Alaturi de Siluan! Puiuti de Randunici 2008! (458)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olgutzika

Alexandru nu are patutul acasa, nu am bagaj facut, nu sunt gata sa nasc...nici fizic, psihic nu mai vorbesc


Olga cu Alexandru si mami de Ioana-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Olga, Bine ca e bine.


Papacioooooooooooso, scoate nasul si mai povesteste si arata-ne poze multe, si poveste-ne, am mai zis, nu?

Noi am reprogramat operatia pe vineri, acuma sa vedem ce mai apare.
Alex tot cu muci, si tot asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olgutzika

Alexandru nu are patutul acasa, nu am bagaj facut, nu sunt gata sa nasc...nici fizic, psihic nu mai vorbesc


Olga cu Alexandru si mami de Ioana-Sofia


Hai mai Olga, chiar nu se cade sa te scutur eu. Eu inteleg tavalucul evenimentelor ce te-au inconjurat dintr-odata...dar zau ca esti pregatita.
Imagineaza-ti cum aratam noi in weekendul dinaintea nasterii, amandoi bolnavi, unul zacand in dormitor, celalalt in sufragerie si Patrick mancand singur cereale (el si-a luat castronul, el si-a pus cerealele) in bucatarie, cumnata in travaliu si orice farama de posibil ajutor la 17000km distanta.
Lasa-l in saracie de bagaj ca nu nasti in codru. O camasa de noapte si-un slap tot a-i capata tu de undeva.
Patut??? Deschide sertarul de la comoda, pune un scutec cu ursuleti in el si gata patutul Zau ca nu poate face mofturi.
In rest...lasa-le in plata lor, TREBUIE sa te deconectezi de probleme, TREBUIE sa te odihnesti ca sa intri cum se cuvine in lauzie.

PS. Nu ma pricep la asigurari, reparatii, service...dar parerea mea este ca o masina lovita e o masina lovita si de acum incolo va tot avea probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olgutzika spune:

Gecko, ai dreptate . Nu vad padurea din cauza copacilor! Zgaltaie-ma cu nadejde, ca am nevoie...E musai sa ma adun, musai.

Olga cu Alexandru si mami de Ioana-Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Am trecut sa va salut. Deci salut!

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

va saluta bolnava de diaree care abia se taraste...
lui Papatot
Si o Olgai (mai!!! eu cand ti-am zis ca daca vii sa nasti te poti bizui pt ORICE pe mine crezi ca am vorbit sa ma aflu in treaba??)
Si lui Gecko! stii de cate ori in viata, cand am avut o stare asemanatoare cu a Olgai, am avut sau as fi avut nevoie de cineva ca tine?? O scuturatura de-asta valoreaza cat o mie de cuvinte frumoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Astazi am avut prima "serbare" din viata de gradinar. O mica "chestie" de Halloween. Copii costumati in fantome, costume fabricate de doamne... supa traditionala la final, si punsch :). Am stat cu Matei langa grupul de copii, am iesit impreuna in fata cand se canta cantecelul despre el, cel venit in Romania... A fost cooperant. :) O cauta apoi pe Birgit :).Vroia sa-i faca ghidi :)).

Apoi in fuga mare la karate (am intarziat, copilul mare a facut 5 geno(u)flexiuni din cauza asta... dar nu s-a suparat!)... revenire la "normal"... Maine sotul mi-e calator... va merge cu trenul, deci nu stau cu stresul soselei (m-au cam speriat intamplarile randunoilor).

Va doresc o zi de joi frumoasa. Ca cea de azi, de aici. Soare, senin, desi frig...

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Neata!
Va spun doar ca Mimu s-a informat singur (nu stiam de aceasta activitate noua a lui ) si a aflat de patania lui Radu Bine ca el e bine, sper sa fie si masina cum vreti voi! La Multi Ani impreuna , fericiti Si o mare imbratisare , ca face bine la psihopupu
Gecko, ai fost grozava cu sertarul si scutecelul Rad , rad..dar tu ai dreptate pana la urma Am zis si de faza cu chilotii ceva? Nu cred Am vrut sa spun doar ca eu in aceeasi zi imi dadusem cu unt de corp cu menta , deosebit , culoare albastru intens ...l-am intins eu oare bine?? Nope, era blue vorba cantecului cu " a blue house, a blue window..." you know
Nico, sa fiti fericiti in noul apartament
MamiP ...wow, 70 de kile Dar poate ne spui si cum ai reusit performanta ca mai slabeste omu' dar se mai si opreste Ai o albinuta f draguta, intr-o seara am fost face-to-face in IOR dar mi-a fost jena sa va abordez...cum era sa spun: sunt eu Mimo , de pe forum??? No, ca am si fata de Mimo de pe forum Asa ca am lasat-o balta ! Oricum, mi-a placut albinuta rau, e frumoasa foc si foarte trendy asa
Eu studiez gradinite de zor...as vrea sa stiu daca stie cineva cum e la :Montessori, Little London si Olga Gudyn ...cam astea sunt pe short list in afara de gradi a Valentinei unde deja am rezervat Ma gandesc ca poate face Dudu doua gradinite in paralel, sa inceapa antrenamentul de mic, ca viata e grea
Dudism de aseara: Ia din cos o cutie de tabla cu cheita! Intoarce cheita, canta cutia...si zice : " Unde e bobo?" Adica, sa ne intelegem, cutia chiar fusese cu bobo dar acum mai mult de un an Intreb, ca sa fiu mai sigura: A avut cutia bobo? Raspunde: Daaa! Si atunci intreb: Cine ti-a adus cutia? Si-mi zice cine i-a adus cutia Credeti ca e paranormal, ca mie asa mi se pare nene
Va pup , o zi grozava sa aveti!

Simona,mamica de Teo (17 ani) siDuuDuu (DOO ANI )


Acum "doo" ani fericirea a batut a "dooa" oara la usa mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

Olgutz am uitat sa zic ieri:
La multi ani cu fericire si iubire impreuna !. Cu aniversarile si eu tot asa sunt, mai uit cand ne-am casatorit, cand am facut nunta...noroc de zilele de nastere ca ma scot.
Iar cu nasterea bine zise Gecko sunt sigura ca te vei descurca, vei gasi tu un loc sa-l pui si pe bebe si toate vor fi ca la carte. Daca tu te simti bine si esti in forma, vor fi toate bune.

Un salut calduros pt Mami papatot si bine ai revenit.

Nicoleta cum e in casa cea noua? V-ati acomodat?

Mimo zi mersi ca nu era crema de fata, sau ca nu era vara sa umbli mai dezbracata.

Lyvy multa sanatate copiilor! Tu cum mai esti?
Naty ai grija de tine!

Cuscra cum mai sunteti?

Bitza ai adus fata acasa? Ieri ne uitam pe pozele de la ziua lui Sophie si a Rebecai si va admiram ce bine semanati.

toata gashka.

Gata, fug la munca, mai revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

gata...am venit...

poftiti cafeul si ceai si capuccino si bombocino

capul sus si privirea'nainte, zarzari la orizont

Eu am behait pana acum cautand/analizand cazare. Dar gata, ales, platit, confirmat...sper sa ne si placa...si sa le placa si socrilor (nu de alta dar la una din cazari au paturi supraetajate in dormitor).

Si acum...povestea vieii mele ...ma duc la dentist...

Va pup din zbor...

Mergi la inceput