Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Hop si noi... Cu o noapte mai buna - o trezire pe la 1 pt suzeta, una la 5 de papa, si una la 7 jumate... Asa mai da... Azi am iesit in oras, i-am cumparat un cosmo de fas, niste body-uri, o caciula si fular, am papat dulciuri, m-am plimbat cu sotu si copilu...afara fain, soare, am fost pe la munca, m-am intalnit cu multi cunoscuti care mi-au zis ca am slabit (bine, mi-am luat paltonelul minune, care ma arata mai slabuta), mi-au admirat copilul... a fost asa de fain si bine... copilul a dormit putin, doar o juma de ora, dar in rest cuminte... Mai vreau!!! Diseara mergem la niste fini, ca e ziua finului, mergem cu copilul vreo 2- 3 ore doar...

BTZ, draga de tine, prin cate treceti... Io zic sa mergi la un dr la privat, refa toate analizele... OF!

Diana, ce patanie, ca iti sta inima in loc... Bine ca e totul in regula cu Eva, scumpa!!!

Adriana, stiu ca ziceai ca si de la Debridat facea urat Rebeca, parca si de la Espumisan, ziceai, ca nu ii placea gustul... Ce spaima ai mai tras! Doamne fereste de astfel de situatii, io cred ca m-as pierde cu firea...

Rodi, a apucat-o foamea pe Isa in toiul noptii... Tot vroiam sa te intreb ce pompa ti-ai luat, si cu cat???

Iuliana, cu intarziere LA MULTI ANI! pt Tudor, pt ieri... Imi pare rau sa aud ca nu e binisor cu greutatea... Din pacate, asa a pus si al meu 300 grame in 3 saptamani... Dar nu mai stiu ce sa ii fac... aseara i-am dat LP- 90 ml, doar atat a vrut... Nu stiu de ce nu vrea... Apoi, daca am vazut ca nu mai vrea LP, l-am pus la san... A mai papat un pic si de acolo - vreo 50ml...

Racusor, cum stati cu mucisorii? Sper ca mai bine...

La multi ani pentru sarbatoritii de azi- Carla, Mateo si Ariana!!! Sa fiti sanatosi, sa cresteti frumosi si cuminti!

Mi-am luat o gramada de reviste (si pt mamici, si pt femei), toate porcariile, sa mai imi spal ochii...

- ici la toate!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Rodi, a apucat-o foamea pe Isa in toiul noptii... Tot vroiam sa te intreb ce pompa ti-ai luat, si cu cat???


eu am stat mult de tot in cumpana daca sa mai iau una sau nu, dar am zis ca daca iau, macar sa fie electrica. cum alta odisee nu ma mai prinde, ar fi bani aruncati oarecum, ca isa face 5 luni si puteam intra la diversificare. apoi m-am gandit ca acuma, cand am mai mult lapte ca si cand luam pastile, sa tin de el cat pot, mai ales ca isa e asa fan titi... si dupa ce m-am consultat si cu sora-mea, mi-am incercat norocul tot cu Primii pasi, dar electrica. este oferta pe bebestore.ro, eu mi-am mai luat cateva prostioare de-acolo, inclusiv un ham ptr cand o vrea isa sa mearga in picioare . era la 99.9 lei, fata de 120 cum mai vazusem... sa ma tina vreo 2-3 luni. nu de alta, dar cum nu am de gand sa ma intorc la lucru, macar sa alaptez, nu?

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Buna fetelor. Se pare ca este liniste azi prin delfinariu.

In Bucuresti este o zi superba asa ca am fost si noi la plimbare si a fost tare bine.

Tanti eu acum ii dau 3 lingurite de cereale dimineata si 3 la masa de seara. Le dizolv in aprox 20 ml de lapte iar restul de 80 ml de lapte simplu il bea din biberon. In ceea ce priveste cantitatea totala de lapte in 24 de ore, el mananca ca si inainte de introducerea cerealelor adica intre 600 - 700 ml. Rar depaseste aceasta cantitate. Asa a mancat mereu, adica putin insa se pare ca atat ii este lui suficient.

I-am dat si pulpa de mar dar nu o mananca tot timpul. Am observat ca ii plac merele acelea rosii (uriase) pentru ca sunt mai dulci. Iar piureul de legume il mananca in unele zile mai bine iar in altele mai prost. Nu-l fortez pentru ca, asa cum povesteam cu cateva zile in urma, am incercat sa-i dau acum o luna si ceva lapte impotriva vointei lui (ii storceam efectiv biberonul in gura, ptr ca el nu voia sa traga) si vreo doua zile nu a mai macat aproape deloc. Urla numai cand simtea tetina biberonului pe limba. Am tras o spaima atunci, am vorbit cu pediatrul si m-a lamurit sa-l las in pace. Asa ca noi avem mese dese si cu cantitati mici. Cam asa mananc si eu dealtfel.

Roxana, mamica fericita a pisicutzei Theodor
24.06.2010
http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/BebeTeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

La Multi Ani sarbatoritilor de azi!

referitor la pompa...eu am Avent si pana acum nu am avut nici o problema cu ea...si cred ca e amortizata investitia de multtttt timp

azi dimineata am fost singura in oras la ...am "agatat-o" si pe mama pe drum...a fost o coincidenta...i-am cumparat puiului un cosmonaut, vanzatoare ii spunea Gagarin
si inca o gramada de prostioare: inel gingival poate mai iarta degetelele de la atata rontait , cutiuta pentru suzeta, tampoane pentru sani...si mai vroiam si o caciulita dar nu eram sigura de marime si nu vreau sa mai adaug la colectie inca o caciulita prea mare asa ca am renuntat...cand merg cu Matei probez si cumpar

diseara iesim doar noi singuri...am chemat-o pe mama




Oana mamica lui Matei – luna a 4-a 08.07.2010

Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Paula si Theo e atent la TV. Noi mai ascultam si radio si muzica pe laptop, insa TV-ul merge destul de mult. Si cum ecranul este foarte mare, culorile vii ii atrag privirea. De mule ori il asez in asa fel incat sa nu se poata intoarce sa priveasca.

Ochidut, eu vorbeam despre cereale. Noua ni le-a recomandat ca masa in sine pentru ca bebele meu ia mai greu in greutate. Asa ca daca tot mananca lapte putin, mi-a recomandat sa incep diversificarea. Eu cred ca chiar daca copilul accepta sucul de fructe, asta nu-l ajuta sa ia in greutate. Pe cand cerealele constituie o masa mai bogata in calorii decat lapte simplu. Sau poate ma insel.

Btz, multa sanatate lui Paul. Sa va ajute Dumnezeu sa treceti cu bine peste toate.

Adriana, ai incercat sa-i dizolvi medicamentul in ceai sau lapte? Poate asa il accepta mai usor.

Roxana, mamica fericita a pisicutzei Theodor
24.06.2010
http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/BebeTeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Subscriu celor care au pompa de la Avent si nu au avut probleme cu ea. Acum nu mai am nevoie de ea, insa am utilizat-o o buna bucata de vreme. Dealtfel, eu sunt foarte multumita de toate produsele de la ei pe care le-am achizitionat.

Roxana, mamica fericita a pisicutzei Theodor
24.06.2010
http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/BebeTeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

hello

bine, mai..da delfinasul meu de ce nu rade in hohote?

eu sunt chioara de somn, ca tot pe la 5-6 ma trezesc, din motive de copii, of course.
acum 2 seri am facut si noi separatia
bb doarme singurel in dormitorul nostru, stefan in camera lui si noi pe canapeaua din birou
se pare ca functioneaza ceva ceva, ca stefan se trez doar dim. , nu si in miez de noapte ca pana acum.

tati si stefan vor merge la 6 la o aniversare la o colega de gradi, noi nu cred ca mergem, poate doarme micul pe atunci, ca e treaz de la 3. (ora la care s-a culcat stefan si intentionam si eu sa atipesc..da d e unde..) si sper si eu, in mod usuratic ca voi dormi si eu ceva.

in rest..nimic nou sub soare

ilinca, pai eu te astept la mine oricand vrei tu. in cursul saptamanii suntem singurei pana pe la 5. noi ne deplasam greu- tot cu taxi sau autobuz..eu numa la gandul sa conduc si ma iau transpiratiile, asa ca am renuntat de tot la idee. mai avem 3 saptamani de pedeapsa

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Se pare ca sunt singura pe aici, avand in vedere ca bebele meu doarme iar sotul lucreaza. Cred ca delfinasii sunt la plimbare pe asa vreme frumoasa.

Roxana, mamica fericita a pisicutzei Theodor
24.06.2010
http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/BebeTeo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

mai copiii vostri stau vreodata (treji) fara sa dea din picioare?

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Al meu pedaleaza mai tot timpul. Rar il fura peisajul si sta linistit. Si de obicei asta se intampla cand suntem afara.

Insa e normal sa pedaleze; asa am citit in Capraru.

Roxana, mamica fericita a pisicutzei Theodor
24.06.2010
http://picasaweb.google.com/daniel.boangiu/BebeTeo

Mergi la inceput