Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***275***

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Hop si eu!!!

Anaan va sunt bune?

Mie imi este tare rau, de abia ma tin pe picioare? Astazi abia am condus pana acasa Nu sunt racita, nu ma doare nimic, dar ma mi-e rau de nu pot sa ma ridic si simt ca o sa lesin in orice clipa. Ieri am fost la aerobic dupa multi ani si am facut in continuu exercitii grele cam 1 ora. Nu am facut febra musculara. Oare poate sa-mi fie rau de la asta?

Sper sa-mi treaca pana maine caci avem avion la prima ora si eu nici macar nu am facut bagajele

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Si daca tot am aflat vesti despre ARIS si Vitamina (multa sanatate!) si plansaram toate dupa PISIGRI, si mai suntem si la dirigentie, iau catalogul:
SABY!
NIKOLETA!
AYLA!
LEELOO!
UALI!
FLORIC!
SHASA!
CARMENADA!

http://www.lucamic.blogspot.com/

ANAMARIAME?...
Olishka, drum bun sa aveti si sa reveniti cu muuulte povesti si poze! (ce aerobic ti-o trebuit si tie?...)

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Hop si eu!!!

Anaan va sunt bune?

Olga, mamica lui David iepurasul


Da, da, da si ne plac si-ti multumim si ...mai vorbim noi, tanara faptura!

Cred ca starea ta poate fi de la efort. Fa o baie mai calduta si ia o aspirina, stiu ca este buna pentru asa ceva.

Revin, ca trebuie sa fug la cumparaturi: se supara frigiderul pe noi, ca-l tinem gol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Citat:
citat din mesajul lui simplyana_m

Si daca tot am aflat vesti despre ARIS si Vitamina (multa sanatate!) si plansaram toate dupa PISIGRI, si mai suntem si la dirigentie, iau catalogul:
SABY!
NIKOLETA!
AYLA!
LEELOO!
UALI!
FLORIC!
SHASA!
CARMENADA!

http://www.lucamic.blogspot.com/

ANAMARIAME?...
Olishka, drum bun sa aveti si sa reveniti cu muuulte povesti si poze! (ce aerobic ti-o trebuit si tie?...)

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
18 luni
Manole forever
Sovata


Mie imi este dor si de RAALUCA cu LENA...

Multumim Ilinca Chiar acum am bagat bateria la incarcat.

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Buna fetelor, voi intra pe net mai la noapte daca nu cad din picioare.

pana atunci, ca am si uitat de concurs cu totul zilele astea, dar acu' na am intrat in hora si tb sa joc ( nu ca ar mai avea mare importanta acum, tot ce vreau e altceva) daca mai are cineva voturi si va plac fotografiile noastre, le puteti viziona si vota sa semnatura.

Mami de fetita si de baietel

participam la "Clipe de vara"

ess-1.jpg si ess-2.jpg



Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Hop si eu!!!

Anaan va sunt bune?

Olga, mamica lui David iepurasul


Da, da, da si ne plac si-ti multumim si ...mai vorbim noi, tanara faptura!

Cred ca starea ta poate fi de la efort. Fa o baie mai calduta si ia o aspirina, stiu ca este buna pentru asa ceva.

Revin, ca trebuie sa fug la cumparaturi: se supara frigiderul pe noi, ca-l tinem gol.


Ma bucur ca v-au placut

Aspirina am luat, dar baie nu prea este chip sa fac. Nu ma lasa nimeni

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eseea

Buna fetelor, voi intra pe net mai la noapte daca nu cad din picioare.

pana atunci, ca am si uitat de concurs cu totul zilele astea, dar acu' na am intrat in hora si tb sa joc ( nu ca ar mai avea mare importanta acum, tot ce vreau e altceva) daca mai are cineva voturi si va plac fotografiile noastre, le puteti viziona si vota sa semnatura.

Mami de fetita si de baietel

participam la "Clipe de vara"

ess-1.jpg si ess-2.jpg



Everything is hard before becoming easy...




Eseea sunt si eu cu gandul la voi si va tin pumnii sa treceti peste aceasta perioada nelinistita cat mai repede. Sunt sigura ca totul o sa fie bine

PS: nici David nu vorbeste mai nimic. Am observat cateva progrese de cand merge la gradinita. Zice pa si face cu mana. Stiu ca pentru unele din voi este o nimica toata, dar pentru noi este mare progres si sunt tare mandra de el La limbaj suntem si noi ultimii, dar ma bucur in schimb ca face puzzle, a inceput sa potriveasca toate formele corect, construieste mult cu lego, deseneaza masini (numai rotile) si foloseste ff bine ipadul - stie sa-l deblocheze si sa-si puna singur ce joc vrea. Cand se plictiseste isi pune altul. Toate progresele sunt de cand merge la gradinita, asa ca sunt sigura ca ii va face bine lui Damian gradinita.

Multi

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Salutare...de seara!

Chiar, cu Anamariame ce-o fi?!

Am fost la supermarket, unde Andrei a inhatat un tub din-ala de branza topita, a rupt cu dintii ambalajul si s-a pus serios pe mancat, de ziceai ca tocmai vazuse mancare pentru intaiasi data

Cand am ajuns acasa, eu am scos cumparaturile, printre care si o rola de saci menajeri. Andrei a luat-o, a desfacut un sac si a mers la cosul de gunoi, a scos sacul care era in el si a incercat sa-l puna pe cel nou. Am ramas masca!Stiu ca nu-i teoria relativitatii, dar pe mine m-a dat gata cum a inceput el sa puna lucrurile cap la cap!!!

Olga, sa va simtiti bine la Londra! Calatorie faina,fara peripetii neplacute! Ba e mare lucru ca David face "pa"!Si Andrei face doar de vreo luna, si ce mandra m-am mai simtit cand a facut prima oara ( desi pentru majoritatea copiilor era deja o banalitate).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

La inceput de capitol dau disparuta Pisilinca cu mama Matzagri. Alooo, s-aude?


Da! Sa vie Matzagri la raport, sa ne spuna cum mai e urekiusha Pisilincai... kiar azi de dimineata vb cu Motanul de urekiusha si crocobaurul ala nesuferit...

Of... iar nu reusesc sa citesc tot, ca a aruncat motanul buzduganul... ies cu canele.



Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saby spune:

Buna seara!
Am vazut ca sunt strigata la catalog(Simply ) si apar si eu in prag de seara rupta de oboseala. Sa va povestesc motivul absentei mele.....bineinteles Maia. Avem cateva zile de cand nu ne mai intelegem cu ea, adica este intro criza de nervi continua. Nu stiu cum sa mai procedez si mai ales de ce asa odata. Ea e un copil tare calm si bun, nu protesteaza cand o iau din leagan sa plecam sau daca vine alt copil sa-i ia jucaria mai degraba o arunca ea decat sa se repeada copilul pe ea. Ei de cateva zile e jale, incepe sa planga daca vreau sa plecam se zbate si se trage, in casa face scandal daca nu poate sa se incalte cu papucii mei sau daca nu fac asa cum vrea ea ma impinge si-mi zice "dute", daca ma dau un pas mai incolo de unde ma pune ea e jale mare , se catara peste tot, daca nu ajunge undeva sau nu-i dau eu voie se pune pe tipat . Nu pot intelege ce s-a intamplat, zici ca mi-a schimbat cineva copilul peste noapte, si eu si Adi suntem socati ce schimbare s-a produs.
Asa ca seara pic rupta in doua de atata alergatura si abia astept sa adoarma printesa sa pun si eu capul pe perna.

Olga drum bun si distractie faina dsa aveti .

Ilinca felicitari pt. noul sofer din familie .

Mergi la inceput