**Buburuze de 2009 in actiune (31)**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

cris, lavi stati calme ca la mine sit e ft clara.....doar ca unii nu stiu daa, unele is nebune delegat in camasa de forta
daaaaa....pana mea cu reclama lor
lavi nu e gluma, aia cu ferul...initial ii dadusem ideea cu feon dar cu fierul e mai eficace...tehnici de supravietureeeee tre sa iti pov sris figura lu barbatu'su cad a auzit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata,

Suntem si noi prin zona numai ca bucataresc si nu am timp sa scriu..in schimb sunt la zi cu cititul cu vazut pozicile Laviniei care sunt mortale..Rares si Stefi sunt 2 porumbei foarte frumosi..vizionat si pe cele de la nunta, arati foarte bine..ce rochita draguta a avut mireasa..si hainutele de iarna a lui Rares sunt frumoase..le-ai luat ibne la pret..aici as da peste 50 euro sa iau asa hainute. imi place tunsoarea lui Stefi si strunga mare dintre dinti..o are exact ca Stefi a mea..da' la tuns pe mine un ma lasa inimioara sa o tund ..

Elena vad ca ai fost fata harnicuta is ai recuperat..da mai ai nu, ca parca la pag 17 ai ajuns...ee las ca pana se umple capitolul termini si tu...

Merg sa vad ce face supica fetei..azi am in plan sa-i fac supa crema de broccoli, iar apoi sa dau o fuga la asigurare cu niste harti si sa intreb cine imi plateste concediu medical..ca unii zic ca asigurarea mea, alti zic ca asigurarea biroului unde sunt angajata..asa ca sunt in mare dilema..si stai ca nu e tot..o sa ma trimita la contoale, la alti doctori sa vada daca intr-adevar am sarcina cu risc..si uite asa..noi sa fim sanatosi ...


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 16+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Neata gagici!

Mamaaaaa.....cat ati scris.....
Ma bag acum la citit si la raspuns .

Razvan si mamy va



Poze Razvanel
Happy-mamy
Adinadewww.totsites.com/tot/razvanmic" target="_blank">Razvan mic si frumos(14.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

FRATE CAT ATI SCRIS MA OMORATII
acu sunt cu cez acasa toata ziua si nu mai pot sa stau non stop pe net,asa ca odata maxim de 2 ori pe zi mai intru pana vine frigu mare ca dupa numai aico sa stau
ma apuc de recuperat ca am 2 pagini
piky m-ai lasat mascaaaaaaaa cu ex, asta este jigodeala pe fata. cred ca cel ami bine ar fi sa schimbe sotu contractu ca acu ea are sot si el are 1 copil + unul pe drum si se pot schimba dataele problemei a si nu mai certa fata ca te bat
lavinia ai tras chiulu dar ai si recuperat.
ema lasa buncarele ca daca e sa ne ducem ne ducem
cred ca revin diseara daca apuc sa va citesc limbarnitoaselor

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

eu sunt in bucatareli azi
fi-mea m-a ajutat la tort(vanilie cu fructe)baga degetele peste tot si facea cu satisfactie "aaaaahhhh..miam,miam" si acum cat doarme ea sa fac o aslata orientala cu multe masline(ca fi-mea le adora) si o friptura la tigaie in vin rosu cu mamliguta..v-am spart la nas,nu???

ana aicea sunt,prezent!!!!!!!!!!!
lavi lasa fata,ca asta e cafea virtuala si nu faci infarct de la 3 cani..binenteles ca nu e gluma,doar nu vroiai sa suflu in mancare pana se incalzea..asa ca situatiile disperate cer masuri extremeuite o mamica descurcareatastai ca azi si eu ma duc sa iaughetute sau cizmulite la sectorista tot la un magazin unde cica le are mai ieftine(fina-mea mi-a dat pontul)ca in real si carrefour am gasit la 70 ron si nici macar nu erau imblanite..eu cred ca sunt pe palier cu tine astia cu trompeta si propun sa descoperi locatia cu exactitate si sa-l rogi frumos pe raresul sa le traga un concert la 22 seara cu o cratita si o lingura,iar tu sa il ajuti un pic cand da semne de oboseala
ema uite cum nu ne cred fetele astea...lasa ca data viitore pun live cat de util e in casa unui om un fier de calcat de calitate
[picky asa e,eu ca am avut probleme in sarcina,pot sa-ti spun ca am mers la mai multi dr. ca am tot topait din concedii medicale in concedii medicale
hai adina[/b] baga tare ca acus vad ca se schimba capitolul

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Gata am recuperat,mi-am luat notite pe o foaie ca sa nu uit

Sa va povestesc ultima nazdravanie a lui Razvanel.Am baut cafeaua acum vreo 20 de min cu o vecina si dupa ce a plecat eu m-am bagat la recuperat aici asa ca au ramas canile pe masa in bucatarie.Ficiormiu isi servea micul dejun in scaunelul lui in bucatarie.La un moment dat ma mir cum de e asa de cuminte si nu tipa sa ma duc sa-l scot de acolo.Cand ma duc in bucatarie,el era cocotat pe masa,numai zat de cafea pe el si in jurul lui,acum cum Doamne iartama a desfacut centuricile alea de la scaun nu pot sa-mi dau seama dar vad ca-l duce capul.

Bun....am terminat si eu de cules via,va invit la o cana de must care e suuuuper bun,am facut curatenia de toamna,mai asteptam zilele astea inca o masina cu lemne si gata poate sa vina iarna

Picky nasol cu ce ai povestit tu acolo,sa inteleg ca toate cheltuielile cu acel copil le suporta numai sotul tau,de ce?l-a facut singur?ea cu ce participa la cresterea lui...nu e corect mai ales ca voi acum sunteti casatoriti si aveti copii
Anna-mama vai ce jucarii faine a primit Vladut,imi place la nebunie carticica.Sa le stapanesti sanatos Vladut!
Am adormit odoru ca era mort de oboseala cu toate ca s-a trezit la 10
Lavinia super ca ti-ai intalnit vechea gasca.Si eu l-am inoit pe Razvan cu gecuta si blugi grosi.
Picky se intarca singura?ce fain...Eu nu cred ca voi avea parte de asa ceva,e amator de tzatza de nu mai pot si noaptea se trezeste de 5-6 ori sa se alinte un pic la ea
Lavinia asa este si Razvan,dependent de mine.Si eu sunt mamica 24 din 24,nu am stat mai mult de juma de ora fara el,nu stiu ce ma voi face mai incolo
Nicuratze da,offff,sper ca vom reusi sa plecam,oricum la vara plecam sigur pentru ca isi cumpara mama casa acolo si va fi altfel.
Lavinia faine tare hainutele,voi face si eu poze sa ne laudam si noi
Ce e emo?iar m-ai dat disparuta?...vezi un pic cum faci si motiveaza absentele alea
getiko spor la treaba
cris ooooo,faci tort....vezi poate nu dai si aici o felie

Offff,am terminat.Am fugit la treaba....

Razvan si mamy va



Poze Razvanel
Happy-mamy
Adinadewww.totsites.com/tot/razvanmic" target="_blank">Razvan mic si frumos(14.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Am culcat copilutul si va scriu repede ca am treburi

Cris, nu stiam unde disparusei de nu ne dadeai cafeaua de dimiteata tort, bun, i-am facut si eu lui Vladut ieri si i-am cantat "La multi ani" si il aplaudam...era f incantat, iar azi cand a vazut tortul imi zice ""uti ani" Ce dulce e Miru cum te ajuta sa faci papa
Lavi, am vazut pozicile, o minunatie e Rareselu , e asa dulce si o gagica frumoasa foc , imi pare rau ca Ioana nu mai are timp sa ne mai povesteasca de Stefi. Tu ai arata demential la nunta , cred ca era tare mandru sotul tau. Frumoase lucrusoarele pe care i le-ai luat lui Rares si tare ieftine. Carticica cu magneti am luat-o de la Diverta si m-a costat 30 lei.
Ema, ce frig e la voi, brrr... si la noi e tare urat afara si azi nu am mai iesit la uta. Ce tembela de nevasta a avut si sotul tau, bine ca i-a venit mintea la cap si a lasat-o
Picky, infrozitoare situatia cu exa, dar eu cred ca se poate rezolva in vreun fel pe cale juridica. Adica, ok, ii plateste ghetele copilului, dar sa mearga cu el sa si le cumpere ca el ca tata nu e de acord sa plateasca firme ci doar necesitati. Si nu cred ca poate cineva sa-l acuze ca nu e un tata bun ca nu-i cumpara copilului produse de lux. In plus cred ca trebuie discutat cu un avocat daca se poate reevalua cazul sotului tau acum cand venitul lui trebuie sa se imparta la 4 copii, adica nu e cinstit ca primii 2 sa beneficieze de mai multi bani decat urmatorii doi. Succes cu plata concediului medical, sa rezolvi repede!
Getik, ce bine de tine ca esti cu sotul acasa, te invidiez lasa ca recuperzi tu si ce scriem noi
Adina, multumim de must vai, ce tare Razvan magicianul, cum a ajuns el la cafea bine ca nu a patit nimic in timpul escaladarii.
Elena, ce hainite frumoase ai de vanzare, mi s-au lipit ochii de cateva Sanatate multa lui Raducu, tot mai e bolnavior?

Si Vladut doarme f bine de vreo doua nopti comparativ cu ce ma obisnuise pana acum, nu a avut decat 2 treziri, una pe la 12.30 si lata pe la 6.00 dimineata. Pt mine e minune mare



de baietel nazdravan (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Salutare!
Anna-intr-adevar super jucariile ptr Vladut.O sa ma duc si eu la Diverta sa caut o carticica la fel.Sa le foloseasca Vladut sanatos.Ce bine ca incepe sa doarma Vladut mai bine noaptea asa poti si tu sa te odihnesti.
Cris-ce bunatati gatesti .Si ce ajutor ai mami!
Adina-f tare Razvanel sa-si desfaca centurile!al meu nu vrea deloc sa stea legat in scaunelul de masa ca asa s-a obisnuit si mai nou nu vrea sa stea decat in picioare in scaun.
Lavi-super pozele!Ai aratat f bine la nunta
Elena-super hainite ai de vanzare!
Ema-ai baut cafea pana la urma?ce face Darius?
Picky-spor la rezolvat cu asigurarile!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare din nou,

M-am dus bou si m-am intors vaca(asa se zice ) ca nu am rezolvat nimic, trebuie trimise prin posta la alta adresa..Asa ca m-am ales cu o plimbare a fetei, ca a mers pe jos, si cu contractii destul de dese. In fine am dat fetei sa pape, am culcat-o acum m-am instalat la pc si vreau sa recuperez

Elena placinta de dovleac .imi trimiti si mie o bucata ca nu am mai mancat asa bunatate de cand facea mamaia mea..cred ca ultima oara eram la liceu prin a 10..deci iti faci mila de mine cu o bucata?! Auzi, eu slaba?! pai la cele 71-72 kg cate am acum par slaba?! cred ca erau hainele mai largi..oricum dupa ce nasc vreau sa ma fac mamica mumoasa sa ajung si eu la 58-60 kg ca sa fiu sexy din nou
Lavi cum iti spuneam Raresu e un scump si tare mumos..a si are burticuta...ca Stefi a mea..cate kg are?!
Ema ai gasit casutele ptr copacei?!
Simina multam de cafea..astept pozicile
Cris se poate incerca sa se faca ceva dar numai prin instanta
Anna buna cafea si de la tine..
Lavi pai ai putea sa scrii un anunt la intrare in bloc si vezi daca se rezolva ceva..sau ar putea sa faca administratorul acest lucru ..da' doarme nu gluma fitu, auzi la el pana la 11-12 pai si la cat se culca seara?
Mada ce bine doarme Eva ..ma bucur ca homeopatele isi fac treaba bine, as incerca sa merg si eu la un homeopat aici cu copii, dar trebuie sa-l gasesc.....si ce frumos se joaca ea cu vecinele..bravo Eva
Adina pai vezi te-a strigat Ema sa treci la recuperat ca ai nu gluma
Getik si e tot asa de 6 ani si o sa mai dureze inca 16 ani..asta pana fac copii 18 ca daca vor universitate atunci sa ne tinem frate..ca iese al meu la pensie si tot o sa plateasca ptr ei ...Auzi tu ai sotul acasa si te pune la treaba..da' tu-l pui pe el?!
Cris da tu sarbatoresti ceva? ca prea multe bunatati ai facut...cred ca tare placut a fost sa mergi din doctor in doctor, nu? mult mai stresant si enervant
Adina doamne ce grozavie poate sa faca Razvan, pai cum a reusit sa desfaca centurile? sunt prinse ok?! chiar scaunelul trebuie sa fie safe ca bebe sa nu poata iesi din centuri..oricum mare grija ..Multam de must, tare bun cred ca trebuie sa fie ..gata usor usor te bagi in barlog . Da se intarca singurica, cere tatzi si cand ii dau nu o vrea..deci suntem pe calea buna

Revin cu raspunsuri..


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 17+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

cris zi si mie cum sa ne creada.......cine ar mai fi facut asa??? doar eu si tu, ca de aia suntem neamuri
getik nu fata, eu fac bunchere....mama ce am sa ma mai distrez in market....a mai fost o chestie similara acu cativa ani cand se prevestea foamete....erau cosurile pline la unii...ulei, zahar, faina, etc
ano s-a mai incalzit nitel, nu tare...e si soare acu ; tembela??? jignesti tembelii...putin spus
adino creca ai gresit....eu nu motivez nic, ai fost ptevenita....creca deschid un cont si cine trage chiulul mai mult de 2 zile/sapt, cotizeaza 1 euro/zi....la 2 luni facem donatie pt cine are nev...eee...ce ziceti?????
simino eu daca nu beau cafea nu pot sa vb...deci daaaaaaaaaa, am beut, normallllll
picky am gasit casute dar scumpe mama...20 euro una....sa fim seriosi, erau si cam marisoare....alea mai ieftine erau naspa... asa ca le fac in Rom mocca....ma apuc si de tamplarie

Mergi la inceput