FIV Dr. DRAGOS ALBU 16

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Bine ai venit Arabella. Cu siguranta o sa-ti faci prietene multe. Bafta multa iti doresc.

Mire mamica draga cum te mai simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Bine ca te-am prins pe aici Arabella.
Poate poti sa imi explici si mie in legatura cu protocol scurt si lung. Sunt putin nelamurita ptr ca dl dr asta vara mi-a mentionat ca o sa mergem tot pe protocol scurt, banuiesc eu ca din cauza amh 1.35. Daca totul va fi ok dpdv analize voi face al 3-lea fiv in ianuarie, iar dl dr mi-a spus ca incepand cu menstra din decembrie sa intrerup cycloprogynova (pe care le-am luat din iunie dupa ce am facut chiuretaj, sarcina oprita in evolutie) si sa incep AC. Nelamurirea mea este protocol scurt presupune AC? Sau nu are nici o legatura si ar fi numai legat de perioada de inhibare.
Iti multumesc si scuze ca te-am “atacat” asa de repede cu intrebari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arabella34

multumesc ,Mirela!Doamne Ajuta la toata lumea!Fac protocol lung,din fericire AMH-ul il am in limite optime;)...cate saptamani ai,Mirelus?Ai grija de nazdravani!Am citit ca nasti la Filantropia cu dr.Varlas,eu sunt asistent medical specializare obstetrica-ginecologie,lucrez la Polizu,dar am lucrat multi ani la Filantropia...esti pe maini bune,pupici!;)


eu tot protocol am facut ultima data
la primele 2 fiv uri am facut scurt

de azi intram in saptamana 31
am schimbat prefixul azi nici nu mi vine sa cred



+30 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

rica se dau si in protocol scurt AC
dif ca la cel lung incepi cu dipherelinul din ziua 21, la cel scurt din ziua2

suntem ok, mainile ma dor cumplit si nu pot dormi
in pozitia culcat imi amortesc si incep sa ma arda din zona cotului pana la degete si trebuie sa ma ridic si uite cum se alege praful de somnul meu

motanii se joaca si mi s tare dragi

+30 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

mirela, ai incercat sa dai cu Fastum gel pe maini?
eu, din cauza diazepamului, cand eram in spital, am dormit toata noaptea pe o mana si cand m-am trezit, ma durea ingrozitor. Apoi m-am dat cu fastum gel si m-a lasat.
Imi place tare mult semnatura ta!

Gabi+19
placenta previa centrala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

mi e frica sa ma dau cu cremuri, contin diverse substante care se absorb prin piele si sa nu le faca rau la bbi

+30 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

mirelus mai ai un pic .. cred ca ti e tare greu , dar vei ajunge cu bine la capat si ti vei tine strumfii in brate

gaby numai bine iti doresc si tie

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna fetelor!
Honeys imi pare nespus de rau! cred ca este groaznic.....cand beta este de la inceput negativ, parca este mai usor, dar asa....

Mirelush ce trece timpul.....mai a putin si vei deveni mama a 3 flacai. Doamne-Ajuta sa ai nastere usoara.

Cristiama scuze ca te intreb, ce AMH ai avut? Eu am 40 de ani si in AMH facut la Synevo, in octombrie = 0.23. La mine sansele cred ca sunt aproape de zero.

O zi buna va doresc!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Mersi Mire. Deci trag concluzia ca pe protocol lung embrionii sunt mai calitativi. Si tu si Lumi ati facut protocol lung si sarcina este ok. Iar la protocol scurt cum am facut eu si Honeys si cum ai facut si tu Mire la primul fiv sarcina s-a oprit in evolutie. O sa-l intreb pe dl doctor daca am putea face protocol lung cu AMH meu de 1.35.
Gabi tu ai avut protocol ultra scurt dupa cate imi amintesc.
Violeta, dar pe dr Albu l-ai intrebat daca merita sa incerci fiv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Bun gasit fetelor:)Eu sunt la servici,tura de noapte.Rica,protocolul lung se indica cand rezerva ta foliculara este in limite optime adica AMH pest 2.Diferenta dintre cele 2 protocoale este ca la cel lung se incepe cu anticonceptionale,urmand inhibarea cu Diphereline dupa care stimularea propriu zisa;asa este,la un protocol lung se obtin foliculi de calitate mai buna,dar mai putini,in schimb ,la cel scurt mai multi,dar depinde de fiecare organism in parte.Tu faci FIV-ul in ianuarie?Multe inainte Mirelusa,pana la 38 cu nazdravanii tai!...sper sa-mi dea Domnul tot 2...of,speranta moare ultima.Pupicei multi si Doamne Ajuta la toata lumea:)
Arabella,34 ani 2 IA la New Life Med,prima reusita,sarcina pierduta la 23 sapt,a 2-a nereusita;urmeaza primul FIV in luna asta la Medlife cu Dr.Albu.

Mergi la inceput