Fluturasi de martie-aprilie 2011 (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eiii simo nu's eu tocmai exemplul cel bun....dar momentan mi se pare singura solutie. si eu am pus 5 kg pana acum....:(


mami x2 , de printesica si printisor s 22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cris e ff corect ce a scris M.B. in cartea ei, dar parerea mea este ce depinde fff mult de la organism la organism. sunt doar niste reguli generale care trebuiesc personalizate.


mami x2 , de printesica si printisor s 22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

anaxena, maduta voi ce faceti?? trageti chiulul azi??




mami x2 , de printesica si printisor s 22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

yasmi asta clar, ideea e ca fiecare sa incerce sa consume alimente care sa ii accelereze metabolismul, arderile...acum nah, m am trezit eu vorbind care miros cu jind la ceafa de porc pe care o pregateste sotul ...dar ma documentez si eu preventiv ca daca vine si la mine momentul in care sa incep sa castig in greutate sa fiu pregatita de actiune. atunci stiu la cine de pe forum o sa apelez pt sfaturi de organizare

s 16, in asteptarea baietelului nostru minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Sdcrish, intr-adevar pe mine m-ar ajuta mincatul la ore fixe..De cite ori am fost in delegatii, concedii si am aut mese la ore fixe am slabit...desi am mincat normal. Dar cum sa reusesc asta acum?? Mai stau si acasa cu puiul, vreme urita, n-am iesit deloc..Tot iti vine sa maninci..
Lavi, cind bag in mine ca sparta ma gindesc la tine. Deci am motive destul de des sa ma gindesc la tine...Inainte eram mai chibzuita, dar vad ca si asta se pierde cu virsta. Oricum chiar dc ai pus tot 5 kg, ai mai putine ca numar si conteaza fooarte mult!
Alina, s-ar putea sa-ti spuna, mie tot la 13 mi-a spus..Numai sa coopereze bb!
Maine merg la sv. M-au sunat colegele ingriorate daca imi prelungesc sau nu concediul E de lucru la sv...Oof, n-o mai fi asa mult nici pt mine...Va las fete, merg sa culc piticul.

Simona, mami de baieti David si Matei si 20+
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

eu ma bag la un remi, revin later

s 16, in asteptarea baietelului nostru minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

simo e bine ca te gandesti la mine... indiferent cu ce ocazie. ce as mai manca si eu ca sparta...hi hi..cand te aud pe tine. dar mi-am programat un mancat k la carte la nunta la care merg..:))))) tare imi mai place mancarea de la nunti :))

cris


mami x2 , de printesica si printisor s 22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

acum k m-am intors si eu acasa si v am citit din urma m am bucurat la gandul ca anul viitor prindem pastele cu bebe:) prima sarbatoare in familia marita ce ma mai bucur:)))

alina e posibil sa iti zica un procent cu ce e!! mie la 12 sapt si 3 zile mi-a zis k e posibil baiat...bine imi spusese si la 10 sapt dar era cam in dubii...pe urma confirmarea am avut-o in prima zi din sapt 15, deci pregateste te ca poate aflii ceva:D sa ne tii la curent

mandreeac, eu nu pot sa cred ca ai +8 kg...pur si simplu nu cred, ca nu se vad!! dar apropo de calorii si ce mancam, eu mi-am cumparat cartea mihaelei bilic, si spunea ca painea consumata in cantitati moderate e chiar indicata, dar nu mai mult de 2 felii la o masa. apoi e regula de aur cu micul dejun mega copios (compus din lapte cu cereale, iaurt, ceaiuri, mare grija la freshul de portocale ca cica e plin de calorii), gustare, pranz (carne de vita, peste sau piept de pui, restul ingrasa rau in teorie cu legume la gratar sau salate cu putin ulei de masline), iar gustare si cina usoara. dar cel mai sfant lucru e mancatul la ore fixe, peste asta am citit in mai multe locuri ca nu trebuie sarit nici in ruptul capului. atentie si la fructe ca unele au mult zahar, grija cu mierea...lucruri generale. sper sa ajute ce am scris eu aici, daca mai vreti detalii just ask, deschid cartea imediat

s 16, in asteptarea baietelului nostru minunat



ce carte este?? poate gasesc sa comand si eu pe net?


cea mai fericita ce asteapta cea mai frumosa si sanatosa Christina Gheorghia 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

stefy ce gasesti in aceasta carte poti gasi si info pe net. si iti printezi.


mami x2 , de printesica si printisor s 22

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

prezent!!!

citesc de 1h si nu mai terminam

bb_yasmi o merdenea are 400 si ceva de calorii,eu m-am lasat de sportul acesta
roxy felicitari pt stelutele albastre

acum bag si ochiul la picasa

citeam,scuze ca nu tzin minte numele,inca nu l-am invatzat,mamica tanara de 3 copii din UK eu tot citesc ca iei paracetamol pt contractii si alte cele..nu iei cam mult?eu shtiu ca e pt febra!

fetele cu kg putzine care se vaita,atata timp cat bb e bine suntetzi nishte fericite
fetele cu kg mai multe,avetzi grija



Ana-Maria mami de Maria 19.06.2008 si 18+ bebe mic
Maria,povestea nashterii
Maria in culori

Mergi la inceput