Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***266***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Gianina, nu ne-a recomandat aerosoli. Eu nu pricep de ce nu se recomanda in partea noastra. Daca merg diseara la MF o sa il intreb dar la cat e de "vorbaret" sigur o sa se uite chiorash la mine...si o sa imi raspunda sec NU.
Continuam acelasi tratament in aceleasi cantitati. De vomitat nu mai vomita dar eu stiu pana marti e drum lung.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

simplyana - eu am inghitit multe extracte, tincturi si alte alea la viata mea si pot sa-ti spun ca din 7 ml de "alcoolice"din astea mergeam cam incert pana la masina dimineata ... nu mai spun de starea "zambareata" pe care o aveam
iar de condus... ce sa mai ... am avut mare noroc ca nu m-a oprit vre-un politist sa ma puna sa suflu in alcooltest
cand eram insarcinata prin luna a 7 parca a intrat o ciupalaca in mine de mi-a zgariat/indoit/botit masina cap-coada pe partea dreapta (luase carnetul de 2 zile si nu m-a vazut - eram la iesire din pasajul lujerului si stiti cum se circula in zona). Bine-nteles ca la politie m-a pus sa suflu in aparatul ala

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sase luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Buna,Am facut ciorbita cu bors, mie mi-a placut, nu a iesit asa gustoasa cum ar fi trebuit dar o sa mai incercam.Theo are muci de vreo 2 saptamani, ii mai trec iar apar, credeti ca e necesar un exudat?O sa sun si la doctor dar a tot fost in concediu medical.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

mireal - la piticii mei de pe creier , eu repet saptamanal exudatul nazal
ai mare grija cu urechile

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sase luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

floricule - cand eram noi mici - 3-4 luni - la fiecare internare in spital ne tratau cu aerosoli (bine, este vorba de medlife, dar vreau sa-ti spun ca aspect, daca ei in spital trateaza asa, d-apoi noi acasa, cu atat mai mult trebuie sa ne rezolvam problemele cu ajutorul lor)
si cand ma gandesc cate combinatii sunt pentru facut aerosoli in cazul vostru...
insista la dr diseara ca poate-poate (asta daca nu ai curajul sa mergi pe mana noastra si sa-i faci aerosoli cu banalul ser fiziologic macar)

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor si sase luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Sa-mi f*t una...eram la pagina 14 capitolul trecut si cand dau pagina vad jos 22 (nr de pagini din cap trecut). Le citesc constiincioasa si la pag 21 vad Cap nou. Dau click si gasesc si aici 3 pagini. Deja ma dor ochii.

Am vazut ca v-ati certat cu gradinitele astea. Eu as propune sa incheiem subiectul bone vs gradinite. Deja s-a discutat foarte mult pe tema asta si sunt convinsa ca fiecae mamaica si-a expus argumentele si a tras si concluziile personalizate situatiei ei.

Va ziceam ca ma duc la Sibiu in w/end. S-ar putea sa plec cu trenul pana la Brasov si de acolo sa ma ia Robert. Ultimul tren Buc-Sibiu pleaca la 16 (prea devreme sa il pot lasa pe Vladimir cu mama), autocarul nu imi inspira incredere, asdar prefer trenul ca avion nu exista maine.

Acum nu stiu ce sa fac...sa ma mai duc sau nu. Ma tot framant ca nu vrea sa o chinui pe mama, sa vina la mine direct de la serviciu. Sunt intr-o dilema dar ma edific eu ana maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34
mireal - la piticii mei de pe creier , eu repet saptamanal exudatul nazalai mare grija cu urechileGianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009 avem 1 anisor si sase luni
Gianina, multumeschai ca l-am sunat si pe doctor, ce daca e in concediu, mi-a spus sa-i fac aerosoli cu acc 1ml si ser 2ml, dar in week-end o sa ma duc sa-i fac si exudat pt.linistea mea.el a spus ca nu e nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

sympliana mersi de pont..am incercat de multce n-oi fi incercat eu de pe piata asta..nush:)))
Floric..sa stii ca si eu am fost socata sa aud ca un dr dinv aslui..e contra aerosolilor..si contra medic de imunitate(de orice fel ar fi, homeopate sau nu)a spus ca un copil isi face imuniattea doar prin boala..si aerosolii sunt figuri!!!am ramas sincer..tampita!



Comorile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

sympliana mersi de pont..am incercat de multce n-oi fi incercat eu de pe piata asta..nush:)))
Floric..sa stii ca si eu am fost socata sa aud ca un dr dinv aslui..e contra aerosolilor..si contra medic de imunitate(de orice fel ar fi, homeopate sau nu)a spus ca un copil isi face imuniattea doar prin boala..si aerosolii sunt figuri!!!am ramas sincer..tampita!



Daca ar fi sa o iau maine de la capat, nu as schimba nimic la viata mea!
Comorile noastre


Ei, parca asa mai ma simt si eu bine,...recunosc aceste "remedii". Si eu cunosc replica asta crunta dar la noi asta e ...trendul

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Fetelor amanam pe saptamana viitoare clubul, nu? Ca sa poata vein si Saby si Bianca. Mai vine sigur si Gaza. Hai ca ne strangem o gasca faina

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput