Bebelusi de Septembrie-Octombrie 2010! (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simona24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui K.A.T.

Zozela, uite pentru ce. Pentru ca asa e alegerea mea. Si pentru ca forumnul nu impune aceste reguli. Ce sugerezi tu ar presupune pentru mine sa citesc prima data 7 pagini apoi sa raspund din urma la tot ce am citit. Imposibil pentru mine. Si nu, mie nu mi se pare, din punctul meu de vedere mai frumos sa raspund in grup. Da, o iau prea personal, pentru ca la cum ma simt acum, si in locul de refugiu cineva se ia de mine. Si da, ma simt a doua oara ca un intrus. Prima data m-am simtit asa cand mi-a spus Fulguta ca stiti si voi ca exista google, desi din ce postasem eu nu era copy/paste google, chiar daca era copy/paste, din alte surse. iar ca exemplu, ultimul copy/paste despre puseul de crestere a ajutat cateva mamici care desigur, stiu ca exista google.
Iar ca sa nu supar pe nimeni, voi scrie mai rar si mai putin. Si voi incerca sa ma adaptez regulile clubului (nu forumului) pentru a nu mai supara prin prezenta postarilor mele pe nimeni. Eu in viata ma ghidez dupa regula "ce tie nu iti place, altuia nu-i face", si desigur "fa tu altora ce ai vrea sa iti faca altii tie". Mie mi-ar placea sa converseze celelalte fete cu mine in n postari, dar nu prea se intampla. Asa ca voi face si eu la fel. Iar numarul lor se va reduce considerabil, ai sa vezi.
Fara suparare, am spus doar ce am avut pe suflet. Puteam sa tac, dar acest lucru nu schimba ce am simtit si am gandit.

Acum ma retrag, si voi cauta altceva de facut.
Pupici

_
Kristina, happy mama & Tessa May 50% mommy + 50% daddy = 100% love
Our baby girl so cuddly and sweet, our hearts filled with joy, our lives made complete. K+A=T

mai fetelor, mai! nu va suparati,dar parca am zis(nu doar eu) ca aceste 365 zile sa fie pline cu voie buna! nu va mai necajiti asa din orice!(e valabil pt amandoua!!!) doar nu vreti sa ii agitati pe cei mici! plus ca... sunt fete printre noi care au nevoie de incurajari si de o gasca unita! si atunci cand sunt mici tensiuni intre 2 fete, nu cred ca ne putem numi "gasca unita". REVENITI-VA MAMICILOR!!
va pup si sper din inima sa nu imi sariti in cap, ca m-am bagat in discutia voastra!


simona cu matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns K.A.T. spune:


poze Tessa May - 1 luna - 4200 g si 56 cm
Unde pot incarca clipulete video?
La multi ani Nastasie!
La multi ani Adelina!
La multi ani Emma Antonia!
La multi ani Matei!
La multi ani Andreea Bianca!
La multi ani Raisa Nicoleta!
Am reusit sa incarc si un clip video cu Tess.
Multumim mama soacra!
Asa-i ca e delicioasa? Daddy spune ca de asta s-a ingrasat, ca papa toata ziua copil delicios.
Nike, felicitari pentru progrese!
Mari, si noi Super dulce Vladut!
Sabina, din punctul meu de vedere nasterea nu e nimic glossy. Nu te necaji, ce conteaza e minunea ta. estul va fi uitat cu timpul.


...e ok asa? E mai tidy? Pot fi sincera? Mie una nu-mi place. Mi se pare o varza. Dar daca as putea sa va fac pe plac, m-as intoarce la capitolul trecut si as sterge mesajele. Dar subiectul e deja inchis.
Da, Zozela, sunt pe o pagina din 10, probabil 6-7 ale mele, dar asta spuneam, pentru ca intru mai rar si raspund din urma, daca as intra mai des nu as avea atat de citit si de comentat. Sunt din 10, 6 ale mele, dar nu pe fiecare pagina, ci, pe alocuri, cum ai spus tu. Stii, ma simt penibil, nu m-a fortat nimeni sa scriu, nu am o norma de facut, si totusi sunt contorizata. Si nu pentru numar de mesaje, sau stelute. Ce sa fac cu ele? Poate ca mesajele mele nu au nici un continut intereant de aceea sunt obositoare. Poate uneori am timp si am acaparat inutil subiectul.
Eu am inteles, poate gresit, acest capitol din forum, ca un loc unde povestim, nu un subiect doar cu teme informative, unde informatiile sa fie scurte, concentrate, la obiect. Iar eu asa am avut placerea sa vorbesc cu voi, lejer, in postari clare, cu citate, raspunzand fiecareia in parte, poate cu scris colorat, uneori presarat cu smilies. Apropos, eu sunt art teacher, deci nu am postat, dupa neuronul meu, nici haotic, nici pentru numar de mesaje. Imi pare sincer rau ca alegerea mea si preferintele mele nu au fost pe placul vostru, si mai mult, au suparat pe cineva. Imi cer iertare, chiar nu am avut nici o urma de intentie sa supar pe nimeni.
Promit sa stau in banca mea si sa raspund numai cand sunt intrebata.

_
Kristina, happy mama & Tessa May 50% mommy + 50% daddy = 100% love
Our baby girl so cuddly and sweet, our hearts filled with joy, our lives made complete. K+A=T

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui K.A.T.


poze Tessa May - 1 luna - 4200 g si 56 cm
Unde pot incarca clipulete video?
La multi ani Nastasie!
La multi ani Adelina!
La multi ani Emma Antonia!
La multi ani Matei!
La multi ani Andreea Bianca!
La multi ani Raisa Nicoleta!
Am reusit sa incarc si un clip video cu Tess.
Multumim mama soacra!
Asa-i ca e delicioasa? Daddy spune ca de asta s-a ingrasat, ca papa toata ziua copil delicios.
Nike, felicitari pentru progrese!
Mari, si noi Super dulce Vladut!
Sabina, din punctul meu de vedere nasterea nu e nimic glossy. Nu te necaji, ce conteaza e minunea ta. estul va fi uitat cu timpul.


...e ok asa? E mai tidy? Pot fi sincera? Mie una nu-mi place. Mi se pare o varza. Dar daca as putea sa va fac pe plac, m-as intoarce la capitolul trecut si as sterge mesajele. Dar subiectul e deja inchis.
Da, Zozela, sunt pe o pagina din 10, probabil 6-7 ale mele, dar asta spuneam, pentru ca intru mai rar si raspund din urma, daca as intra mai des nu as avea atat de citit si de comentat. Sunt din 10, 6 ale mele, dar nu pe fiecare pagina, ci, pe alocuri, cum ai spus tu. Stii, ma simt penibil, nu m-a fortat nimeni sa scriu, nu am o norma de facut, si totusi sunt contorizata. Si nu pentru numar de mesaje, sau stelute. Ce sa fac cu ele? Poate ca mesajele mele nu au nici un continut intereant de aceea sunt obositoare. Poate uneori am timp si am acaparat inutil subiectul.
Eu am inteles, poate gresit, acest capitol din forum, ca un loc unde povestim, nu un subiect doar cu teme informative, unde informatiile sa fie scurte, concentrate, la obiect. Iar eu asa am avut placerea sa vorbesc cu voi, lejer, in postari clare, cu citate, raspunzand fiecareia in parte, poate cu scris colorat, uneori presarat cu smilies. Apropos, eu sunt art teacher, deci nu am postat, dupa neuronul meu, nici haotic, nici pentru numar de mesaje. Imi pare sincer rau ca alegerea mea si preferintele mele nu au fost pe placul vostru, si mai mult, au suparat pe cineva. Imi cer iertare, chiar nu am avut nici o urma de intentie sa supar pe nimeni.
Promit sa stau in banca mea si sa raspund numai cand sunt intrebata.

_
Kristina, happy mama & Tessa May 50% mommy + 50% daddy = 100% love
Our baby girl so cuddly and sweet, our hearts filled with joy, our lives made complete. K+A=T

kriss, ! hai te rog, nu mai fi suparata!

simona cu matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Neata!

Hai la un ceai caldut de chimen si anason ca sa treaca supararile si sa sporeasca lapticul!

ZOZE&KAT, va pup pe amandoua, imi sunteti super dragi.
KAT, te rog din inima sa gasesti o cale sa treci peste supararea de moment. Sunt sigura ca Zozela nu a avut nici cea mai mica intentie sa te atace personal. Te rog sa ramai cu noi, imi place sa vad pozele cu Tessa,imi place ca raspunzi tuturor, de multe ori mi s-a intamplat sa nu imi raspunda nimeni sau sa nu intrebe nimeni de mine dupa o absenta mai lunga, imi place atentia cu care urmaresti forumul si timpul pe care il acorzi ca sa urezi "La multi ani" sarbatoritilor zilei!
ZOZE, si eu prefer sa vad mesaje organizate, recunosc, si imi place sa vad paginile umplute cu cat mai multa informatie utila mai curand decat cu citate. Dar rostul citatelor l-a subliniat foarte bine Sabina mai devreme. In capitolul anterior am si eu multe postari separate, fara intentia de a-mi spori numarul mesajelor ci pentru ca nu stiam cat timp mai am la dispozitie si am preferat sa le trimit pana sa ma intrerup si sa uit. De cand m-am inscris la odisee am postat doar mesaje tip scrisoare, in care am raspuns la n perosane odata dar acum am vazut ca tot mai des incepeam un mesaj dimineata si pana sa-l definitivez ajungeam sa-l trimit la orele pranzului si el incepea cu "neata!".

Gata acum, am terminat ce aveam de zis, cred ca sunt asa "vorbareata" pt ca am dormit bine azi-noapte.

Pupici pt toata lumea! Sa avem o zi frumoasa alaturi de piticii nostri!




Donna, mamica lui Tudor Gabriel (04.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Uite ca recidivez...

SIMONA, scumpa mea, ce cautai la ora aia pe forum? Avea Matei program artistic? Al meu doarme noaptea dar ziua ma termina. Of, imi pare asa rau ca nu mai stau in zona, ca ne plimbam impreuna prin IOR cu piticii. Pupici multi!

Apropo, sta cineva in MILITARI??? Imi gasesc si eu partenera de plimbare? Ma rog, e mare cartierul, iar eu stau pe la Apusului.

Fetele in Dr Taberei, v-ati intalnit pana la urma? Nu prea v-am mai vazut pe forum. Pity, Clabuc, Chichiutza?!? Hellloooo!!!

Ma duc sa pap ceva, va las si voua o ceasca aburinda cu ... nu cafea ca agita bebeii, cu Inka si niste cascaval, pastrama de vita si un ardei gras.

Pupici si... treziti-va, ca ma simt cam singura pe aici!




Donna, mamica lui Tudor Gabriel (04.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

Buna dimineata!
Donna, ne-am trezit de la 6 jumate, ne-am jucat, am mancat si acum ne apucam de treaba. Dar nu inainte de a da cu buna ziua pe aici...desi sincer m-a cam intristat ce am citit...MAI FETELOR, NU E MAI BINE CA DISPUTELE SA FIE PURTATE PE PM??? nu zic acum ca ar fi o disputa la mijloc, e o neintelegere din punctul meu de vedere, dar se transforma forumul intr-un camp de batalie si nu e frumos!!! Nu sunt de partea cuiva in mod special, mi-e draga Zoze de cand am intrat eu pe forum si am vazut cat de apropiata mi-a fost si mi-e draga Kriss pentru ca mereu a fost atenta cu toata lumea...nu s-ar gasi o solutie de mijloc astfel incat sa nu mai apara discutii contradictorii? Mi-ar parea al naibii de rau sa nu mai scrie vreuna din voi! (Zoze tu ai mai lipsit si mi-ai lipsit)!!!!
Asa ca, dau eu o cafeluta slaba la toata lumea si in loc de zahar pun in ea impacare! E ok?

Mariuk, fericita mamica de VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)

http://picasaweb.google.com/102527437167244304186

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza_10 spune:

Buna dimineata!!! Haideti sa povestim un pic la o cafeluta!!!

Am reusit sa citesc tot si acum incerc sa-mi amintesc ciu si ce am vrut sa spun!

Sabina si Mariuka, si eu ca voi, slava Domnului! Dormim bine noaptea, neintrerupt, de pe la 11 pana la 6 si din nou de pe la 7 pana la 9 30. Bineinteles ca mai sunt si nopti cand ne mai trezim pe la 3-4 pentru o dusca de laptic, dar nu ma pot plange de oboseala, mai ales ca dormim si dupa-amiaza cel putin o ora. Si ii mai multumesc lui Dumnezeu ca piticania mea nu are colici... la ce am citit pe-aici asta e un maaaaaaaaare lucru!

Am vazut poze lui Edy de h3llena si ale Tessei May de KAT! SUPERBI bebelusi!

Mai3, offff! Bine ca sunteti bine!!!

KAT, take it easy! Noi te iubim! Si pe tine, Zoze, la fel de mult!

Gata, asta-i tot ce imi amintesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buburuza_10 spune:

KAT, am vazut filmuletul!!! Tessa este o dulceata!!!!!!!!!!!!!

Am observat ca ii vorbesti Tessei in engleza. Ai de gand sa o inveti si romana? Te intreb pentru ca si eu sunt intr-o situatie asemanatoare, in sensul ca sotul meu nu e roman...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionela.n spune:

KAT

Am mai adaugat si noi cateva poze in album
Foarte frumoase pozele voastre, toti bebeii

Ma treceti si pe mine in lista cu ziua de nastere? 7 ianuarie

--------------------------------------------------
Fericita mamica de Raisa Nicoleta (02.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Mai,nu am nimic cu nimeni! Nu inteleg de unde a aparut faza cu supararea?! Eu nu-s suparata pe nimeni! Am facut doar o sugestie-daca se tine cont de ea bine,daca nu,nu!! Iar citate,poti sa dai si 100,intr-un singur mesaj.Oricum,EU NU am facut nicio referire la citate..Care-i faza cu ele? E foarte bine cand se dau-sunt de acord!!
Deci-nu sunt suparata pe nimeni si nu vad de ce trebuie sa batem toba atat!?!


In alta ordine de idei,nu mai pot edita in blog datele de nastere,asa ca trebuie sa gasesc o alta solutie..
Merg sa citesc cap.trecut si revin si eu cu scrisorica,daca am ceva de zis.

De nikolici nu mai stiti nimic? Oare lipsa vestilor sa insemne ca a nascut?

mii!




Mamica lui Mihai si a Mariei
*****
Siluan trebuie sa traiasca!!

Mergi la inceput