Bebelusi de septembrie-octombrie 2010 (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hadrianae spune:

Buna dimineata!

Felicitari Maiei si Tessei pentru crestinare! Am vazut pozele. Foarte frumoase. Fetele sunt niste scumpe. Iar KAT, rochita Tessei e superba!

Am stabilit si noi data pentru botez: 4 decembrie. Acum mergem la biserica sa vorbim cu preotul.

Va doresc o zi frumoasa. Profitati de vremea frumoasa. Nu-mi vine sa cred ca e asa in noiembrie!

Adriana, mama lui Alexandru (17.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns botosel452 spune:

Buna dimineata!
Ana, K.A.T., felicitari pentru botez!
M-au apucat niste emotii legate de botezul Alexandrei mele, de sapt. viitoare....
Ana, pe Maia nu au bagat-o in cristelnita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crina-s spune:

Buna dragelor

Ana, KAT felicitari pentru crestinarea fetelor voastre. Foarte frumoase pozele.

Astazi mergem iar mai mult prin parc sa prindem cat mai mult din vremea asta superba.

Nastasie petrecere frumoasa!La multi ani mamei si matusii tale, dar si ptr bebe>

Am pus poze de la botez in albumul burticutelor, caci nu am putut intra la bebei.Sper sa va placa!

Sa aveti o duminica perfecta!




crina mamica fericita de VERONICA ELENA 14.09.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Buna si de la noi.
Azi faceam o lunita, dar mama m-a sarbatorit si joi, ca atunci am facut 4 saptamani.Am niste pulpite numai bune de pupacit si niste bolfite , asa de 4700g.Chiar daca iau bine in greutate mama e disperata ca nu mananc cat trebuie, dupa ea ar trebui dublu, uite iei nu am mancat decat de 4 ori spre disperarea ei.Lasa ca se va obisnui. Am zile cand nu vreau sa dorm si obosesc tare, asa ca apoi chiar nu mai adorm si plang , si plang...In rest sunt o fetita tare cuminte si frumoasa foc.
Offf, fiindca eu am probleme cu tiroida, fata la nastere avea toate analizele la hormonii tiroidieni date peste cap si ni s-a recomandat sa le refacem la o luna pentru a fi concludente. Acum am o problema, doctorita de familie a zis ca nu stie unde le putem face, ca nu stie cine lucreaza pentru un bebelus asa mic. Eu credeam ca nu va da trimitere la spital si aia sa fie obligati, dar nu , ne-a zis ce analize trebuie facete, de parca eu nu le fac ca sa stiu si atat. Offf, maine sa sunam pe la laboratoare sa vedem unde le pot lucra, nu-mi vine sa cred ca ma intalnesc cu problema asta , sa nu pot recolta niste analize.

Vrea sa zic LA MULTI ANI tuturor care au mai crescut cate o lunita si FELICITARI tuturor care au devenit mici crestini. Am vazut si niste poze superbe cu copilasii nostri, bravo mamici.
Va pup pe toate si pe toti piticii

mamica fericita de mici comori- Maria Lavinia si Elena Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

buna dimineata soare

la multe lunite Calin, Daria, Eduard, Elena si Sara!

noi am fost de-am impartasit cupiii si apoi am dat o raita prin copou. e asa frumos copoul toamna am pus si poze sa ne vedeti

donna nici Bogdan nu statea mai mult de 5-10 min treaz fara sa planga macar putin insa acum, ca a trecut al 2-lea puseu, e cu gura pana la urechi si o ora - dovada la poze

gasca!

-----

O poveste cu Minuni - o roza si un fluturas dragalas


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Salutare si de la noi! Cu intarziere toate mamicile si bebelinii, si le urez un drum lung si frumos de 365 de zile plin de zambetele mititele!
S-a terminat si odiseea...m-am intristat ca luata cu agitatia din casa am realizat abia la 3 zile dupa. Dar am mers in urma si am citit, si m-am emotionat, si m-am intristat ca s-a terminat, dar cand ma uit in patut ma bucur c-am ajuns in casa noua, sa discutam mai mult despre ei decat despre noi si burticile noastre.
Klari unspecial pentru tine si felicitari pentru decizia buna pe care-ai luat-o! La mine depresia era pe invers, n-am suficient lapte, bebe refuza sanul, laptele praf in constipa, colicii sunt gramada pe noi, mai nou nu prea-i mai place nici laptele praf cred ( ii ia o ora sa manance 100-120ml). Mi-am mai revenit, am inceput sa le iau ca atare, as vrea sa tin regim pt ca ma omoara kg in plus (in afara de cele 10 n-am scazut deloc), dar...ma gandesc ca laptele pe care-l primeste de la mine sa fie sanatos si nutritiv. Noooo nici n-am venit bine si m-am si plans, nah!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

multumim pt urari.am pus cateva poze de la botez la bebelusi.am foarte multe dar am selectat doar cateva.
mai3, scumpi foc amandoi.ce frumos rade el acolo.tot nu ai pus poze de la party si de la botez.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004&calin-ioan 07.08.2010
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Rog tare tare fetele din Bucuresti sa-mi spuna si mie unde gasesc o rokita frumoasa pt botez. Noi ne-am hotarat pentru jumatatea lui decembrie, dar inca n-am stabilit data!
Am vazut cei mai frumosi bebelini din lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

adriana n-am pus ca inca nu le-am primit. si eu abia astept sa le vad ca mi-a zis tipu ca sunt cateva faine foc

ma duc sa va vad

-----

O poveste cu Minuni - o roza si un fluturas dragalas


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

o saptamana binecuvantata!
am pus poze noi in album.
La multi ani tuturor celor care isi aniverseaza maine onomastica!

Mergi la inceput