Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010! (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoredanaB spune:

Buna dimineata mamicute dragi!
Cum ati dormit azi-noapte?Eu sunt super fresh, e a treia noapte la rand cand Sarah se trezerste doar odata sa pape.A facut baita la ora 9, la 9 jumate a supt si s-a mai trezit la 3, a adormit langa mine si s-a trezit abia la 7 jumate. de fapt ne-a trzit Eric care se inneca cu muci...e putin racit.nu stiu ce sa mai fac cu el, se dezbraca pe unde apuca si umbla in picioarele goale prin bucatarie si pe unde apuca.

KAT nu are rost sa te superi, chiar daca nu ti se raspunde inapoi nu inseamana ca nu esti bagata in seama.eu de abia astept sa postezi linkuri cu pozele Tessei dar nu reusesc decat foarte rar sa iti spun ce dragalasa este.suntem mamici acum, unele dintre noi cu inca un copilas sau chiar doi asa ca timpul de este limitat.

Mari multumi pentru cafeluta

Mai3 cand am citit despre patania voastra mi s-a facut pielea gaina.Noi am patit-o, fostul pediatru a lui Eric ia prescris un medicament care era interzis persoanelor cu probleme cardiace , dupa prima doza Eric era inconstient de si cei de la spital erau foarte speriati. btw felicitari pentru crestinare si pentru greutatea lui Bogdanel.

Buburuzo ma bucur ca iti faci putin timp si pentru noi. Pupam Sofia cuminte vrem poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

neata

sunt de acord cu zoze ca e obositor sa urmaresti n mesaje decat unul concis insa am observat atunci cand s-a suparat office din acelasi motiv cand am ridicat aceeasi problema si atunci am preferat sa nu mai aduc asta in discutie office sper ca m-a iertat

bibiloi a facut dimineata si caci ca il asteptam de 24 de ore si asta era ultimul hop din experienta asta. a facut ok si muuuult asa ca nu pot spune decat Slava Domnului

bona mea si-a rupt mana dimineata asa ca acu am de cautat bona

pupa mami gasca de pitici si va urez o zi linistita



-----

O poveste cu Minuni - o roza si un fluturas dragalas


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Fetelor, mancam acum 2 minute un mar si Vlad era langa mine si...inghitea in sec, cu ochii cat cepele atintiti la mine, satul oricum. Nu am de lucru, rup o bucatica si o pun la buzele lui. Nu va spun ce privire fericita avea cand dadea cu limbuta pe mar! Cred ca asta va fi primul cand va veni vremea diversificarii...

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

http://picasaweb.google.com/102527437167244304186

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Adriana,


La multi ani!!
Sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii,in viata asta!!






Mamica lui Mihai si a Mariei
*****
Siluan trebuie sa traiasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoredanaB spune:

Mai3 ma bucur ca ati trecut si peste ultimul hop
Mari ati inceput deja diversificarea? macar sti acum ca-i plac merele


Stiu ca in majoritatea cartilor spun ca atata timp cat mama alapteaza nu apare menstruatia...uite ca la mine nu e valabil lucrul asta.Saptamana trecuta marti am inceput sa sangerez putin, apoi tot mai tare,aveam dureri de burta si sanii imi areu mai sensibili...deci se poate sa ai menstra in timpul alaptarii.SArah are azi 7 saptamani si inca n-am ajuns la ginecolog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mari-Mariuk

Fetelor, mancam acum 2 minute un mar si Vlad era langa mine si...inghitea in sec, cu ochii cat cepele atintiti la mine, satul oricum. Nu am de lucru, rup o bucatica si o pun la buzele lui. Nu va spun ce privire fericita avea cand dadea cu limbuta pe mar! Cred ca asta va fi primul cand va veni vremea diversificarii...

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

http://picasaweb.google.com/102527437167244304186


duamna nu mai fa di astea desi pare o cantitate mica cat i-ai dat. nu uita ca varsta lui reala e mai mica fiind prematur si nu e pregatit pt socuri de astea

-----

O poveste cu Minuni - o roza si un fluturas dragalas


Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

donna,astept povestea nasterii!! Nu era musai sa o scrii la Odisee!

Ce tare e pozitia de somn a Maiei!!Aia catarata pe tatelu'

Mariuk,felicitari barbatelului barosanel si puternic!!

Karin,ai PM cu parola!

Alina,imi pare rau pentru vestile proaste! Sanatate muulta,soacrei!

danny,bine ati venit! Scrie-ne datele voastre pt.a va trece in listuta de pe prima pagina!

Andr333a,va tinem pumnii stransi,sa veniti cu vesti bune de la eco!

Uf,nu am terminat,insa imi sunt solicitate tzatzeleRevin!




Mamica lui Mihai si a Mariei
*****
Siluan trebuie sa traiasca!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Am reusit de-am citit si eu din urma, insa asa m-ati zapacit cu disputa aia ca am uitat ce vrea sa spun...si cui...of....

LOREDANA - tie cred ca trebuie sa-ti multumesc pentru ideea cu mana bebeului sub san cand alaptez...asta nu mi-a dat prin cap, sau mai bine zis cand din greseala era mana acolo o scoteam urgent ca mi-era frica sa nu pateasca ceva.. La primul alaptat (indata) am sa vad cum decurge treba

NIKE - felicitari pentru progresele flacaului

MAI3 - mai, asta-i de genul horror...bine ca s-a terminat cu bine, am sa casc ochii de doua ori de acum inainte

Ma duc sa vad pozici si filmuletul cu Tessa.

mamica de Andreea Bianca si Victor Darian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Loredana, nu am inceput diversificarea, mai asteptam pana implineste 4 luni macar.
Mai3, nu i-am dat bucatica de mar sa o manance, doar a dat cu limbuta pe ea (scotand el limba, nu i-am bagat marul in gurita ci i-am atins buzele cu el, atat).

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

http://picasaweb.google.com/102527437167244304186

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui donna79

Uite ca recidivez...

SIMONA, scumpa mea, ce cautai la ora aia pe forum? Avea Matei program artistic? Al meu doarme noaptea dar ziua ma termina. Of, imi pare asa rau ca nu mai stau in zona, ca ne plimbam impreuna prin IOR cu piticii. Pupici multi!


Donna, mamica lui Tudor Gabriel (04.10.2010)

donna! matei chiar dormea bine, la ora aia! eu nu aveam somn pt ca... am baut niste cola ieri.
de cateva nopti, baiatul meu doarme f bine. se trezeste la 22-23 sa pape, doarme pana la 1 jumate-2, si se mai trezeste la 5 jumate.
iar ziua, uneori doarme si 4-5 ore.


simona cu matei

Mergi la inceput