Rugaciune colectiva pt. a dobandi prunci buni (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Bebe3, am intrebat de tine...ce bine ca ai scris. Iti trimit PM.

Danangi, ma bucur mult pentru baietel. Sa fie sanatos, sa va bucurati si sa-l primiti ca pe o binecuvantare!

Pogonici, sa ne scrii mereu, noi asteptam...sa ai nadejde, ca frica vine de la vrasmas. Oricum va fi deznodamantul o sa fie spre binele vostru!

toate fetele, sa ma iertati ca nu scriu fiecareia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Bebe3 acum vad ca nu ai pm activat. Poti sa-l activezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Citat:
citat din mesajul lui danangie

Buna ziua fetelor,

Ce mai faceti? Vroiam sa va spun ca vom avea un alt baietel. Voi fi soacra cu 3 nurori.

ANADOMNICA am vazut bbine? Esti graviduta? D-zeu sa te ajute!




Mami de Alessio Michele(2 ani si 4luni) si Mattia Gabriel(11 luni).......si in martie barza ne va vizita.

Pozici cu noi



Da ai vazut bine - tu vei fi soacra cu 3 nurori si eu soacra cu 2ginerici deocamdata ... dar poate ne incuscrim sau cum se zice


Mami de Maria (20.10.2009) si... acum FERICITA
Album poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

va multumesc ca imi sunteti alaturi..si ma ascultati...imi sunteti de mare ajutor in aceasta perioada greu incercata

am fost la printesa mea....plangea mititica de foame..iam dat sa pape..si a adormit in bratele mele..apoi mam jucat cu alti bebici mai mari...doamne ce sentimnete frumoase ai cand ii vezi..uiti de toate grijile cotidiene

vb cu o prietena mea...aceaasta perioada a mea...de griji..ganduri.timp de o luna pana se clarifica lucrurile....etc..pot spune ca este luna in care fac FIV..ca echivalent sunt emotille..si financiar la fel..ca ii ducem la micuta de toate..dar nu cheltuim la fel ca un FIV cei drept...

suntem constienti ca adoptia implica multe..si pana se termina procedura poate dura chiar si un an...dar daca avem credinta si rabdare de la DD...om trece peste toate...

ma rog..in continuare si stiu ca FIV asta al nostru (pshic) va fi cu este pozitiv peste o luna...ptr repet si spun mereu

IOANA NECTARIA....este un dar trimis de la doamne doamne ptr noi..ptr fam mea...caci prea multe concidente au fost de cand a venit pe lume bebelusa

o mamica fericita de IOANA NECTARIA


http://lb1f.lilypie.com/a8SDp3.png

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe3 spune:

Multumesc de raspunsuri si de grija tuturor.Va rog sa ma scuzati ca nu stiu cum se activeaza pm si sa-mi spuneti,daca vreti,cum se face!
Da, am avut probleme la traseu,la conducere,nu la sala,desi mai dau o data ,peste o saptamana sala si sper sa ma descurc...
Felicitari fericitelor mamici!!! Si eu,cand vad o femeie insarcinata,ma gandesc ca e cea mai fericita persoana din lume...
Va pup si sa auzim de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

Citat:
citat din mesajul lui pogonici1977

suntem constienti ca adoptia implica multe..si pana se termina procedura poate dura chiar si un an...dar daca avem credinta si rabdare de la DD...om trece peste toate...

o mamica fericita de IOANA NECTARIA


http://lb1f.lilypie.com/a8SDp3.png

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png


In tot acest timp, fetita va sta in spital
Va trece timpul si o s-o aveti mereu cu voi, atunci nimeni nu o sa va mai desparta.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Bebe3, uite cum:

Cum activez mesajele private?

Mergeti in meniul din stanga ecranului si apasati pe "Mesaje private". Apoi apasati pe "Optiuni" (in dreapta ecranului), bifati "Activeaza mesajele private" si "Trimite modificarile".
Atentie: in perioada de proba sau daca sunteti suspendat, nu puteti folosi mesageia privata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lili_g spune:

Cateva cuvinte de la o predica pe care a spus-o parintele Arsenie Boca cu prilejul unui praznic al Inaltarii Sfintei Cruci, pe 14 septembrie:

"Iubirea lui Iisus nu a incetat nici pe Cruce, zicand: Parinte, iarta-le lor ca nu stiu ce fac. Iisus pentru noi a suportat chinurile Crucii, nu a ocolit-o, nu s-a lepadat de ea, nu s-a aparat, nu si-a strigat nevinovatia, nu a amenintat stapanirea si nici pe cei care ii cereau rastignirea. Este o mare deosebire intre Iisus si noi, care cautam pe toate cararile si prin toate mijloacele sa scapam de cruce, sa ne ascundem pacatele si strigam in gura mare ce cruce grea avem de dus. Ne numim crestini, dar ne ducem crucea taras, facand de rusine Crucea lui Hristos. Noi nu am suferit ca Iisus, dar cartim. Desi era nevinovat, El din dragoste pentru noi a dus-o fara cartire. Chiar daca suferim, nu trebuie sa cartim. Toate trebuie sa le rabdam pentru mantuirea noastra, ca si Iisus Hristos a rabdat pentru noi si pentru mantuirea noastra. Nu este alta cale de ispasire si de mantuire a sufletelor, decat Calea Crucii. Daca ar fi existat o alta cale, Dumnezeu ne-ar fi aratat-o pe aceea."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

anadomnica wow... felicitari si sarcina usoara in continuare... poate vine barza cu un baietel, cine stie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

nu stim cat va sta printesa noastra in spital....sper ca pana la creciun sa o putem lua acasa

eu aseara am citit una din minunile sf efrem din grecia..era o fam din germania care dupa 15 a avut copii...a avut 3 sarcini dar nici una nu a duso la capat...ptr ii promisese sfantului ca daca va naste un bebe ii va pune numele sau..ptr nu ii placea numele sfantului ca sonor.si spune femeia ca avea o carte cu sf in casa dar nu ia dat importanta..cand a vazut ea ca a pierdut si a 3 sarcina sia adus aminte de sfantul ..si ia promis atunci..SFINTE AJUTAMA SA AM UN COPIL SI DACA SE VA NASTE II VOI PUNE NUMELE TAU...la scurt timp ramane femeia insarcinata si ia daruit sfantul un baiat ptr ai pune numele sau..la botez bebe a fost botezat cu numele sfantului...acum este un bebe sanatos

citind aceasta pov miam adus aminte iar de rugamintea mea facuta sfintilor NECTARIE si sf IOAN RUSUL cand am fost la moastele lor...si din acest motiv continui sa cred ca bebelusa e darul trimis de acesti sfintiii..lucru pe care si parintele nostru duhovnicesc ni la confirmat spunand AI EMOTII E ADEVARAT CA DOAR AI NASCUT O FETITA...

las totul in mainile domnului..noi treb sa avem rabdare pana se limpezesc lucrurile

o mamica fericita de IOANA NECTARIA


http://lb1f.lilypie.com/a8SDp3.png

http://davf.daisypath.com/O2Kmp3.png

Mergi la inceput