La Dovlecelu' Vesel •13•

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fragutza

Mai, cu tzatzareala asta...nu prea aud comentarii, dar zilele astea numai intarcat am visat. Ma oboseste cumplit suptul asta permanent, zici ca sunt o tzatza imensa, zi si noapte numai cu laptaria pe afara. Daca nu sunt acasa, sta 3-4 ore linistita fara sa suga dar in rest cum ma vede ca stau jos, cum sare in brate si trage de bluza.

Acum cateva dimineti tragea de mine, am incercat sa-i dau un fruct si s-a pus pe un jelit....cu trantit pe jos, dat din maini, din picioare... m-a muscat apoi serios de picior.

Simt o nevoie d-aia cumplita sa plec 3 zile de acasa, sa-mi aerisesc dreaq creierii si gandurile, dar cum pot sa fac asta, cum s-o las..

Si intarcatul ala natural mi se pare atat de indepartat.

Raluk, don't hate me, baby....sunt doar extenuata:(

Pentru puiul tau






puiule, cum te-ai gandit ca voi gandi ceva de rau??? Nici macar nu pot spune ca te inteleg, pentru ca nu am trecut prin atatea greutati. Mie imi e mai usor cu mami acasa, exact cum ziceai azi de soacra. Chiar daca socotesc doar faptul ca nu-mi fac de mancare si tot e destul.

In al doilea rand, ai spus-o asa haios, se simte oboseala, dar stilul asta al tau plin de umor m-a facut sa zambesc la tot mesajul tau. Iarta-ma . Poate ar fi trebuit sa vin cu ceva solutii .


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Io n-am apucat sa recuperez mai nimic...am restante mari la cap odihna...asa ca am zis sa va salut macar
Ma duc,s-a trezit una bucata mandra



Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)
fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui SabinaY.

Io n-am apucat sa recuperez mai nimic...am restante mari la cap odihna...asa ca am zis sa va salut macar
Ma duc,s-a trezit una bucata mandra



Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)
fosta devylla



cum esti cu durerea de cap?


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Merci de grija Ralukule.E mai bine,ieri m-am dus la medic pana la urma.Ce raceala e si asta nush...nu durere in gat,nu nas curgator,nu tuse...nimic.



Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)
fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui SabinaY.

Merci de grija Ralukule.E mai bine,ieri m-am dus la medic pana la urma.Ce raceala e si asta nush...nu durere in gat,nu nas curgator,nu tuse...nimic.



Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)
fosta devylla



cred ca e nevoie de o vacanta de fapt


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluk16

Citat:
citat din mesajul lui SabinaY.

Merci de grija Ralukule.E mai bine,ieri m-am dus la medic pana la urma.Ce raceala e si asta nush...nu durere in gat,nu nas curgator,nu tuse...nimic.



Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)
fosta devylla



cred ca e nevoie de o vacanta de fapt


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

"As a mother comforts her child, so will I comfort you." - Isaiah 66:13


Ahhh da!Si vineeeee....o mini-vacanta,fata sot,fara copiii,un weekend,cu Maria...cu trenul.Deabia astept!



Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)
fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Buna dimineata!

Inca nu m-am trezit dar vroiam sa-i spun sabynei ca asa am patit eu prin august-septembrie cu dureri cumplite de cap, iar la diagnostic era o rinosinuzita veche tratata necorespunzator. Ai grija de tine multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Buna dimineata pe jumatate!
Am citit tot pe sarite si mi-am propus sa spun cate ceva fiecarei mamici si pe urma mi s-a scurtcircuitat neuronul.
Asa ca, din amintiri:

Miha 94, ma vei ierta pentru ca nu ti-am urat toate cele bune de ziua ta? Mai primesti urari intarziate?
La multi ani frumosi si bogati in bucurii!
Sa-ti daruiasca Dumnezeu energia sa ai grija de cei trei iezi dar si ragazul sa te bucuri de ei pe indelete.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Maria, Luto si eu sunt in aceeasi batalie cu privirile date peste cap si cu aluziile mai mult sau mai putin voalate ca e cam rushine de acum sa pape tzitzi nazdravanul meu. Ba chiar mama mea (care mi-e foarte draga de altfel promit!) a inceput sa-i zica zilele trecute ca tzitzi e cah. Si el se uita mirat la ea in timp ce era deja mufat la mine. Si cum ea ii tot repeta ca e cah, m-a muscat nazdravanul de mi-au dat lacrimile.
Recunosc cu rusine ca inca nu am avut curajul sa mai iau cu nerv de vreo asistenta, vreun cunoscut sau vreun medic care mi-a zis ca e cam vremea sa nu-i mai dau. I-am privit cu compasiune si le-am zis ca asa e puiul meu, mai atasat. Iar ei m-au privit inapoi compatimitor.
In schimb medicul baietilor, la controlul de luna trecuta, s-a uitat la el si-mi zice: e alaptat, nu? Si eu zic da. Si primeste ceva formula? Zic: Nu. La care ea: Se cunoaste! Arata superb!
Nu va zic ce mandra am fost. Adica laptele mau face un copil sa arate superb!

Fraguta, si eu am avut o perioada in care nu vedeam pe unde merg si in care ma gandeam foarte serios sa-l intarc pentru ca simteam ca pur si simplu ma prabusesc. Si nazdravanul meu face la fel ca Natalixul tau. Cum ma vede asezata, hop pe mine. CUm intru pe usa, trebuie sa si scot dozatoarele. Nu conteaza ca fac pipi pe mine sau ca am 5 randuri de haine. Asa ca inteleg perfect amestecul de exasperare si dorinta de a face ce-i mai bine pentru pui. Ti-as sugera, daca se poate, o prietena, o ruda sau o bona angajata pentru macar cateva ore intr-o zi pe saptamana, timp pe care sa-l petreci dormind sau facand ceva pentru tine (curatenia, gatitul sunt interzise in aceasta perioada! ).

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Uka, ti-am mai zis cat e de superba Carina?

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput