Prietene - 71 - LMA Tudor! LMA Radu!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Am revenit.Culcat copilul.Cu mine langa el a cazut din pat.I-am facut masaj l-am imbracat si pana sa ajung la el a vrut sa coboare pe latura opusa a patului.A alunecat si a cazut.A plans saracutul.Cand l-am pus la san a adormit.
In baie s-a inchis si nu reusea sa deschida usa.L-am ajutat dar s-a cam speriat cand s-a vazut inchis.
Sper sa mai revin.
Lyly frumoase poze.

de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

Flavours- ii dau Nan 3, pui numai de casa, iaurt i-am dat Sanlacta si facut de mine din lapte de vaca de la tara

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

La Multi Ani David!
La Multi Ani Iulian!
La Multi Ani Gabitza!


***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

buna seara!
Sa traiasca sarbatoritii zilei de azi - Santi si David, sa aiba noroc in viata si sanatate de la DD...restul, stiu mami & tati cel mai bine!

Lyl, multu' pentru pozuci.

Azi am avut in meniul de pranz - piure de dovleac si mei, cu putin unt adaugat dupa. Dovleacul copt la cuptor, meiul fiert pe aragaz.
_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai (05.11.2009)

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

LA MULTI ANI DAVID

LA MULTI ANI IULIAN

LA MULTI ANI GABITZA

Lalu, mami fericita de Ari (28.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:




LA MULTI ANI FERICITI, SANTI!

[LA MULTI ANI FERICITI, DAVID!

LA MULTI ANI FERICITI, GABITZA!


VA doresc tot binele din lume, multa sanatate, bucurie, si o viata plina de impliniri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Am pus poze noi de aici

de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_a spune:

Seara buna fetelor la zi de mare sarbatoare in clanul fulgusoresc
Santi
si
David
baietei dragi si frumosi (cu mamici drage si frumoase si ele si mindre tare pe care le cu foc la aceasta ocaziune speciala)
Gabitza la multi ani iti doresc multe zile pline de bucurie alaturi de copiii tai minunati Povestile tale despre mucosi sint savuroase, felicitari Evei pt sss
Alexa ma bucur ca sinteti acasa, abia astept s-o vad pe Maysaa
Magda felicitari pt nepotica
Am citit tot tot dar sint asa chiauna de oboseala ca nu mai stiu mare lucru, vreau sa-i urez Laviniei multa sanatate si sa zic ca mi-a ramas inima la pozele din IOR, ce baietei frumosi si ce mamici super aratoase
Multumesc frumos pt grija, sinteti niste dragute ca ati intrebat de noi. Febra s-a dus dupa 3 zile, deci verdict viroza. A ramas in continuare cu rosu in git si cu o dispozitie nevricoasa si nevricozanta , se trinteste literalmente cu fundul (citeodata si cu capul) de pamint daca nu-i convine ceva, arunca cu mincare pe jos si pe pereti si scirtzie si miorlaie exasperant din 5 in 5 minute, e setata pe ora de vara si se culca la 8 jumate dar se trezeste cel tirziu la 7 + cam 5 treziri pe noapte in niste urlete de zici c-o taie cineva. Gata, m-am plins, ma duc sa zac nitel pina la primul urlet al serii
Va pup cu drag pe toate cu o mentiune speciala: Dozz, ma gindesc la tine, sper sa-ti fie mai usor cu timpul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Coque, executat sambata biscuitii, au iesit super! Pe jumatate din ei am pus si cate 2-3 stafide deasupra, inainte de a-i da la cuptor. Trebuia sa le apas putin mai bine cu degetul, ca unele nu au intrat bine in aluat si au cazut.
Imediat ce i-am scos din tava i-am pus intr-o cutie (de Raffaelo - da tabla cu capac), si sunt moi inca.
Azi dimineata am pus 3 biscuiti intr-o punga, i-am pisat bine cu sucitorul si i-am amestecat cu mar (pt ca uitasem ca nu mai am alte fructe decat mere in casa si nu am vrut sa combin marul cu cereale...).
Multumesc inca o data de reteta.
Acum nu sunt decisa cum sa fac tortul lui Timi: "a la Monis" sau "a la coque" (la blat ma refer).

Monis, zici ca s-a inmuiat bine rondeaua, incat ai putut taia cu cutitul o feliuta?

Noi nu ne-am decis inca asupra cadoului. Sotul vrea o masinuta cum am vazut la many, dar eu as vrea parca ceva jocuri pentru interior (o masuta ca a Danei) sau alte asemenea. MA gandesc ca a venit frigul deja, si va iesi prea putin pe-afara calare pe masina aia...ca ingheata cu totul. STiu ca e tare buna de calarit si prin casa ...si de-asta stam inca in dubii.

Cum si ziua lui Timi va pica martea (iar lumea e la serviciu pana seara...cand el e deja super-marait...), o vom tine duminica - cu toti, iar marti va fi ceva restrans si sentimental, doar noi de noi: Timi va avea tortuletul lui, atunci ii vom da noi cadoul, ne uitam la poze incepand cu primul ecograf , etc. Deja m-apuca nostalgiile.

Inca sunt la facut de liste de cumparaturi si alergatura prin oras dupa una-alta. Incerc totusi sa mai bag un ochi si pe-aici.

Alexa, FELICITARI pentru nastere! Ce repede v-a lasat acasa! Abia astept sa vad poze cu voi si sa ne scrii ce mai face Maysaa.

Dozz, cred ca iti e tare greu zilele astea la serviciu.

Lavi
, imi pare rau ca ai probleme cu sarcina. Multa sanatate iti doresc atat tie cat si samburelului din burtica. Cred ca ii e tare greu lui Rares fara tine si tzitzi. Sper sa te intorci cat mai repede acasuca si sa fie totul ok cu voi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

aici sunt poze de la petrecerea nepoatei.

de George-Stefan (15.11.09)

Mergi la inceput