Cluj rulz! - cap.101

Cluj rulz! - cap.101 | Autor: asi

Link direct la acest mesaj

Campania de Craciun

Lista cu donatorii este:

Mariana - 925+250 lei+ 100 eur
Ada29 - 100 lei
nana_sim - 100 lei
asi -100 lei
Dana.salo - 150 lei+ o plasa cu jucarii + pantofi
Csylla - 200 lei
carrie+Carmen - 200 lei
romana74 - 100 de lei
lu_mi - 300 lei
roxana1974 - 50 lei
anamica - 100 lei
nonna -75 lei

In timpul anului ne sarbatorim dupa cum urmeaza:

Luna IANUARIE
13.10.2008 – STEFAN – bebestrengar de anca.b
15.01.1977 - arghirmonica
31.01.2004 – CLARA MARIA - printesa de TatianaG

Luna FEBRUARIE
Se sarbatoreste ziua indragostitilor
21.02.0000 - Nonna

Luna MARTIE
02.03.2001 – ANDREI – strengar de gabri_andrei
03.03.1979 – Mariana_Tache
07.03.2004 – RAZVAN – strengar de asi
14.03.2002 – DANIEL – strengar de arghirmonica

Luna APRILIE
03.04.2003 – DRAGOS – strengar de tuchi
09.04.1975 - joszaerika
10.04.2005 – MEDEEA – printesa de tuchi
13.04.2005 – MARIA SARAH – printesa de creola
15.04.2007 – ILEANA –printesa de Rolo
17.04.2008 – DIANA – printesa de nonna
20.04.2004 – STEFAN ADRIAN – strengar de mariana_tache
24.04.2008 – DIANA –printesa de Kitzy

Luna MAI
01.05.2008- LUCA MIHAI – bebe-strengar de ralucames
08.05.2006 – ALEXANDRU MIHAI – strengar de arleena
10.05.2007- CARINA SOFIA – printesa de carrie
18.05.1978 - svety
20.05.2007 – MARIA – printesa de asi
20.05.2008 – BEATRICE – bebeprintesa de joszaerika
20.05.1970 – gabri_andrei
21.05.1976 – Romana74
29.05.2004 – ANTONIO MIHAI – strengar de flavia_maria
30.05.2003- THEODORA ALEXIA- printesa de carrie
30.05.1975 - asi

Luna IUNIE
17.06.1978 – Olim
20.06.0000 – VLAD – strengar de squirrel
22.06.2004 - SERBAN– strengar de Roxana1974
28.06.0000 - squirrel

Luna IULIE
04.07.2003 – MATEI – strengar de Romana74
07.07.2006 – CRISTIAN – strengar de arghirmonica
08.07.2007 – TIMEEA LARISA – printesa de antoni
09.07.2004 – ELISE – printesa de baby-boom
09.07.2004 – ANA – printesa de Annelise
11.07.2005 – ALEXANDRU TUDOR – strengar de steaua
12.07.1969 – Nana_sim
19.07.1982 - Baby-boom
26.07.2005 – DAN EMILIAN – strengar de svety
27.07.2004 - ALEX - strengar de BocaDaniela

Luna AUGUST
05.08.1979 – ralucames
09.08.2005 – PETRA ALEXANDRA- printesa de codruta_grg
09.08.2006 – ELENA MARIA – printesa de mihaelagrosan
18.08.0000 - Tuchi
22.08.1973 – Carrie
23.08.0000 – PAUL – strengar de sqiurrel
28.08.2005 – LUCA – strengar de Romana74
30.08.2005 – SIMON ANDREI – strengar de mariana_tache

Luna SEPTEMBRIE
07.09.0000 - Yagmur
10.09.1976 – steaua
10.09.2005 – ILINCA – printesa de country-girl
14.09.1974 – Roxana1974
19.09.2004 –STEFANIA – printesa de ralucames

Luna OCTOMBRIE
13.10.1977 – anca.b
17.10.2006 – VLAD – strengar de cristinagoji
18.10.2005 – MIHNEA – strengar de Diana30
20.10.2003 – VLAD – strengar de nonna

Luna NOIEMBRIE
03.11.2004 – BIANCA SI TUDOR – gemanuti de ad_rianna
07.11.2006 – ALEXIAN GABRIEL – strengar de flavia_maria
07.11.1977 – Dara
07.11.1975 - Rolo
20.11.2004 – DARIUS –strengar de mihaela_ema
21.11.2003 – MIHAI – strengar de Lu_mi
29.11.2007 – ALEX – strengar de Olim

Luna DECEMBRIE
01.12.1979 - arleena
07.12.2003 – NORBERT – strengar de joszaerika
09.12.2005 – DANIEL CORNEL SI EDUARD MIHAI – gemanuti de TatianaG
18.12.1972 – TatianaG
19.12.2006 – LUCA – strengar de Yagmur
22.12.2002 – DARIA – printesa de Dara
NOI (album 1)

descintec
roxana1974 - Serban, 22 iunie 2004, poze
carrie - Carina Sofia, 10 mai 2007
- Theodora Alexia, 30 mai 2003
mariana tache - Stefan Adrian, 20 aprilie 2004, - poze1
Simon Andrei, 30 august 2005 - poze2
ad_rianna - Bianca + Tudor, 3 noiembrie 2004
baby-boom - Elise, 9 iulie 2004
tuchi - Dragos, 3 aprilie 2003 - Medea, 10 aprilie 2005, poze
TatianaG - Clara-Maria, 31 ian 2004, Daniel Cornel + Eduard Mihai, 9 decembrie 2005poze

nana_sim
Annelise - Ana , 9 iulie 2004
mihaela ema - Darius, 20 noiembrie 2004
ralucames - Stefania, 19 septembrie 2004,Luca Mihai- 01 mai 2008
asi - Razvan , 7 martie 2004 si Maria, 20 mai 2007,
codruta_grg - Petra Alexandra, 9 august 2005
steaua - Alexandru Tudor, 11 iulie 2005, poze
Flavia Maria - Alexian Gabriel,07 noiembrie 2006 - Antonio Mihai, 29 mai 2004,
Dara - Daria, 22 decembrie 2002,
joszaerika - Norbert , 7 decembrie 2003 si Beatrice 20 mai 2008,
svety - Dan Emilian, 26 iulie 2005, www.dropshots.com/svety" target="_blank">
Boca Daniela - Alex, 27 iulie 2004
roxanicea
Creola - Maria Sarah, 13 aprilie 2005
Arleena - Alexandru Mihai, 8 mai 2006, www.flickr.com/photos/49551753@N00/sets/72157594507626190/" target="_blank">poze
mihaelagrosan - Elena Maria- 9 august 2006
arghirmonica - Cristian - 07 iulie 2006; Daniel, 14 martie 2002
Romana 74 - Matei, 04 iulie 2003; Luca, 28 august 2005
Alynutza
gabri andrei - Andrei, 2 martie 2001
Yagmur - Luca, 19 decembrie 2006, www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank">poze
CristinaGoji - Vlad, 17 octombrie 2006, www.totsites.com/tot/vladic" target="_blank">si paginuta noastra
Diana30 - Mihnea, 18 octombrie 2005
Olim - Alex-29 noiembrie 2007
Lu_mi - Mihai, 21 noiembrie 2003
Rolo - Ileana- 15 aprilie 2007
antoni - Timea Larisa - 8 iulie 2007
Kitzy - Diana -24 aprilie 2008 - www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">poze
Anca.b -Stefan -13 ianuarie 2008- www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">poze
squirrel - Vlad - 20.06.xx, Paul - 23.08.xx
Nonna - Vlad- 20 octombrie 2003, Diana 17 aprilie 2008


Oaspetzi:
Tzuni
jubica
Lucia
Linusa
Csylla
ana_b
saso
Silvia Popa
babygirl
country girl - Ilinca, 10 septembrie 2005,
diadaniela
denisabia
, poze






Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asi spune:

La multi ani pentru sarbatoritii lunii octombrie Anca.b ;Vlad ;Mihnea ;Vlad (nonna) !

Flavia pentru voi e un nou inceput si va fi unul de bun augur.Sper sa nu uiti de noi si sa ne povestesti cum e acolo.

Azi am fost la Baumax si am vazut ca au adus decoratiunile de iarna si am avzut asa un sentiment....nici nu stiu cum sa-l denumesc de placere si regret ca a mai trecut un an,ce va de genul dulce amar.Saptamana asta ne pregatim ca plecam intr-o vacanta de o saptamana doar noi doi.

si va doresc o saptamana minunata.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

hello fetelor

Ralu mi-e dor tare de tine/voi, foarte tare.sanatate la Stefi!


Stanca, waw, niiice, unde mergeti?

noi am avut un week-end tare frumos.a fost botezul fetitei unor prieteni dragi stabiliti in Germania de 10 ani(Ralu, de Sergiu si Miki zic)si l-au facut in cluj.a fost un prilej sa ne adunam vechi prieteni din facultate, unul din ei a venit special din Canada, si am dansat pe muzica studentiei de ne-au sarit camasile.a fost asa frumoos dar vorba ta Stanca...parca am avut si o nostalgie accentuata dupa acea perioada...nu o regret pentru ca e minunat ce am acum, dar mi-e dor de ea...si au trecut 15 ani....baietii stateau in Obs si toata facultatea am chefuit in camera lor de camin:)
celor doi parinti eu le-am fost nasha spirituala

va pup pe toate si va doresc o saptamana minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralucames

vin eu la cafeluta, a doua pe ziua de azi, mersi mult Criss sanatate!!!!!

si noi ne declaram cu problemute de sanatate... Stefi tuseste mai rau decat "behaila"cum ii zicem... aseara am fost la UPU ca nu mai credeam ca-i trece... e pe tratament, sa vedem cat ne tine... in rest suntem prinsi cu de toate... am fost si-n acest vikend la tara la adunat de pe langa casa... is obosita si as vrea sa dorm mult-mult...

Flavia, Drum bun spre o acomodare usoara si viata mai buna!! felicitari!!!

Stanca, tot mai multe tragedii din astea se intampla... cumplit!! imi pare tare rau....

as vrea si eu sa pot merge la sport, dar sunt coplesita de treburile casnice, cred ca dau tot mai putin randament in casa... vesnic adun, spal, strang, pun la loc si tot nepuse is... kiar fac depresii cateodata... asta e...

va doresc o zi frumoasa si o saptamana binecuvantata!!

pozici Stefania si Luca-Mihai
poze noi

mama si sotie fericita




Raluca sanatate multa!Sa stii ca si eu am impresia ca nu mai termin niciodata ci treburile casnice.

Cristiana ce fain ca v-ati distrat.Ehei...perioada studentiei.Ce frumosi naivi eram si ce de fluturi zburau!!!!



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Am o cafea cu o dispozitie dementiala si ofer cu drag cate o ceasca doritorilor.
Ieri am avut o victorie extraordinara.I-am facut analize de sange si pentru asta am pregatit-o pe Maria din august.Ieri a fost ziua cea mare si Mariuca mea a mers curajoasa la intepat si s-a intors la fel, adica au putut sa-i ia sange si nu a scos nici un sunet si nici nu a fost speriata.Dupa atacul de panica de data trecuta cand nu a curs sange si s-a speriat de i s-a oprit respiratia acum a fost EXTRAORDINAR!!!
In alta ordine de idei nu mai merg in vacanta.A aparut ceva neprevazut , nu rau ci hilar , dar asa-s regulile si nu mai mergem.Interesant e ca nu-mi pare rau deloc.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

fetelor

Multumim de coffee Stanca draga!

Ralu, cel mai bine e sa iti stabilesti prioritati clare. Niciodata nu vei face cam cat doresti tu sa faci. Si eu devin, sau mai bine zis in trecut deveneam obsesiv-compulsiva cand era vorba de asa ceva...acum ma catar si asta imi ocupa tot timpul(ala de frecuseam si gateam si nu mai terminam niciodata)...exces, exces parol!!! Fa mai bine ceva pentru sufetul tau, o viata e numai si e datoria ta sa o gusti/mirosi/asculti cat de mult se poate.

Fain v-ati distrat Cristiana.

Eu la pat de duminica. Din ciclul de la bal la spital sambata am petrecut la o nunta misto iar de duminica m-a luat cu dureri crunte de amigdale. Complicatii, caci de la abccesul de pe amigdale mi-au paralizat muschii care sustin maxilarul, ca atare nu poci deschide gura decat cat sa bag un dejt (mic) inctre dinti . Mai banui eu, si ma rog sa nu fie asa ca e si vorba de un flegnom amigdalian....si sper tare mult sa nu fie. De ieri insa m-am mai plimbat prin casa, pana atunci cu chiu cu vai pana la toaleta si atat. Ma bucur ca am scapat de febra si de durerile acelea insuportabile si astept sa treaca acum....

Va doresc un sfarsit de saptamana cu vreme frumoasa si chef formidabil de viata!!! Sa faceti tot ce v-ati propus + supliment si inca s-aveti energie si vointa pentru inca ceva!! Sa iesiti din oras ca asa se cade, sa lasam si orasul sa mai respire de noi!! Si sa va faceti copiii sa rada cu gura pana la urechi cel putin odata!!! Si sa va iubiti iubitii asa cum vreti sa fiti voi iubite...all the way!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucames spune:

Citat:
citat din mesajul lui baby-boom

fetelor

Ralu, cel mai bine e sa iti stabilesti prioritati clare. Niciodata nu vei face cam cat doresti tu sa faci. Si eu devin, sau mai bine zis in trecut deveneam obsesiv-compulsiva cand era vorba de asa ceva...acum ma catar si asta imi ocupa tot timpul(ala de frecuseam si gateam si nu mai terminam niciodata)...exces, exces parol!!! Fa mai bine ceva pentru sufetul tau, o viata e numai si e datoria ta sa o gusti/mirosi/asculti cat de mult se poate.


http://www.youtube.com/watch?v=90xfWYnz9KM


Draga mea Florina, Criss si Stanca, va din suflet, multumesc de gandurile bune!! problema acum e ca nu am timp fizic sa ma rup de casa, poate din cauza ca sunt mici copilasii si nu-i pot lasa a la long cu Rares sau poate din exces de atentie din partea mea pt. ei... nu stiu sigur din ce cauza... sper totusi s-o scot la capat, dar ... in vikend am fost iar la tara la organizat gradina de iarna, marti am pus gem de maciese, miercuri am dus fata la dr. pe motiv de tuse alarmanta... pana la urma e un inceput de pneumonie, deci suntem pe tratament+aerosoli... simt ca nu sunt sufic. de atenta/informata cu privire la copii... de ce am lasat-o pe Stefi sa tuseasca o sapt. si sa n-o duc la dr.?? am crezut ca-i trece cu siropel...

Florina, esti mortala!! sanatate multa iti doresc!! m-am indragostit de cum scrii daca vreodata vei scrie vreo carte, te rog sa mi-o dai mie prima s-o citesc!!

Criss, si mie mi-e dor cumplit de voi!! nu te-am mai sunat in vikend ca era Stefi cu baiuri... si inca e...

Stanca, e misto ca nu suferi pt. plecatul in conc... bine ca sunteti ok si impreuna!!!

apropo de urarea de la final a Florinei ma tot pregatesc sa ma "intalnesc" cu sotu, dar mai des de 5-6 zile nu reusim... si mi-e o ciuda groaznica, dar efectiv cadem lati seara.... poate ar trebui sa ne vitaminizam nitel, ca pierdem momente si ani frumosi...

va pupicesc tare pe fiecare, sa aveti noapte buna, pa-paaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucames spune:

Stancaaaa, felicitari Mariucai!!! asa fetita cuminte cum ai reusit sa obtii?? ma intereseaza metoda, ca precis ajungem si noi la asa ceva.... ei si tie!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns squirrel spune:

Fetelor multumesc de incurajari

Suntem intr-un moment mai dificil acum, s-au adunat multe dar trecem si peste asta insa sa stiti ca nu v-am uitat. Ce se va schimba doar ora postarilor mele.

Va doresc numai bine

Flavia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jozsaerika spune:

buna fetelor,

nu prea am mai avut timp sa scriu am o perioada nasoala rau

am sris si la odisee dar va scriu si voua o perlutza de-a lui Beatrice (ca e proaspata ), deci saptamana trecuta si asta am incheiat operatiunea tzitzi ():
Bea: - eu nu am lapte in tzitzi...
Eu: - dar o sa fii si tu mare si mamica si o sa ai lapte sa dai la bebelusul tau
Bea:- eu o sa fiu mare si tu mami o sa cresti mica si o sa fii bebelusa mea, o sa iti dau tzitzi si o sa te plimb cu caruciorul
Eu:-

cea mai mortala a fost intr-o seara cand zicea ca eu sunt doar mama ei nu si a lui Norbert si cand am intrebat-o : -unde-i tati si ea -eu nu am tati

poate provine si de la faptul ca acum avem ceva probleme de rezolvat intre noi (eu si sotzul), iar doza mea zilnica de feromon s-a dus (stiti ca alaptatul favorizeaza producatia de hormonul fericirii) asa ca sunt usor deprimata ...dar nu ma las
Din fericire lui Norbert ii merge bine la scoala si ii place foarte mult

Flavia sunteti relocati deja?


Va doresc un sfarsit de saptamana cu vreme frumoasa si chef formidabil de viata!!! Sa faceti tot ce v-ati propus + supliment si inca s-aveti energie si vointa pentru inca ceva!! Sa iesiti din oras ca asa se cade, sa lasam si orasul sa mai respire de noi!! Si sa va faceti copiii sa rada cu gura pana la urechi cel putin odata!!! Si sa va iubiti iubitii asa cum vreti sa fiti voi iubite...all the way!



Florina pe fraza asta am mai bagat un plans ...dar e bine ca te elibereaza....

Raluca multa sanatate pt Stefi si nu iti fa probleme putea la fel de bine sa fie si o tuse ramasa dupa raceala , important e ca totusi ai simtit ca ceva nu e in regula si ai dus-o la doctor la timp .Luca ce mai face?El cum sta cu racelile si cu cresa? Beatrice plange in fiecare dimineata ca vrea si ea la scoala


va pupam pe toti
Erika

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Buna ziua dragi mamici!

Sunteti niste femei fenomenale! V-o spun in cazul in care nu v-am spus-o pana acum, sau v-o reamintesc in cazul in care uitarati.
Citesc cu atata atentie si pretuire orice mic lucrusor care vi se intampla, curajul Mariucai la seringa, gemul de maciese, tusea alarmanta si diferenta de fus orar a Ralucai(cu sotul ofcors), Beatrice in universul Tzitza, cu TZ mare caci si la noi a fost un intreg univers, cu bib bang si big crash, Sofi la balet si Theea la gimnastica si engleza, Razvan mester de aeromodele....mai sunt atatea....
Mai sunt si baiuri minore ori majore. Este asa greu sa ne pastram sufletul curat in manutze si sa-l hranim ca sa creasca inca. Fizic vorbind deja cred ca incepem sa ne deterioram putin. Cu sufletul insa procesul e invers, el creste si tot creste in continut dar e de datoria noastra sa-l hranim cu lingurita daca trebuie, precum la prematuri. Caci la un moment dat va invata sa se adape singur...si-atunci tineti-va bine!
Erika pe mine ma atinge orice neintelegere intre un barbat si o femeie, mica, mare. stiu ca este atat de greu sa transmiti ceea ce doresti persoanei iubite. Sa-l faci sa inteleaga lucruri primare care sunt in sufletul tau, sa comunici si sa fi receptat in totalitate. Uneori am senzatia ca atunci cand apare un conflict femeia este setata pe frecvente FM si barbatul pe AM.
Eu va doresc doar sa aveti putere si intelepciune cat sa treceti peste usturimea problemei, adica sa nu va inecati cat sunt apele foarte adanci si involburate. Incet incet faza acuta trece si fiecare priveste apoi cu alti ochi prezentul.
Gandurile mele sunt cu tine si sper ca prezentul va deveni trecut cat mai repede!

Fetelor plecati din oras la fine de saptamana, chiar daca este doar de dimineata pana seara. Plimbati-va mult si incercati sa functionati impotriva anumitor instincte proprii...daca de obicei iesiti in natura ca sa mancati stabiliti-va un target mai maret, sa parcurgeti cativa kilometri pe jos cu apa doar la voi. Cand va opriti apare o satisfactie greu de explicat
Orasul mananca incet dar sigur din suflet

Eu asa simt...voi poate nu...am hotarat sa impartasesc, poate poate gasesc inca un suflet pereche pe aici


V-am adus soare, va place?
Am deci ca soarele a iesit pentru mine azi, si doar pentru mine. M-am dat jos din pat si am mers la un mic joc de bowtech. A fost bine!

pe toata lumea si va reamintesc de urarea de ieri! N-o uitati caci e datatoare de satisfactii majore!!!!

Florina

Mergi la inceput