Prietene - 71 - LMA Tudor! LMA Radu!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Am revenit...am baiatul aniversat si fara mot
David a ales dupa tava pixul, cartea si foarfeca.
Astazi am vorbit cu nasa lui David si ne-a spus ca daca vrem ii putem lua motul acum fiindca tot am familia aici.(ea este proaspata mamica si a fost imposibil sa ajunga acum...o facem lata cand mergem noi in tara) Asa ca fratele si viitoarea sotie(care il iubeste foarte mult pe David) au fost pe post de nasi.
Scuzati incoerenta...sunt dupa un pahar de vin(mai mic) si unul de sampanie

Gabitza, multa fericire alaturi de gemenasii tai dragi!


Va multumim din suflet ptr urari si vorbele frumoase! Sunteti minunate!
------------------------
Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

sa-i mai zic lui Santi o data ca a trecut de 22.20

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Am revenit...am baiatul aniversat si fara mot
David a ales dupa tava pixul, cartea si foarfeca.
Astazi am vorbit cu nasa lui David si ne-a spus ca daca vrem ii putem lua motul acum fiindca tot am familia aici.(ea este proaspata mamica si a fost imposibil sa ajunga acum...o facem lata cand mergem noi in tara) Asa ca fratele si viitoarea sotie(care il iubeste foarte mult pe David) au fost pe post de nasi.
Scuzati incoerenta...sunt dupa un pahar de vin(mai mic) si unul de sampanie

Gabitza, multa fericire alaturi de gemenasii tai dragi!

------------------------
Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)


sa va traiasca dezmotatul unde-i cozonacul? une-s pozele? sampanie mai e?

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui lylyana.ion

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Am revenit...am baiatul aniversat si fara mot
David a ales dupa tava pixul, cartea si foarfeca.
Astazi am vorbit cu nasa lui David si ne-a spus ca daca vrem ii putem lua motul acum fiindca tot am familia aici.(ea este proaspata mamica si a fost imposibil sa ajunga acum...o facem lata cand mergem noi in tara) Asa ca fratele si viitoarea sotie(care il iubeste foarte mult pe David) au fost pe post de nasi.
Scuzati incoerenta...sunt dupa un pahar de vin(mai mic) si unul de sampanie

Gabitza, multa fericire alaturi de gemenasii tai dragi!

------------------------
Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)


sa va traiasca dezmotatul unde-i cozonacul? une-s pozele? sampanie mai e?

Lili, mami de Alexandru (18nov'09)
poz(n)e


Multumim Lyly. Sampanie mai este, tort mai este...cat sa continuam petrecerea aici Dar cred ca eu merg la nani ca sunt cam ametita...hac
Poze in curand.

------------------------
Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Noapte buna.Fug si eu langa baieti.

de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Mai fetelor, ma roade ceva de la un timp incoace: cred ca Matei este/va fi stangaci...si nu stiu de ce dar asa necajita sunt..nu stiu nici macar de ce reactionez asa..

Nu avem in familie stangaci..poate o fi acesta motivul, poate involuntar este "efectul oglinda", adica poate instinctiv i-am oferit obiectele cu mana mea dreapta in manuta lui stanga...cert este ca are o predilectie pt manuta stanga. Si daca ii ofer o bucatica de morcov in manuta dreapta, in cel mult 1 minut aceasta va ajunge in stanga.
Am citit ca pana pe la 2,5 ani nu se poate spune cu siguranta ce si cum va fi, dar ma indoiesc de faptul ca pe la vreo 2 ani ashea se va hotari el brusc ca vrea sa foloseasca manuta dreapta.

Indiferent de alegerea lui, voi incerca sa nu il derutez mai mult fortandu-l, din ce am citit rezulta ca i-as face mai mult rau..totusi, se mai poate schimba ceva? Ati observat la bebicii vostri ceva asemanator?

Fetele stangace, ca stiu ca sunteti cateva..ati avut probleme la scoala la stiintele exacte? vreo problema de exprimare? Ca pe net spune ca in cazul stangacilor, emisfera dreapta, cea responsabila pentru partea de visare, partea artistica este dominanta..la dreptaci domina partea rationala.
Ma simt in plop si plopu-n aer..

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Multumesc fetelor de atatea urari!
M-am simtit minunat sa stiu ca v-ati gandit la noi azi, unii chiar la 22.22 (Lylyana )!

Acum am reusit si eu sa pun poze de azi si doua poze pe blog, ca de mai mult nu am timp.
Am mai facut un tort rapid astazi, cu crema de branza cu banana si ornat cu ceva bobite pe care le-am mancat eu - parca in pagina trecuta intreba Smarandita daca s-a inmuiat expandatul sa-l tai cu cutitul - pai ala nu se inmoaie ca sa-l poti taia, ci se inmoaie definitiv , adica i-am servit lui Santi in seara asta tot tortul lui de azi cu lingurita .

va pup ca-s franta, as scrie mai multe, dar maine Iulian va fi mai mare cu un an si voi avea multa treaba pe langa el asa ca bag un corn rapid la perna.

Noapte pozitiva va doresc




Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Cea mai noua achizitie in materie de jucarii e www.jucariata.ro/cuburi-lemn-p-554.html" target="_blank">asta. Mihnea e incantat, eu si mai si tinand cont ca galetusa in care sunt piesele are capacul cu decupaje in forme geometrice. Una peste alta e si ieftina. As fi vrut si puzzle-uri tot de la acea firma, dar nu am gasit ( in selgros) si acum caut pe net.

Noi suntem bine...asteptam cu nerabdare stiri despre tati de Mihnea ( e in tara, dar a plecat din Iasi azi si nu stim pentru cat timp)


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Fetelor deja "noapte buna" ? Eu abia am aparut, ca Zburly s-a lasat greu...

Maine fac si eu biscuiti a la Coque, si sper sa gasesc faina integrala ca azi am fost la un plafar si ciu-ciu.

Tare frumoase pozele din parc. Ce baieti frumosi

Tina, ce scump e Geo. Face niste mutrite...

Go David fara mot.

Ma duc sa spal o serie de biberoane pt noaptea asta.

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Inca una si ma duc, hac, m-am imbatat alaturi de Dana Ralu Si la noi e aceeasi situatie, Chiara apuca tot cu stanga, e mai fortoasa cu stanga, etc. De cateva luni bune am zis ca va fi stangace, initial m-a suparat, apoi am zis "si ce daca". Tati de Chiara spune ca baiatul lui mare a fost stangaci pana la 2 ani, au fost cu el la medic, care le-au spus parintilor sa-l lase sa se formeze de la sine si s-a format, dupa 2 ani a devenit dreptaci si asa a ramas. Asa ca nu vad nicio problema. Dana Editor se face David. Il invat eu cum se face, nu-ti face griji. Gata, noapte buna. Aveam target de mers in pat la 22.00 si m-am intins la tricotat. Minunea mea care s-a lasat asteptata atat de mult!

Mergi la inceput