Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (72)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

DENISA chiar o sa ma uit pe carnetul Dariei sa vad cit avea la 7 luni si o saptamina cit are David acum. Ca ai zis de Maya, nici el nu e vreun gras, undeva aproape de 8 kg si avea 67 de cm la ultima masuratoare.

Am rasfoit pozele Dariei chiar acum-trebuie sa ii fac mult mai multe si lui David si mai ales filmulete. Scaunelul era Ok Baby cum e si cadita. Am vazut ca ea la aceeasi virsta cu David statea binisor in fundulet, am pus o poza de la Paste din 2008.
Premergator noi avem Geoby, e simplu cu vreo 2 jucarele, un cintatoare, una cu oglinda. Pe Daria nu am pus-o de frica-doar citeva minute incepind de la 11 luni, cum zicea VLADI, nu e recomandat de medici. Nepotelul meu a stat in premergator si nu are nici o problema are mai mult echilibru ca Daria si merge fff frumos.

ROXANA, m-ai amuzat cu piticul. Tocurile fac minuni dar eu nu mai port...

-------------------------------

mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

ANCA frumos e Codrin. Si ce rontaie la biscuit!
DENISA e ok greutatea Mayei; Mara avea la fel la 6 luni (identic si la lungime) si mie-mi parea si inca-mi pare un bebe tocmai bine. Asa o vad si pe Maya. Eu oricum am avut intotdeauna o obsesie cu obezitatea bebelusilor .
ROXI faini adidasii Silvanei; acolo e varietate, nu alta; aici... unghia in gat :D

Mami de doua minuni: Luca si Mara



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara
am probat blugi harem sau cum s.o spune prin alte locuri, la hm si mai multe....doamne zici ca.s piticul din bancul miriei! mai lipsea sa sar in sus sa cer un suc

Mi-ai adus aminte de banc! Adorm zambind!

Mami de doua minuni: Luca si Mara


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

ivan era la aceeasi varsta cu 1 kg inaintea silvanei si arata mult mai slab decat ea

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dayanara

ivan era la aceeasi varsta cu 1 kg inaintea silvanei si arata mult mai slab decat ea

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE


... tot cu 1 kg avea mai mult si Luca decat sora-sa dar arata mai grasan.

Mami de doua minuni: Luca si Mara


I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elba spune:

Denisa scumpa Maya.Si ce de ratzuste are!!!

Am vazut poze si cu Codrin.Sta bine in scaunelul de masa.Azi l-am pus si eu pe Filip prima data si se prelige....

Roxana nu cred ca ai mai vazut poze cu Filip.Eu sigur nu am pus.

Multumim de aprecieri.Mami si tati sunt topiti dupa el.

mamica lui Filip(30.04.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Beyyyyy, n-am somn. S-a trezit Eric sa pape si nu mai pot adormi.

Roxi am uitat sa iti raspund ca papuceii lui Eric sunt primiti. SI mie mi-s tare dragi si NORMAL ca nu sunt din Romanica. Aici neam nu gasesti asa ceva sa poti sa si cumperi. Apropo, am fost la ecco ala si o pereche de adidasi pentru bebei 350 lei Doamne iarta-ma ca mi-a stat inima.
Sa poarte Silvana sanatoasa papucasii, sunt tare frumosi.

Anca nu s-a lovit tare Eric ca e moale covorul. Vazut Codrin cu ochii lui patrunzatori.

Offf, Irene sanatate multa la toti. Zau ca nu ma asteptam sa fie un sistem medical asa prost acolo. Aveti grija de voi si puere lui tati sa aiba grija de fete.

Elba vorba Rebianei, e un delicat Filip. Mai vrem poze cu el.

Denisa e o incantare sa o vad pe Maya. Tare scumpica e si pufoasaaaaa. Mi se pare ca arata fff bine. Imi arati si mie covoras din ala de care zici? As vrea si eu ca in suport sigur nu incapem. Eric a invatat sa nu mai planga cand se loveste doar un pic. Nici de parchet cand a dat cu capu nu a plans.
Imi plac meniurile de adulti.

Erina tin pumnii sa va iasa casa de vis pe care o faceti.
PS L-ai botezat pe Geo al Ellei, Eric.

Merg sa mai dorm, off si ce obosita eram dupa cat am muncit ieri. Facut curat in toata casa, mancaruri peste mancaruri.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...

Un vot va rog:http://alimentara.libertatea.ro/OanaI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramy77 spune:

Neata,
Poftiti la cafea! Eu sunt la a doua, prima am baut-o in pat cu fii-mea, a doua cu voi aici,daca am cu cine...Clar, fii-mea are ceas desteptator ascuns undeva, in ultimele zile se trezeste cam la aceleasi ore si dimineata cel tarziu la 6.30...Chiar incep sa ma obisnuiesc, parca nu ma mai simt asa obosita

IRENE, multa sanatate si tie si Dianei si sotului tau, imi pare rau ca s-a intors boala si mai ales ca a luat-o si Diana. Adica, na, un adult bolnav e totusi un adult, dar pentru un bebelus e mult mai rau, te doare sufletul. Multa, multa sanatate!

ROXI, foarte frumosi pantofiorii si Silvana in gecuta roz e ca o papusica

ELBA, sa-ti traiasca puisorul, foarte frumusel, are niste ochisori deosebiti

Mai, chiar ieri m-am gandit sa va intreb care aveti scaun de baie, ca vreau si eu sa-i iau Brianei, ca nu-mi mai sta pe suport, vrea in fund, in fund aluneca si e chiar un chin pentru mine mai nou baita, ca trebuie sa stau tot cu mana pe ea, de nici de spalat vorba aia nu pot sa o spal de treaba!

HONEY zici ca in Auchan sunt? Apropo, Maya inconjurata de ratuste in apa e delicioasa!

OANA, votat,User-ul OanaI a primit: 9 bucati paine, 21 bucati ou, 9 kilograme carne, 12 litri vin...Sper ca ai reusit sa mai adormi E total Eric cum danseaza el pe covor. Si cazatura in direct...bine ca nu s-a lovit.Si a mea mai cade asa din fund si uneori plange, alteori nu...Eeee, o sa vedem noi cazaturi cand incep sa umble...

Na, ma duc la ea ca chiraie din patut...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna, fetele!
Pana plecam la biserica (unde, sper sa ne intalnim cu LindaL si Corimami- aseara ne-am intalnit cu Corimami si Petala cea frumoasa), urez, sarbatoritei de azi:Diana, LA MULTE LUNITE SI ANISORI!
Cat si sarbatoritilor de ieri:
LA MULTE LUNITE SI ANISORI: Alexandru, Vlad Alexandru, Alex Cristian si Adelina!

De cand am ajuns la Iasi, Justina papa (deocamdata legume, nu am inceput masa de fructe) de rupe.
Citesc cat m am timp.

O Duminica placuta, tuturor!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

rebiana nu.s adidasi, asa par, dar sunt pantofi, au varful asa, pt ca pe talpa spre varf au o parte flex, adica e pt cand incep sa mearga, si mai stau inca in 4 labe si sa nu.i deranjeze, sa se indoaie bine
ca astia, dar difera modelul
http://www.zapaticos.es/filtro/zapatos/46/3210

oana
si aici colectia noua de geox, chicco si pablosky e intre 30-50 de euro, pt ca.s de toamna trecuta, in loc de 46 de euro, am dat 20 :))

erina la blugii aia harem, eu pitica, stramba de coloana , tocuri imi trebuie :))))) mi.ai adus aminte de vorba aia: chelului ii trebuie tichie de margaritar , asa si mie :))



roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput