de refresh.

Sub trifoias apare un chenar unde poti sa asculti suntetul, iar sub el un alt chenar unde scri ce sunet crezi ca este si apesi Trimite.

Cam atat din experienta mea. Sper sa va ajute.


CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

doar raspunsurile trimise atunci cand apare fereastra cu faimosul trifoias sunt in concurs! cele trimise pe mail sau scrise aici pe subiect nu.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina80 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ADMIN

Pentru cei noi care inca nu stiu cum functioneaza:

- sistemul alege automat si aleator o serie de membrii care pot participa la concurs dintre cei activi pe forum (membru activ = membru care este in acel moment logat pe forum)

- dupa ce ai fost ales, la urmatoarea re-incarcare (page refresh) a site-ului o sa-ti apara in mod clar un TRIFOI insotit de casuta de raspuns. Acesta nu apare pe toate paginile dar apare de exemplu la scrierea sau citirea unui mesaj.

- completezi raspunsul si il trimiti

Scenarii cu ghinion:
1. Pleci de pe site (inchizi browserul) exact dupa ce ai fost selectat. In acest caz pierzi sansa sa raspunzi.

2. Esti selectat dar nu accesezi apoi o pagina care afiseaza trifoiasul. Pierzi sansa sa raspunzi.

3. Esti pe site dar nu esti selectat. Alti membrii activi sunt selectati in locul tau. Poti reduce acest risc daca accesezi site-ul in momente cand este mai putin aglomerat (noaptea spre exemplu)

4. Esti selectat dar te gandesti prea mult pana sa raspunzi si-ti pierzi sansa de a raspunde (incercati sa nu depasiti 5 minute).


O zi buna Echipa Desprecopii.com

Credeam ca este totul mult mai simplu...astept sa vad daca o sa fiu selectata

Mergi la inceput