Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (25)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

buna seara fete bune

eu sunt tare suparata al meu copil a luat fix 000 grame saptamana asta

nici nu are rost sa ii dau lapte praf completare, ca el nu vrea sa manance...azi a mancat tot la 4 ore, aveam sanii tari si manca numa dintr-unul si gata si eu nu am asa mult laptic cat sa se sature dintr-unul

cred ca e de la dintisorii astia, dar numa sa apara o data , ca de 2 luni ne chinuie si nimic

dar macar a facut kkuta singurel desi de 2 zile am stopat debridat-ul. sa vedem daca a reusit sa se regleze sau o sa o luam de la capat.

o sa il urmaresc si saptamana asta sa vedem cum evolueaza cu greutatea. sper sa fie de la dintisori si nu de la altceva si sper sa nu imi scada mie productia de la lipsa de apetit a piticului

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

chiar azi am vazut filmul "eu si marley"..chiar ma vedeam pe mine in scena in care tipa se criza de numa..:):):)
azi am avut zi grea..bai cd ii apica urlatul pe copiii ii apuca deodata.. asta mic mai nou nu mai stie adormi cu suzeta, numa cu tzatza..sau afara..apoi tzata tzata tot din ora in ora cum se trezeste el...ce-i asta..ca nici nu suge sa se sature, suge numa cat sa adoarma si apoi cd se trezeste iar se pune pe urlat..

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Buna seara mamici

Rodika multumim pt urari

Si noi am fost azi in Carrefour cu pitica si cu niste prieteni....asa bine m/am simtit...Antonia a fost cuminte iar eu m/am relaxat putin

Acum ma duc sa adorm pitica ca vad ca tati nu se descurca

Noapte buna delfinariu

GEO, mami de gogosica ANTONIA MARIA (24.06.2010)

poze Antonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Da Larisa, clar ai dreptate. In orice caz, dupa mine, relatia cu sotul trebuie sa ocupe un loc fruntas. Intrarea in ritm e mai grea, ca dup-aia se gaseste timp pt toate, vointa sa fie.

Victo, nasol w/e. sa treaca

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Racusor, off mami, iti inteleg ingrijorarea. sa iasa dintisorii aia si sa pape bb Andrei mai bine.

Din pacate a reaparut mucusul in scaunul lui Victor... mi-e si groaza sa fac iar coprocultura..

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

victo

cris sa va fie de bine ieseala la bulivard

ochidut bine ai revenit draguta! ce program incarcat ai! ca te descurci

trebuie sa intru sa vad si eu printesica ta

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Larisa, tu oricum stai mai bine ca mine, eu am 1.63, tu parca ai mai mult. Eu cred ca tu arati deja f bine, chiar daca nu recunosti. Eu tanjesc dupa o rochie de la stradivarius, tare mult mi-a placut, stramta sus si forma conica, finuta si nu era sofisticata.

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 3


am 1.68...parca incepe sa imi placa cum arat...dar trebuie sa mai dau clar...

Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

http://picasaweb.google.com/roparo/NectarieLuna3#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Of, Victo, lasa ca maine e luni, si iti reintri in normal... Stiu cum e in weekenduri... Io mi-am propus ca in fiecare duminica sa facem ceva- sa iesim, sa vina prieteni... Cred ca e greu cateodata, de iti vine sa te tot duci... mai ales cu 2... io de abia razbesc cu unul...

Maine mergem la Cluj... Imi trebuie musai un fas simplu, negru, de iarna, si aici in oras nu prea am vazut... nici nu am avut timp de colindat magazine... Am gasit ceva in reclama de la Metro, care e valabila pana in 17 noiembrie... I-am zis sotului ca pana atunci tot ajungem noi la Cluj, iar el dragutul, a zis ca daca vreau sa mergem maine dupa-masa, ca e mai liber... Yupiiii!

Racusor, si tu esti in perioada in care Andrei tre sa ia 500 grame pe luna. Poate sa ia intr-o saptamana 300 si in alta deloc... Azi l-am cantarit si io pe Vlad- 100 grame intr-o saptamana, in conditiile in care luna asta tre sa ia 750... Deci, tot ca tine si io...Acum seara nu prea am avut laptic, a papat doar 120... I-am daat bibe cu LM, nici vorba, abia l-am fortat cu 30ml... Si apoi l-a varsat... L-am pus iar la san, a mai tras 30ml... dupa multa munca... Io cred ca prefera sa se culce flamand, decat sa bea din bibe. Am verificat de o mie de ori temperatura la bibe, copilul scosese gazele... dar degeaba...nu vrea si pace... MA enerveaza ca si ieri si azi am scos din congelator completare de LM, si scot punguta de 100ml pt 20ml cat bea domnul... Nu mai am mult in congelator, dupa care ii dau LP completare, daca productia nu ma ajuta...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Racusor, off mami, iti inteleg ingrijorarea. sa iasa dintisorii aia si sa pape bb Andrei mai bine.

Din pacate a reaparut mucusul in scaunul lui Victor... mi-e si groaza sa fac iar coprocultura..

Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 3


poate e de la mucisori si nu e nimic grav...

desi si eu am inceput sa il urmaresc pe andrei ca mi se pare ca si la el arata cam ciudat si in seara asta a facut asa verde...ma gandesc ca o fi de la fier, dar nu stiu...acum imi fac tot felul de griji, mai ales cand am vazut cati delfinasi au avut probleme cu tot felul de virusi

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

mersi fetelor de incurajari..na, mai clachez si eu..:(
numa ca de data asta se va vedea in factura de telefon, ca de nervoasa ce am fost, am luat bebelu (care urla in loc sa doarma) si am iesit afara, desi era intuneric ca naiba, ca noi nici stalpi de ilumniat public nu avem in zona..si mi-am sunat prietena din copilarie..in spania..oi vedea eu cat ma va costa.
apropo, rodi, nu este vreun abonament cumva sa se vb din spania pe fix in ro ieftin?ca tut tot zici ca stai cu orele la tel cu mama ta.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput