FIV Dr. DRAGOS ALBU 16

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

rica69 Honeys a facut protocol lung

MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA, FVL, ANTICOAGULANT LUPIC
3 IA, FIV 1 nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria81 spune:

buna fetelor va pup pe toate
celor care sunteti in focuri multa bafta, va tin pumnii

ama tu ce mai faci?
tot cu munca?


MUTATIA 1298 A>C IN GENA MTHFR IDENTIFICATA IN STARE HETEROZIGOTA, FVL, ANTICOAGULANT LUPIC
3 IA, FIV 1 nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi_m spune:

Buna,
preturile din prima pagina sunt inclusiv cu tratament, sau numai procedura in sine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Buna MimiM,preturile se refera doar la procedura!tratamentul e separat si te costa destul de mult...Am o rugaminte la voi,spuneti-mi ati luat pen-ul(stiloul)pt cartusul cu Puregon de la Medlife?Multumesc anticipat!
Arabella,34 ani,2 IA la Med New Life,prima reusita,sarcina pierduta la 23 sapt.,a2-a nereusita,urmeaza primul FIV
la Medlife luna aceasta,cu dr.Albu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Arabella mersi ptr raspuns. Da, in principiu fiv-ul va fi in ianuarie, dar sa ajungem pana acolo. Deci nici vorba sa ma gandesc la protocol lung cu AMH meu, care poate a mai scazut intre timp ptr ca analiza am facut-o inainte de fiv 2!!!
Si totusi la fiv 2 nu am luat AC si am mers pe protocol scurt. Stiu ca Mire a mentionat ca AC se pot da in ambele protocoale, dar tot nu inteleg de ce tb sa iau AC incepand cu CM din decembrie, Iar la dl dr o sa ajung numai in decembrie ptr analize, dupa ce o sa-mi treaca CM. Si nu imi vine sa il innebunesc cu email-uri pe tema asta.
Tu Arabella ce schema de tratament ai? Cand faci ET?
Maria nu stiu de ce eu imi amintesc ca Honeys a mers pe protocol scurt.
Mimi preturile sunt numai ptr procedura, tratamentul si eco sunt separate. \Dar vad ca Arabella ti-a raspuns deja....
Honeys cum mai esti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Da, Arabella pen-ul mi-a fost dat de la medlife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Multam Rica.Maine ma duc sa iau pen-ul,am vb deja.Trebuie sa iei AC sa-ti pregatesti endometrul pt nidare si sa ai ceva echilibru hormonal.O sa vina si menstra dupa ce intrerupi AC,sa nu te speri...fac protocol lung,am inceput cu AC din prima zi a CM,dupa care diphereline 0.1 din ziua 18,apoi stimularea propriu-zisa cu Menopur 75UI si Puregon 100UI zilnic 10 fiole din fiecare,mai mult Puregon pt ca la ultima inseminare nu am raspns asa bine la Menopur am facut o cantitate industriala si nu mai vreau sa repet episodul.ET pe 1 dec daca-mi ajuta Domnul:)Nu stiu ce sa zic ,in leg. cu protocolul tau,mai bine vb cu dr si o sa aleaga el dupa ce repeti AMH-ul ce protocol faci,oricum Doamne Ajuta la toata lumea !Nopapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Mersi Arabella. Vezi tu si eu la primul fiv pe care l-am facut la MedNewLife am inceput cu diphereline inainte de a face Menopur (3x75UI) si am avut cantitate foarte mare de ovocite 17 din care au rezultat 11 embrioni numai ca la toate cele 3 ET rezultatul a fost zero. La ce a folosit ca am raspuns bine la tratament nu s-a prins nimic. Iar acum la al doilea fiv am facut stimulare mai puternica (150UI puregon+ 300UI menopur pentru ca nu am mai prea raspuns la tratament si am avut la final numai 5 embrioni, i-am transferat pe toti, din care a prins unul numai ca s-a oprit in evolutie asa cum am mai spus. Nu mai inteleg la tine cu AMH bun si se poate sa nu raspunzi bine la tratamentul cu menopur? Am inteles ca menopurul da ovocite mai calitative, iar puregonul mai multe.
Tu crezi ca trebuie sa mai repet AMH-ul? Crezi ca mi-a scazut mult AMH dupa al2lea fiv? Am inteles de la dl dr ca si cycloprogynova sunt bune pentru endometru. De aceea a trebuit sa le iau imediat dupa chiretaj si inca mai iau si acum, bineinteles cu cele 7 zile de pauza intre CM. Tu pentru cate zile ai luat AC?
Pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Buna,

Sunteti deosebite si imi place la nebunie felul in care va sustineti.
Asa ca am decis sa ma alatur voua.
Am 28 de ani si am trecut deja printr-o nereusita FIV, la Giulesti.
Acum am decis sa ma las pe mana Dr. Albu.
De data aceasta sper sa fie o reusita.
Va citesc in fiecare zi, dar ceea ce m-a determinat sa scriu, este Arabela_34, deoarece vom face ET in aceeasi zi ( 01 dec).
Deocamdata sunt la stadiul de Diphereline, de maine urmand a incepe stimularea ( urmez protocolul lung).
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

rica69,

eu am avut protocol lung la primele 2 FIVuri, primul nereusit (1 blasto transferat), al 2lea reusit, cu sarcina oprita in evol. la 6 sapt (2 blasto transferati). Inainte de al 2lea FIV am avut anticonceptionale (aveam un chist pe ovarul stang).

Al 3 lea FIV a fost intr-adevar cu protocol ultrascurt, 3 embrio de ziua 3 transferati si beta pozitiv.

Primul FIV - Gonal, celelalte 2, Menopur, respectiv Merional (adica acelasi lucru).

Asa ca nu stiu ce sa zic de legatura dintre tipul de protocol si calitatea embrionilor...cel putin in cazul meu. AMH n-am facut niciodata (nu mi-au cerut nici dr Dracea, nici austriecii).




Gabi+20
placenta previa centrala

Mergi la inceput