""Buburuze de 2009 in actiune (33)""

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Picky, ai dreptate, eu nu m-am uitat mai jos pe google, apar si albumele si pozele Ce porcarie, e chiar prost websots se pare. La picasa albumele care iti apar sunt publice, celelalte vad ca nu apar. Ce nu-mi placea la picasa era ca se copiaza f usor pozele din el de catre cei care le vad... Mi-e rau cred ca din cauza oboselii, iar am ajuns la limita si in special seara cand se epuizeaza organismul ma ia o stare de ameteala si lesin. Aaa, si nu e bebe, sa nu va ganditi la asta Si pe mine ma durea burta in sarcina asa cum descri tu, ma enerva groaznic durerea aia surda in toata burta si in spate pe care o aveam zile in sir, cateodata se intensifica. Luam no-spa, dar nu ceda cine stie ce, numai ca mi-era tare frica de contractii ca aveam un col scurt si intredeschis si mi-era sa nu se micsoreze mai mult de la ele... Ai mai luat magneziu? Stefi cum se mai simte?
Getik, la patutul pe care il aveti nu se coboara nivelul? Te intreb pt ca mi se pare un pic cam scum avand in vedere ca la un an jumate ai putea trece deja la patut de copii cu aparatoare laterala, nu stiu daca se merita banii pt cat il mai aveti de folosit. Nu puteti sa imprumutati de la cineva un tarc? Cum se mai simte Ary?


de baietel nazdravan (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Buna fetele mele dragi! Nu am reusit sa ma tin de cuant si sa intru pe la voi, efectiv nu am avut timp.Au fost niste zile urate la noi cu ploi, stat in casa, scaiul mic tot dupa mine plictisit si nu puteam face nimic de el.Inca are muci si stranuta des dar nu mai tuseste, eu tot zic ca are ceva alergie fiindca stranuta ca mine si are mucisori transparenti ca apa, se manifesta si la el ca la mine cand am crize de alergie...sper numai sa nu-l intoarca raceala.Eu sunt bine, am avut zile si mai bune, am avut si cateva zile in care am fost melancolica si mai trista fara buna dispozitie si si din cauza asta n-am prea intrat, dar acum sunt inspre bine si sper sa nu mai absentez atata...oricum v-am simtit lipsa si mi-a fost tare dor de voi si de bubu.
Acum ma bag sa citesc capitolul acesta sa vad ce ati mai facut!
toata gasca

Mami fericita de pitic campion Rares Florin---te iubesc mult piticanie mica
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Sm sa raspund la capitolul acesta iar pe cel din urma am sa-l citesc sa vad ca cu multe am ramas in urma
Pickymulta sanatate, cum sunteti cu raceala? Am vazut pozicile cu cizmulitele sunt f frumoase sa le stapaneasca sanatoasa printesa
Cris am vazut pozicile cu voi de la nunta, sunteti niste frumosi, iar tu si Miru ati fost adorabile, mi-a placut f mult freza ta...stiu ca am pierdut ceva...o sa lucrezi de acasa? super...ce anue? si eu vreau sa lucrez acasa si acuma am trimis la Bucuresti niste plicuri autoadresate cu datele mele sa-mi trimita acasa sa confectionez plicuri si sa insir margele, inca nu stiu mai multe detalii dar am zis ca incerc sa vad despre ce e vorba, dc merita continuu, daca nu nu.Parca si voi erati bolnavioare, cum sunteti acuma?
Emaofff si voi sunteti bolnavi? multa sanatate va dorim sa va faceti repede bine. E ceva in atmosfera foarte multi copii sunt bolnavi si Stefi si cuscra au fost bolnave si noi, deci trebuie sa avem grija
Siminasa inteleg ca ati avut hoti la casuta?..imi pare rau sa aud asta, sper sa nu se mai repete incidentu, acusi citesc si vad ce s-a intamplat.
getik offff si la voi merge rau, si la noi si la altii, peste tot lumea se plange, in tara asta tot mai rau o ducem, bravo ca te gandesti sa te apuci de margelute, uite dc iese ceva cu cei de la Bucuresti si e ok iti zic ca vor colaboratori din toata tara sa-i ajute la confectionat plicuri si insirat margelute si din cate am inteles nu trebuie sa cumperi nimic iti trimit ei materia prima si sper sa fie bine
DanaMima bucur sa citesc despre voi, felicitari pt bebe baietel si multa sanatate la Bubu, ce dulce e ea cum pupa burtica...Anaela ce mai face? Cum e cu sarcina?Transmite-i si ei multi pupici!


Mami fericita de pitic campion Rares Florin---te iubesc mult piticanie mica
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Annaam facut prezenta la apelul dat de tine, mersi de cafeluta, a fost delicioasaAm vazut pozicile cu biroul lui Vladut este f frumos si ce mare s-a facut flacaul tau si imi place de el ca este ascultator, multi pupicei la amandoi!
Ema spor la invatat, te pregatesti pt scoala de soferi? da-i la Dariusica pt tuse ceai de ceapa cu lamaie si indulcit cu miere si ridiche scobita cu miere, sunt adevarate miracole,la noi a mer de minune, Rares asa tusea de rau incat dupa o zi de tuse a doua zi respira neregulat si cu ridiche si ceai de ceapa in 2 zile a fost ca nou.... multa sanatate inca odata!
Siminama bucur ca Andutu e bine si sper sa nu mai aveti incidente la casuta
Getikdoamne ce sperietura ai tras, bine ca a fost o pana la urma...sa iasa dintucul cat mai repede sa nu o chinuie rau pe Ary
Pickymami aveti grija de voi sa va faceti repede bine toti
Anna 36 de grade, mama ce fai a fost la voi, la noi ploua de 3 zile si azi au fost 11 grade doar. Deci si voi ati fost raciti? Bine ca v-ati insanatosit
Emabafta maine la examen, tin pumnii stransi
Getikofff si voi bolnavioare, imi pare tare rau.Multa sanatate si sa va treaca repede...pt tuse acelasi remediu ce i-am zis Emei
Pickyuite ca nu v-am uitat, am strigat la apel, doar am avut si eu gandurile mele si problemele mele, ca in tara asta nimeni nu o mai duce bine, adica vreau sa zic ca din rau in mai rau si noi suntem in urma cu chiria la taxi la firma unde lucreaza sotul adica cu 18 mil, plus ca din dec trebuie sa-i dam la tata din datoria care am acumulat-o la el, deci nu stiu unde o sa ajungem, nu mai pun la socoteala faptul ca sotul e toata ziua de la 7 pana pe la 22 pe traseu iar noi doi tot singurei si m-a apucat tristetea umpic zilele astea sau saptamanile astea mai bine zis si deaia n-am mai intrat, dar acum gata las gandurile negre de=o parte si sper sper sper in mai bine ca atata mi-a mai ramas ...ma bucur ca ti-au iesi ok analizele la urina...cum e puca?
Annace-i cu tine? sanatate multa...ce te doare? si pe pitulice si mai mult
Pickyofff sper sa nu te mai tina mult contractiile
Getiktarc mai poti gasi la super pret second pe net si in stare foarte buna, eu mi-am luat o gramada de lucruri asa!
Annasa te refaci rapid si sa treaca repede starea asta de oboseala. dulci
Gata capitolul actual ma bag sa citesc si cel anterior si apoi ma bag la somnic sa pot veni la dimi cu forte noi sa beau cafeluta cu voi
Va pup pe toate si pe toti
O noapte cat mai linistita va doresc!

Mami fericita de pitic campion Rares Florin---te iubesc mult piticanie mica
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu pici terorici

dau pentru toata lumea,perfuzabila pentru ema ,trabuce si vougue pentru danuta care trage chiulul ..

Daca va spun ce fac eu,cred ca o sa spuneti ca m-am screlozat,redecorez in hul,cu tot cu schimbat culoare pe pereti,iar in living,dar mut

ema tinem pumnii si bafta la exam hai sa ne faci cinste de data asta ,da? HAI EMA
simina multam de aprecieriam luat cocx la saci de 25 kg/buc,asta insemnand 40 saci si am dat 850 ron,dar arata super si nu e praf,ci numai oua de cocx,deci isi merita tori banutiidaca vrei,sa imi spui ca iti dau nr. de telefonP.S. azi fac poza la brad si ti-l aratsanatate multa la puit sa scapati repede de antibiotic
ema hai ca azi e o zi mai grea,dar pe urma sa pui mana sa te odihnesti cu dariusica,da?pupa baiatul sa treaca repede laringita si sa auzim iar de nebuniile lui bestiocesti
getik mititica,dai jucarele de dentitie tinute la rece si seara o doza de nurofen si ai sa vezi ca e mai binisor
picky sper ca va doftoriciti,da?apropos,in fiecare seara vb cu nato de surpriza ta din burtica si ne imaginam cum ar fi sa aflati ce este abea la nasterestiuuuuuuu merit oleaca de bataita..
picky sindicat???fi serioasa,nici la firma unde am lucrat eu si erau peste 300 angajati nu era nici un sindicat..cica ce e nevoie de asa ceva??
ana bucatareala zici...pai ieri am facut paste cu ciuperci trase la tigaie,si seara bulz..azi sa vad ca nu am nici o idee la ora asta
getik pai e bine la prat tarcul,si e foarte practic
picky nu cred ca pune asa problema,ca ne-au uitat...se vede ca se intra la topicul asta,dar nu se si scrie..cred ca e deranjul prea mare?!nu am avut probleme de genul asta pana acum..eu le am pe picasa si saca le dau "privat" pai numai eu le mai vad
ana ce ai patit??esti mai bine azi?
picky mie nu-mi plac deloc contractiile tale
lavi multam de aprecieri,uite cum iar ma umflu in pene mai ceva ca un papagaldap,o sa lucrez de acasa,in domeniul ITacus suntem mai bine,miruna e ok,numai noi astia marii mai tusim oleaca.TU,ia lasa melancolia si gandurile negre ati trecut voi prin perioade mai rele si ma indatoritoare decat acum,asa ca capul sus ca o sa fie bine pana la urma

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata!
Poftiti la !
Ema-multa bafta azi!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Mi-a luat-o Cris inainte cu cafeaua dar luati si de la mine acu daca tot am facut!
Lavi-lasa gandurile si melancolia,asa e e greu peste tot,se simte criza,insa nu rezolvi nimic asa.Te inteleg ca ti-e greu toata ziua singura dar cu siguranta o sa vina si vremuri mai bune.
Cris-chiar e bun pretul!Da-mi nr de telefon pe pm sa-i dau sotului sa vorbeasca.
Anna-ia vezi tu cu oboseala!Mai menajeaza-te si tu macar un pic!
Getik-nu stiu ce sa zic de tarc,noi avem patut din lemn si i l-am lasat la treapta de jos cand avea vreo 7 luni si nu avem probleme.Bine ca doar doarme in el...........
Va las!Ma apuc de treaba ca am o groaza!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

neata am venit la a venit doctora la ary si na vazut-o a zis ca este ok nu are nimik decat tusea din gatutz
a zis sa o tin sub observatie si este ff bine ca i-am dat sirop de ridiche si m-ia zis sa ii mai fac ceai din nuci cu tulpina de zmeura si tei i dulcit un pik.
lavinia bine ai revenit suntem cam in aceasi barca asa ca te inteleg doar ca eu am vb cu fetele aici si mi-am mai ridicta moralul.
fetelor patutul cand la luat cez era patut de la 5 luni este la nivelul de jos dar cu totate astea este ff mik
daca nu i-as pune saltea ar fi ok dar cum sa il tin fara saltea.
ema baftaaaaaaa
cris stiu cu jucarelele dar ce sa fac ea le molfaioe dar durerea este durere ii dau si cu calgel ce sa mai zic. fug sa beau o cafea reala si revin

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata si de la mine
Va servesc si eu cu o senseo..eu o beau decofeinizata cu lapte si zahar brun..voi cum o preferati?

Tati si Stefi in ca dorm..eu nu mai aveam somn plus ca ma deranjeaza gatul si nasul prea tare, asa ca am preferat sa ma trezesc cu chef de curatenie..numai ca astept sa se trezeasca lumea
Stefi a dormit toata nopatea, exceptie tusea si faptul ca nu putea respira, nici macar sa-si bea lapticul nu putea..ii pun numai ser fiziologic ca alte spray-uri nu am luat de la farmacie..iar diseara o voi da cu pulmex baby si daca e de aiz incep sa-i dau si nurofen. De dimineata am observat ca e fierbinte, deci a facut is febra..aseara cand am culcat-o avea 37,5, si sunt curioasa cat are acum.


S-a trezit fata..revin


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 20+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Am revenit

Stefi nu are febra, asta e bine, dar in schimb s-a umplut pe piept si burtica de bubite rosii...ati patit-o si voi? stiu ca a mai patit asta de la raceala....e foarte sensibila

Anna chiar e o porcarie, eu am toate albumele pe privat si toate imi apar daca dau cautare cu userul de pe webshots...asa ca azi le scot sterg..stiu ca la picasa se pot copia usor, dar vad ca e mai privat decat e pe site-ul celalat
Anna de ce nu te apuci sa faci o cura de vitamine? Nu cauzeaza cu nimic alaptatului, asa ca recomandarea mea e sa incepi sa iei vitamine, mai ales ca si raceala asta te-a mai secat de energie. Da iau inca magneziu.
Lavinia hai capul sus, probleme sunt la toti dar nu uita un lucru, sunt alti care o duc mai rau ca noi/voi...asa ca gandeste-te ca ai un puiut pt care trebuie sa fi tare si puternica sa-l ajuti sa creasca mare si sa-l indrumi spre o viata buna. Chiar zilele acestea ma gandeam la toti romanii care acum in perioada crizei pleaca din ro spre alte meleaguri cu speranta ca vor gasi ceva mai bun acolo..si mi-am pus intrebarea..de ce sa renunte ei la tara lor, la familie ptr ca niste idioti(sa ii jugnesc frumos) isi bat joc de noi ca popor si de tara..iar noi sa ne-o abandonam ptr ca ei sa ajunga sa o distruga mai usor si poate chiar sa moara in alte tari din cauza ca unii sunt rasisti si nu suporta romani..chiar a fost miting-ul lu' badea si cei alaturati lor strigau libertate..exact ptr ca asta nu mai exista in tara aceea..nu mai e libertate...da te intelg ca ai ajuns sa clachezi dar tu una singura nu poti face nimic, problemele sunt si vor mai fi...viata e o lupta, noi suntem pioni de pe tabla de sah sau mai bine spun niste papusi cu sfori si aia idioti ne conduc si isi bat joc de noi cum vor ei..in fine ideea e ca voi trebuie sa incercati sa treceti peste probleme si sa va linistiti, nu sunteti hoti ca sa furati la greu si sa inselati pe alti ca voi si sa nu aveti probleme cu bani, sunteti oameni cinstiti care muncesc cinstit, cu frica lui dzeu si ptr asta tot timpul vor aparea probleme..se vor rezolva acestea, dar vor aparea altele..dar voi trebuie sa fiti uniti si sa va bucurati de ce aveti alaturi...alti o duc mai rau...asa ca hai curaj si fa cum i-am zis si sorei mele, razi cand simti ca nu mai poti din cauza problemelor si plangi atunci cand esti fericita
Cris pe tine te-a lovit munca in cap?! de te-ai apucat de redecorat? inteleg ca vine Craciunul..da frate sa te apuci de zugravit...aaa stai..Acum inteelg vina Mirunei ca a desenat pereti..pai si ciresul din hol?? Da tare frumos ar fi sa ne vezi pe noi ce ne chinuim sa gasim nume..am tot cautat zilele aste pe site-uri nume de fetita si nu ne place nimic ..de baietel ar fi cateva variante..dar nu sunt multumita nici de ele.deci suntem varza la capt asta
Deci in tara sindicatele sunt doar pe hartie si la tv .. varza rau..aici nici nu exista asa ceva..de cand te angajezi indiferent in ce domeniu te poti in scrie la un sindicat, platesti in funcite de varsta si de sindicat..Ca sunt mai multe..eu platesc pe luna 8 euro si o parte idn bani mi da inapoi la sf anului daca nu am apelat la ei tot anul
Getik pai nasol ca e patutul numai pana la 5 luni..trebuie sa gasiti un tarc pana la urma..cauta si in bazar poate gasesti ceva ok si ieftin. ma bucur ca e doar o tuse si nimic mai mult..bafta sa-i treaca repejor.
Simina treba multa zici? bafta

Si acum special ptr Ema tinem pumni sa iei examenul te asteptam cu vesti bune si despre Darius


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 20+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput