Iepurasi Mar-Apr 2010 (77)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vladimirescu spune:

Va multumesc mult pt urarile de bine de dupa botez !

O sa rideti, dar nu am poze deloc - la botez a fost doar familia, formata ori din persoane mai in virsta ori din unele complet atehnice si nu a avut cine face poze :)
I-am dat aparatul nepoatei mele dar a facut niste poze din care nu se intelege nimic - a anulat blitzul din greseala si au iesit f miscate toate pt ca era cam bezna in biserica...
Am doar un film dar e pe caseta HI8, nu stiu cum sa-l fac digital si oricum e prea lung... macar asta a iesit cit de cit ok, ca a pus barbatu-meu camera pe trepied si a filmat singura :))
Oricum, sa nu va para rau, ca nu era nimic de vazut, un botez simplu, far ahaine de gala si atit :))

IRENE - bun sfatul tau, dar din pacate neaplicabil la mine... Spre deosebire de barbatul tau, al meu e inca copil in capul lui si, pt el, familia lui sint parintii lui, asadar eu contez mai putin pt el :((

Revin sper seara tirziu ca dej aam de raportat niste chestii despre socri - ma mai defulez si eu cu voi, ca al meu se infurie daca-i zic ca parintii lui minunati fac numai prostii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

VLADI, deabia astept sa ne impartasesti boacanele socrilor, suntem numai ochi...

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

child ce mare e albert! deja mergeti prin parc in picioare, il sustii de ambele manute sau de una?

alex super puzzle

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Sunt franta. Am spalat 2 ture de masina, am strans pe alea de pe sarma si le-am intins pe astea, am facut sarmale si salata de boef...Am incercat sa ii dau iaurtelul lu Eric si l-a apucat tusea si s-a inecat rau. Vai ce m-am speriat, l-am zgaltait si a vomat. Nu ii mai dau in seara asta decat laptic simplu

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

Citat:
citat din mesajul lui briza_marii

Sunt franta. Am spalat 2 ture de masina, am strans pe alea de pe sarma si le-am intins pe astea, am facut sarmale si salata de boef...Am incercat sa ii dau iaurtelul lu Eric si l-a apucat tusea si s-a inecat rau. Vai ce m-am speriat, l-am zgaltait si a vomat. Nu ii mai dau in seara asta decat laptic simplu

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)




am citi "sunt in franta"

multa sanatate lui eric! tuseste de la muci sau tuse din piept asa? daca are muci ai grija ca vomita si laptele, aspira.l bine inainte sa.i dai si nu.l culca imediat

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Ioi, ce bine mi-ar sade sa fiu in franta!! Si nu franta de la coada cratitei.

Tuseste din piept, si haraie asa..si are si muci...are de toate, ca am impresia ca ii mai da un dinte jos ca are gingia alba si imflamata...e clar ca la noapte am program secsi...

Mami de iepuras Eric Mihai (1 aprilie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irene26 spune:

Ami si Wapi, felicitari puilor vostri pt progresele facute! Bravo, sper sa ajunga si a mea cat mai repede in acest stadiu!
Briza, ce stii tu, aici lumea se plimba si se distreaza noaptea, ca in timpul zilei este foarte cald si se odihnesc oamenii, oricum nu au nimic de facut, fiindca au servitori. Si soacra-mea s-o gandi ca ea se relaxeaza cand vine la mine la ore asa de inaintate, este divertisment pt ea, mai putin pt mine, sot si Diana. De fiecare data eram nevoita s-o scol pe a mica dupa baita, papat, alaptat (asa cum zicea si Rebiana). Aici, araboaicele sunt foarte relaxate, nu servici, nu treburi casnice, nu grija de copii si ce sa faca (?), se plimba, ies la cumparaturi, la restaurante, etc. Asa si cu socrela, pana mi s-a pus pata intr-o zi si i-am spus foarte categoric sotului ca eu nu mai suport vizitele ei asa de tarzii; sotul s-a executat, i-a comunicat verbal, dar si-n scris, ca sa fie sigur ca socrela nu uita orele de vizita. Plus ca a amenintat-o ca in caz ca incalca regula, inrameaza hartia cu programul de vizita si i-l pune la capatul patului ei!
Fetele, sa stiti ca sunt norocoasa cu sotulica asta al meu, este un tip foarte hotarat si cea mai buna trasatura a lui este ca nu permite nimanui (nici macar mamei lui) sa se bage in viata noastra, sub nicio forma!
Vladi, astept cu mare interes peripetiile de acasa cu socrii tai "iubiti"!

Poze

Irene, mami de Diana

It's not how good you are, it's how good you want to be.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara

child ce mare e albert! deja mergeti prin parc in picioare, il sustii de ambele manute sau de una?



Aoleu, am scris parc, nu tarc?
ROXI nu prin parc merge, ci prin tarcul lui de joaca

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

salutare, mai pe seara si de la noi dar am zis sa scriu dupa ce reusesc sa citesc tot.

LA MULTI ANI ANDIRA! Sa ai in viata numai fericire si mii de bucurii de la ingerasii tai si mai ales multa iubire din partea sotului.

multumim frumos pentru urari, sa avem iepurasi sanatosi si voiosi toata lumea.

cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

VLADI sa va fie de bine crestinarea micutului iepuras, iar la faza cu socri abia te astept, nu de alta dar am si eu unii... vai de capul meu.

ATE sa-ti traiasca nepotelul.

LILIANA am ajuns pana la urma sa vad si eu pozele cu mununea voastra, ai fost printre primele in odiseea noastra si chiar vroiam sa vad ce mai faceti.
tare draguta este micuta voastra.

multumim pt vorbulitele voastra la pozicile noastre.



cata mami de STEFAN(9.03.2007) si IOANA(25.02.2010)

Mergi la inceput