Chefir

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anuta74 spune:

Buna,
As vrea si eu ciuperca. Am incercat un PM dar nu a mers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredaa spune:

in seara aceasta incepem terapia cu ceapa. multam fain!
am inceput sa ne simtim mai bine, am terminat cu picaturile si mai avem 3 zile de augmentin (mai ies si caninii acum )
suplimentar dam biotics si iaurt; deci ne-am inscrie si noi la rand pentru chefir. sper sa nu ne mai chinuim in viitor asa...ufff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredaa spune:

Am tot incercat pm si n-am reusit (cred ca trebuie activat din profil) pt FlyLady74 si pufescu (stam si noi la rand pt chefir)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FlyLady74 spune:

La mine vad ca merge PM, ca am mai primit mesaje, vedeti daca aveti activat la voi in profil optiunea. Si va trimit cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinutza spune:

buna. as dori si eu ciupercuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

si eu mai am de dat ciuperca, dar intru rar pe forum, cel mai bine e sa-mi scrieti mesaj privat, ca ajunge notificarea pe mail si vad mai repede

mamica de cinci copilasi :Nicolae (15 oct. 2009) , Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

multumesc adita pentru ciuperca

am pus acum la facut. sa vedem daca reusesc.

am retinut bine? am spalat sub jet de apa folosind o sita de plastic, am pus intr-un borcan de sticla vreo 300 ml de lapte dulce crud si am pus o farfuriuta deasupra. e corect?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

e foarte bine.

mamica de cinci copilasi :Nicolae (15 oct. 2009) , Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

am comandat si eu ciupercuta minune pe e-bay si am primit-o azi, arata putin obosita dar am pus-o imediat in lapte, in loc caldut si umbros, si se pare ca si-a revenit, s-au format buchetelele si se vede clar ca-s mult mai viguroase, iar laptele a inceput sa miroasa a chefir

uite aici un link cu ceva mai multe retete, se poate face si branza .

http://users.sa.chariot.net.au/~dna/kefir_cheese.html

eu mai am pana ajung acolo ca am putine granule, dar cine are prea mult chefir merita sa incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredaa spune:

si noi multumim zanei bune!

Mergi la inceput