FIV Europa(37)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Anais ai incercat sa faci comanda la Sensiblu? Cand iti trebuie orgalutran-ul?



Miki

MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

moromeata
ai PM !

miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

In data de 26.10.2010 am folosit 1/2 fiola ovitrelle iar cealalta jumatate am pastrat-o la frigider.
Credeti ca o mai pot folosi maine , am vazut ca in prospect scrie ca se foloseste imediat sau in max 24 ore?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanamares spune:

Balanta,nici mie nu mi-a facut eco.
Melisa,mersi pt incurajari.Sper doar sa ma sperii si de fapt sa nu fie asa de rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Fetelor,sunt in ziua 9 ciclului si am in continuare dureri destul de puternice de cap ( au inceput cam la o sapt dupa ET). Sunt putin ingrijorata pt ca eu niciodata nu am avut probleme de genul asta( migrene, dureri de cap), nici cand am facut celelate stimulari si nici asa , in general. De la ce ar putea fi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

Oana, ma bucur ca ai ales Kreuz.
Eu la consultatie am nimerit la celalalt prof., Strohmer, si mi s-a parut corect si la obiect, fara sa dea sperante false si fara promisiuni. Mie mi-a dat schema cu Merional, cu reteta scrisa in maghiara, mi-a zis ca-i cel mai ieftin din zona (nu stiu daca reprezinta firma asta de mdc, dar nu mi-am pus problema). Nici mie nu mi-a facut eco.

Iti doresc sa fie alegerea norocoasa!!!

Gabi+18
placenta previa centrala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oanamares spune:

Am fost la HSG si mi-a fost atat de frica ca am plans pe masa. 
NU au reusit sa imi faca Hsg pt ca in urma unei rezectii de col pe care am facut-o,cicatricea pe care mi-a lasat-o NENOROCITUL de Maaare Profesor de la Bucuresti care mi-a facut Erad-ul este mult prea groasa,dura,urata ca sa o poata penetra acul!!! Pai cun sa treaca spermatozoizii prin el daca el e o tabla???
Sunt revoltata,frustrata si FUrioasa pe nemernicul care mi-a facut asta,relativ intentionat zic eu,pentru ca doar ce se apucase de Fiv-uri.De aceea mi-a si propus Fiv imediat,din prima,fara Hsg,fara analize hormonale,fara IA prealabila,fara nimic.Doar cu o ecografie. Il urasc de moarte acum si ii doresc tot ce se poate mai rau pe lumea asta!!! M- a nenorocit pe viata si asta i-as face si eu lui.
Deci si singura noastra sansa: FIV!!!
La 12 ma intorc la Dr.Obruca cu rezultatul sa vedem ce ne propune.Oricum ma gandesc ca nu are rost sa ma mai chinui cu un alt Hsg cu anestezie pt ca fie ca am trompele infundate fie ca nu,spermatozoizii tot nu pot penetra.
Ma doare sufletul, la propriu!!!! 

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Oana , sincer imi pare rau de vestea care ai primit-o dar pe de o parte incearca sa privesti partea buna a lucrurilor aceea ca ai putut afla in sfarsit care era motivul pentru care nu ramaneai insarcinata.
La noi in Romania te astepti la orice , e normal sa fii furioasa pe acel incompetent doctor, incearca sa te linistesti si ai sa vezi ca totul o sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

Oana ce sa zic, n-am cuvinte. Doctorii romani sunt monstruosi. Nu stiu daca te ajuta cu ceva, dar eu am facut HSG fara anestezie, este foarte dureros, aveam o asistenta la cap care imi controla mereu pulsul si ma intreba daca sunt ok. Nu stiu daca austriecii au alta procedura pentru ca stiu ca acum nu mai e asa dureros (eu am facut acum 5 ani in Ro). Trompele mele sunt perfect permeabile, sotul meu are sperma buna, suntem sanatosi tun (dupa tonele de analize facute) dar tot nu raman gravida. Deci singura solutie FIV. Shit happens!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

Fetele care ati facut deja FIV. Am o intrebare. Voi in cate zile obtineti rezultatul pentru FSH? Si dupa aia cum faceti ca sa capatati ok in timp util. Pentru ca eu nu am avut cu cine vorbi la Viena si am primit raspuns abea a doua zi.
Deci ca sa rezum: iau sange in Z2, primesc analizele in Z4. Ma apuc de injectat in Z4 sau Z5. Nu e prea tarziu pentru stimulare? Ca sa nu mai zic ca daca imi vin rusii vineri, laboratoarele sunt inchise, deci pot lua sange abea ziua 4.

Mergi la inceput