Bebelusi de septembrie-octombrie 2010 (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Ce fac fetele?

Eu am umblat mult azi si sunt suie de spate. Nu stiu cum o sa stau pe tocuri sambata viitoare, la botez. Pt siguranta mi-am luat si niste pantofiori cu talpa ortopedica si destul de joasa. Azi trebuia sa ajung si la croitor cu fusta la modificat dar n-am ajuns. O sa am o fusta de mamaie la botez daca nu ma mobilizez (de parca eu as fi domnisoara...).

ANA, sa-ti traiasca micuta crestina, m-au emotionat pozele foarte tare. Se pare ca a fost foarte cumintica Maia! multi!

MARI, am vazut pozele noi. Un bebe cu adevarat fericit!

Azi am inregistrat un record. piticul meu a stat afara 6 ore. Vreo doua ore le-am petrecut la plimbare iar restul in curte, la soare. L-am lasat in grija bunicilor si am tras un pui de somn de 1 ora si apoi am fugit pana la stomatolog. (zic eu fugit ca e in cealalta parte a orasului si am lipsit cam 3 ore).

Am niste emotii cand ma gandesc ca se apropie botezul... sper sa nu plang ca o bleaga toata slujba.

EVELINE, si . Poti sa si gatesti?? esti wonder-woman? Ce face Darian, a depasit puseul de crestere?
Eu nu-s lamurita, copilul meu nu are doua zile la fel, nu pot sa trag o concluzie... Mi-e ciuda ca nu petrece timp treaz fara sa se maraie. El e cuminte cand doarme . Nu ar fi normal de acum sa stea treaz fara sa planga?
Noapte buna, mamici si bebici!




Donna, mamica lui Tudor Gabriel (04.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

pe 28 nov, ora 11,dna dr ANA CULCER va avea o intalnire cu proaspetele mamici si nu numai , la PALATUL COPIILOR si va raspunde tuturor intrebarilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata. Cafeaua e gata, cerealele cu lapte si/sau un sandvis pentru cine doreste...
Am pus 3 poze de ieri in album (la voinicel)
si o duminica frumoasa!

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

http://picasaweb.google.com/102527437167244304186

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns K.A.T. spune:


Ieri Tessa a primit binecuvantarea. Astazi este nunta lui Cris cu Mo.
Am pus poze aici:
http://picasaweb.google.com/Kristina.Andy.Tessa/TessaMayBabyProtectionBlessingAndWelcoming


Ana felicitari cu ocazia crestinizarii!

Fug la la noi e 00:26, dimineata sunt domnisoara de onoare.



_
Kristina, happy mama & Tessa May 50% mommy + 50% daddy = 100% love
Our baby girl so cuddly and sweet, our hearts filled with joy, our lives made complete. K+A=T

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Neata!

MARI, multumim pentru cafea! Am admirat voinicelul

KAT, ma bucur sa te "vad" din nou pe aici. Am vazut pozele, Tess este ca de obicei o diva! Petrecere frumoasa la nunta! Asteptam poze...

Noi azi iar fugim de acasa, mergem la fina noastra sa o sarbatorim. Sper sa nu-i dispere bebe pe bunici! Ieri se pare ca a fost mai putin plangacios dar alaltaieri, cand am mers la cumparaturi a chitait non-stop.






Donna, mamica lui Tudor Gabriel (04.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

mari, multumim de cafeluta.
kat, in sfarsit.sa va traiasca mica crestina.arati super.acu sper ca nu mai pleci.
ana, si voua sa va traiasca micuta crestina.
azi dau iar tort ca e ziua mamei mele si a matusii mele(gemene) si calin face 3 luni.da, ce sa facem noi suntem unii dupa altii, aproape toti toamna si iarna.
mari, nici calin nu pune capul jos cand sta pe burta.
azi e splendid iar afara.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004&calin-ioan 07.08.2010
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nastasie

mari, multumim de cafeluta.
kat, in sfarsit.sa va traiasca mica crestina.arati super.acu sper ca nu mai pleci.
ana, si voua sa va traiasca micuta crestina.
azi dau iar tort ca e ziua mamei mele si a matusii mele(gemene) si calin face 3 luni.da, ce sa facem noi suntem unii dupa altii, aproape toti toamna si iarna.
mari, nici calin nu pune capul jos cand sta pe burta.
azi e splendid iar afara.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004&calin-ioan 07.08.2010
varsta lui razvan


Multumim pentru tort! Sa-ti traiasca sarbatoritii! Petrecere frumoasa!




Donna, mamica lui Tudor Gabriel (04.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghiocela13 spune:

Buna dimineata fete!
Mie chiar mi-e pofta de o cafea ca sunt zombi de somn si nu am in casa!
ANA, KAT, felicitari pt crestinarea micutelor voastre printese. Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!
Un weekend minunat va doresc in continuare!

Ghiocela - mami de Irina Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

buna fetelor in casa noua

nu am mai scris de foarte mult timp. nu prea ma lasa piticul. atunci cand doarme el mai fac si eu una alta prin casa sau ma relaxez la un film. de citit nu am apucat sa citesc mai nimic.
noi suntem bine si voiosi la o luna aveam 4,590g papam doar san. noaptea ne trezim la 12 la 3 si apoi dimineata la 7 deci stam binisor cu somnul.
va pup pe toate mamicile si mai ales pe toti bebelusii

lui Tiberiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_25 spune:

Neata'!!
Multumim de urari si aprecieri!!
MARI ce falcute are voinicelul!
K.A.T e superba Tess in rochitica aia cu rosu!!. Felicitari!!
Maia s-a carait toata noaptea si s-a scremut!!Abia azi dimineata a reusit sa faca kk! Nu am dormit deloc! Acu' ii dau sa pape si sper sa dormim putin!
We placut!

Ana de Maia Elena(24.09.2010)
Poze

Cum s-a nascut Maia

Mergi la inceput