Poftiti, va rog, la un diafilm romanesc!

Poftiti, va rog, la un diafilm romanesc! | Autor: My_Lady0091

Link direct la acest mesaj

Intotdeauna mi-au placut diafilmele..au ceva aparte..parca ar fi un gen de Mos Craciun lipit pe perete, o bucata de copilarie la pachet..un fir de praf din Eden..asa ca va invit la un diafilm..
daca as avea bani as deschide la Mall un cinema pentru copii doar cu diafilme..dar nu am..
poftiti va rog..luati loc, nu e 3 D..nici 7 D...e doar Diafilm!






Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

si daca va place la cinema-ul meu virtual..va mai pun un diafilm..de nu..raman eu pe fotoliu sa le vizionez..



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:





Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:





Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia1112 spune:


La parinti am o cutie plina cu diafilme, cred ca sunt peste 50... Anul asta cand am ajuns acasa am refacut atmosfera de atunci: am tras draperiile sa nu patrunda lumina si m-am uitat la cateva dintre ele, a fost superb! Multumesc din suflet ca mi-ai amintit,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

cu placere, draga mea!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Offf, ce amintiri frumoase! Multumesc, MyLady!

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Vesnic cu Emma in suflet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

cu placere!
mai poftiti!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EllaX spune:

Eee-heeei! Ce bucurie mi-ai (ne-ai) facut! Turtita, ridichea uriasa!... Nici nu mi-a dat prin cap sa caut diafilme pe youtube.

Fetei mele i-am povestit de diafilme si diaproiector. Avem mai multe diafilme, dar lampa diaproiectorului (rusesc) e arsa si nu stim unde putem gasi o lampa care s-o poata inlocui. Pe net am cautat, nu am gasit.

Multumim frumos, My_Lady!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

cu placere...
mai sunt si alte diafilme...
toate frumoase!



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nuschu spune:

My Lady, grozav m-am bucurat vazand diafilmele! Mi-e dor de ele, nu mai sunt, proiectorul e plin de praf (si sigur nefunctional) in magazia bunicii, dar imi aduc aminte cum cascam gura pe perete la Puf Alb si Puf Gri, ELefantelul curios, Cenusareasa...

Daca mai ai, mai pune, eu-s fan! Multumesc mult!

Mergi la inceput