**Buburuze de 2009 in actiune (31)**

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Anna,Adina cheltuielile in plus fata de pensia alimentara se impart la jumate intre sot si ea, din pensia alimentara data de sot ea trebuie sa le asigure mancarea, hainele, incaltari deci strictul necesar, deci din cei 400€+400€+cc300€, dar daca femeia vrea sa le ia la copii haine de firma, ce te pui cu ea?! ca deh sunt la o scoala "buna" unde eticheta e legea ..eu am zis ca pe copii mei incerc sa-i dau la o scoala de calugarite aici, unde uniforma si cartea e lege, cum il are prietenii nostri de familie pe copilul lor..si nu are nici un stres cu haine de firma, cu fumatul prin socala, cu bautul, cu droguri..ca in scoala lui Tony..vedeti ce inseamna o scoala buna..dar aici buna, se refera la faptul ca nu sunt copii de alte natii precum marocani,africani,chinezi, etc...ca de rasismul e in floare ..iar unde merge copilul prietenilor nostrii la scoala de calugarite sunt si marocani, si africani si chinezi si e mult mai ok ca scoala...in fine era ca o paranteza ..sa revin la subiect..
Anna uite i-am luat cadou odata de Craciun lui Tony o pereche de incaltari din piele, la pret foarte bun..nu i-au placut, dupa 2 sapt le aduce inapoi ca lui nu-i plac si nu le poarta..le-am dus in tara la un alt copil care s-a bucurat mult de ele..cand a fost masa in spital si sotul a trebuit sa faca zi de zi 250 km sa-i duca, sa-i ia de la scoala si sa mai mearga si la munca timp de 2 sapt(si nu i-am cerut nimic ptr asta ..ca deh am zis ca femeia sufera + ca pensia alimentara se plateste indiferent daca copii sunt la noi) ba i-a dus si la ea la spital seara de seara ca sa-i vada si ce o mai compatimeam, saraca..in fine..le-am cumparat niste haine si incaltari, am fost cu ei sa si le aleaga..si gata cum au ajuns la masa acasa cum nu i-am mai vazut sa poarte hainele acelea..ca de nu erau de firma, erau de la magazine obisnuite..
De ex i-a pus lu fisu aparat dentar ca avea doi dinti strambi numai jos dar aici e moda aparatelor dentare deci se pune si sus, in fine..factura se ridica la 2000 si ceva de euro..deci se imparte jumate-jumate...acum apar facturi de la scoala, excursii in strainatate sau in tara cu scoala care costa bani si la fel se imparte jumate-jumate..si multe altele..dar noi i-am zis clar ca nu avem de unde sa-i dam bani in conditile in care doar sotul mai lucreaza acum, avem 1 bebe plus unul pe drum..la noi cheltuielile sunt peste salariul sotului..cheltuielile fixe lunar la noi sunt 1500 euro + ca pe langa mai vin si alte facturi de plata ca deh aici traiesti ca sa muncesti nu muncesti ca sa traiesti..+ca tacum cu bebe cheluielile la noi sunt mai mari+ ca trebuie sa ne hranim si noi..deci noi nu putem sa mai punem un banut deoparte..anul asta nici nu am plecat in vacanta ca nu ne-am permis..casa inca nu e renovata in totalitate, mai avem camera copiilor, holul si camera noastra plus spatele la casa..deci inca bani de bagat si nu avem ...chiar urasc oameni care se vainta ca un au dar ii vezi cu cate ceva nou si la moda mereu.. imi provoaca greata..unde sa mai pun ca s-a vaitat la toata lumea ca a lasat-o sotul cu 2 copii de crescut si cu datorii, ok nu ii era usor inainte(cu toate ca aici statul te ajuta mult cand esti mama singura cu copii..dar ptr unele e rusinos si josnic sa apelezi la ajutorul statului), dar are sot acum situatia e alta...in fine sunt multe de spus dar ma opresc aici...o sa vedem ce vom face si sper sa se rezolve ceva..ptr ca nu e placut ca ei sa-i dam mereu bani iar copiilor mei sa nu le pot cumpara strictul necesar...cu ce sunt eu de vina ca mi-am ales ca partener de viata un barbat care a mai fost casatorit si are 2 copii?! asa a vrut soarta si inima..ce asta inseamna ca eu nu am dreptul sa fiu mama?! (cum se gandeau alti) ba da..am si sunt deja ..asa ca pot toti sa zica ce vor..nu ma intereseaza..de aceea e bine sa fim cat mai departe de parinti/rude..si daca ne mai enerveaza mult tanti minte creata...ne departam si de ea (nu ca nu suntem la 50 km de ea acum)..gata inchei subiectul aici...mai revin cu noutati atunic cand o sa fie cazul....

Sper ca nu v-am plictisit cu faptul ca m-am plans voua..daca da..trageti-ma de maneca sau ignorati-mi mesajul..


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 17+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Simina multma, dar nu ma rezolvat nimic
Ema destul de piperate..vb ta mai bine le faci in tara...asa e pai ce sa faci si tu daca ai talent ...hai ca esti tare..auzi cotizatia pe chiul....doar pe tine te putea duce mintea..aa da uitasem sa te intreb ca mi-a sarit in ochii cand am citit mai zilele trecute...al tau si calca hainele singur?! asa esti la casa omului de l-ai pus la treaba?!


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 17+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Si am uitat sa zic ceva..

Anna ma buucr tare mult ca Vladut a inceput sa doara bine noaptea sper sa o tina asa si de acum incolo

Stefi viseara noaptea, uneori vorbeste in somn, uneori incepe sa planga, alteori se agita, ca azi dimineata..m-am si speriat..o vad langa mine cum vorbeste si se misca din tot corpul ca si cand ar fi fugit in vis... o iau repede in brate, mai bolboroseste cate ceva, apoi o vad ca se intinde si se trezeste..

Azi mai toata ziua m-a intrebat de Ame(Emmy-sora ei) i-am explicat ca e la mama ei acasa, ca vine la noi cateodata..dar ea o tot striga sa ii dea struguri, sa se joace cu ea....va spun cum mana pe inima ce de abia astept sa vina bebe mic sa aiba si Stefi un/o partener/a de joaca ca tare ma doare sufletul cand o aud ca ravneste dupa copii si nu cunosc pe nimeni cu copii mici..iar in parc copii nu sunt asa prietenosi

A dat semne de trezire strigandu-l pe Pepi(Picky) dar vad ca a adormit la loc . Mai devreme cand intindeam rufele afara ca e soare, ea tot vroia sa-i puna mancare lui Picky, si neavand punga lui cu boabe a inceput sa-i ia boabele din castron si sa le bage in castronul cu apasi apoi sa-l rasotarne din nou in castronul de mancare..a facut balta jos si a degustat si ea bunatatile..ca deh ..ei se hranesc unul pe altul

Gata va las, ca daca o mai tin asa umplu singura capitolul asta


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 17+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

mda...naspa picky...e naspa ca sit persista si e cam greu de iesit din ea...offfff tu plange-te la noi cat vrei, noi suntem aici si daca ma inervez ma duc s-o bat si pe plodul razgaiat poi...cine le pune sa chiuleasca???? la scoala se platesc absentele....daaaa, isi calca (s-a invatat din canicia anterioara unde "duamna" era o "madam" si nu presta nic (uite una si singura chestie buna din trecut)...eu nu vreau sa-l dezvat...altele le fac eu da camasile sa si le calce....se plangea dupa ce a terminat....ca a calcat 20...poi cine te pune mama sa ai atatea????????? nu poti sa ai si tu una neagra pt fiecare zi si alta alba pt sarbatoare???? creca nu eram nebuna sa i le calc eu...cica...da am mai aruncat din ele, nu mai am 100...serios??? da cate ai 99??? nuuu, max 50...mai taci maiiiii...are 68, numarate, ca am pus pariu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Maine nu o sa pot intra ca nu avem curent de la 8 la 15 asa ca nu o sa stau prea mult la birou.Nici nu ar fi trebuit sa vin insa avem control de la vama asa ca....
Va pup pe toate!Va urez o seara placuta si sa fiti cuminti maine!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

adina moama ce ti-a dat de lucru razvice ma bucur ca a mea inca nu stie sa desfaca centurile,dar are alta metoda,se face slaba si iese pe langa eleoooo ai bagat baiatul la rusuvrem si noi pozetortul a iesit foarte bun,asa ca dau si peaice sa gustati macar ca sa scap de bataie
ana uite tu ce vorbeste vladut ia sa nu mai zici ca nu vrea,el nu poate saracul sa pronunte ca noi
simina cred ca ma chinuie talentul bucataricescnu stiu ce m-a apucat,dar am o gramada de idei idioate ca sa fac de mancare
picky eu tin pumnii sa reusiti sa faceti ceva ca nu mi se pare ok ce spui tu de ex-terminatoarea-de-banichiar nu sarbatoresc nimica..dar statul asta acasa dauneaza grav sanatatii si mai ales neuronilor meisincer,a fost un chin total,mai ales ca ma trimeteau de la unul la altul si eram asa de praf ca mergea al meu cu 5km/h si eu varsam non-stop si aratam ca o leguma si plina de intepaturi de la branule si stoc de madicamente ca sa duc sarcina la termen
ema asa eaaaaaaaaa,pot sa fiu eu prima pe lista pentru donatii???
picky deci,exa-nevestica e o scorpie cum n-am vazut se pare,nu lasati situatia asa ca e naspadaca putem sa te ajutam cu ceva,sa nu eziti sa ne spui,tu pentru ce crezi ca suntem noi aicea???...ce ti-a facut stefi cu somnul...te rog sa nu critici puca mica,ca uite ce darnica e ea
ema fataaaaaaaaaaaaaa,ce de camasi ..daca ramai fara bani,incepi sa scoti cate una la licitatie si tot e bine
simina sper sa fie ok maine la munca

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

lavinia daca aveam astfel de vecinila cat de dilie sunt euasa ca eu sunt o ff mare norocopasa ca fimea doarme cu televizorul tare, flex si intr-o sala de spectacol cu sistem de sunet ea dormea iin carut de nu avea treaba,la fel si in aer liber
ema cam prea rezumat vrem detali ami multe
elena asta e ce sa faca dar are noroc ca poate sa isi bage somaj, si in ti pu asta cata re somaj vrem sa dam din nou drumu la fundatie unde este instructor si sa faca ansamblu mare la care sa se plateasac sponsorii, donatii etc
simina buna cafeaua chiar daca este una nocturna la mine
cris fetele au o tastarnitza in ele nu poti sa le lasi 2 ore necitite ca umple pagina
lavinia nu ma mai joc vreau si eu ca tine, eu sunt ca un butoias, frumoase poze si miresica ff simpla
mada ma bucur sa aud ca eva este mai bine tineti-o tot asa, si ary mao nou cand ma vede intinde manutele sa o iau in brate dar ca sa ma traga de par si sa ma szgarie nus a ma iubeasca
ema care e faza cu feonu si fieruiubita nebuni sunt pe toate drumurile doar ca nu sti ca au si fise la nebuni, daca te uiti la ei zici ca sunt normali dar sincer sunt nebuni delegat.
cris daca eram gravida sincer iti ceream o portie ca am ramnit, asa ca maine asta fac si eu pentru seara
adina m-am prapadit de ras
a fost ciminal de dragut, sa se ia de mana cu fimea ca si ea din premergator nu stiu cum a reusit sa ajunga in pat la bagaju ei de plecat in oras si era tot imprastiat pe jos si ea se chinuia sa desfacac tubul de bepanthen,mancaias gurita lui cu tot cu zat, si eu azi am tras vinu si am facut colacei cu must si am impartit, si am mancat de acu ma doare burta, ai fost harnicutza vad ca ai terminat cu gradina, eu mai am ceva dar am animalute care toaca incet de sigur zilnik,
piky acu ca cez este acasa, da el face treburile afara eu in casa, momentan are de alergat pentru fisa de lichidare si actele de somaj dar dupa intra in paine cu mine, in seara asta am bucatarit amndoi eu am facut compot de pere si el a facut coalceii ca doar a fost brutar nu.
ema cand vi in tara vreau sa te vad si tamplar sa platim care nu vine sa dea o tura pe la forumeala
piky firar mama lor a naibi de copii vor de firma eu una le dadeam ca tata pe carca de le mergea fulgi sa mai ceara firma cand eu deabia ma tin pe mine,iubita al tau barbat este slab de inger eu in locu lui o trimeteam la dracu de mult, u ca femeie ti se face mila de o alta femeie ca te pui in locu ei , dar astfel de tarfe nu merita nimik, stai calma si nu te agita., stai linistita poti sa te plangi cat vrei ca este bine sa te descarci, eu cum eram si plangeam cu bestia de soacramea,poop
ema esti criminala asa ca eu cred ca o sa te rog sa imi dai lectii in particular sa devin si eu asa
cris cand citesc de sarcina ta ma vad pe mien, am vomitat inclusiv cnd eram la travaliu, ca in filmele cu prosti si eu actorul principal,
simina pozeeeeeeeeeee
mama ce de am mai scris cred ca o pagina este numai a mea asa ca continui.
azi am plecat cu ary pe ploaie in oras era ca un eschimos roz, nu se supporta imbracata gross, am lasat-o pe ary la mama am fost sa iau capace de borcane, ca am mai facut 10 sticlute de compot de pere pentru pice, si a zapacit papusa care i-a dat-o tacsu cand ma luat pe mine la nunta, era chiala biata papusa. data viitoare sa vedem cu ce se mai joaaca ha.
sa va povestescdimineata ce am patit cu socramiu este nebun delegat si asta, a zis c i-am intrat in casa si iam furat niste chitante, firar capu lui al dracu azi i-am interzis lu cez sa mai intre la ine in casa, si in seara asta soacramea a vrut pe net sa vb cu el si i-am zis lu cez ca daca indrazneste sa il cheme doarme afara cu el cu tot,si nu m-ia zis nimik, a facut soacramea spume si ia dat o replica la care nu ma asteptam :" mama laptopu l-am cumparat cu geta il platestim amandoi deci este si al iei si ea a azis ca tata nu are ce cauta aici" nu imi venea sa cred radiam de fericire, si ia zis una alta, de nu ia mai trebuit nimik lu masa a azis ca vb alta data cred ca sunt 1% invingatoare
poop ma bag laani ca m-am ontins ca o zi de post poop ma bag la nani

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu pici terorici

haideti la o ,perfuzabile ,trabuce si vougue

cred ca v-ati dat seama si voi ca eu de o bucata de vreme ma trezesc pe la orele asteaiar daca mai aplic si un viol cu cateva ore in urma,pai va dau cafeluta si ceva mai tarziu sau astept de la voi

getik fata,pai in cazul asta,baga o reteta de pita din aia pufoasemoamaaaaaa,pai chiar a fost super faza cu laptopultu incearca pe cat posibil sssssa fi matza blanda care scoate finutz ghiarele ca o sa vezi ce bine va fi

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata, vin si eu la o cafea decafeinizata, da' cu fiica mea lipita de mine, nu ma lasa o secunda ..e cu degetelul in gurita si cu ceaalta mana se tine de mine...

Incerc sa citesc din urma si revin


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 17+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata si de la noi,

Beau si eu cafeluta cu voi. Raportam inca o noapte dormita super

Revin cu recuperatul mai tarziu.



de baietel nazdravan (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput