Iepurasi de Martie-Aprilie 2010 (72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

UN PUPIC la Maria de Niki! Mama lor de intepaturi!

Irene sanatate multa..offf, pui mic!!

Hai sa pun si eu meniu de azi

gustare: para cu banana

pranz: pui cu cartof, rosie si spanac

cina: branza calcica cu sos de gutui

Dayanara este ca un ursulet Silvana..scumpa , rau!!!

Anca
_
mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Codrin luna a 7 -a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyangel spune:

Am si eu cateva poze noi la semnatura(printre altele puse si pe cont comun) si un filmulets de cateva secunde sa vedeti cu cata pofta papa biscuite!

Anca
_
mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Codrin luna a 7 -a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna seara!

VLADI, si eu tot stau si ma sucesc cu casa. La mobilare vom ajunge anul viitor dar deja am dat comanda de ferestre, usi si obloane. Albe pe interior, si nuc classic exteriorul. E musai sa mobilez cu alb altfel nu se justifica pretul platit in plus.
Am gasit o firma din Gura Humorului care lucreaza numai pentru FRanta. Au montat pretocurile, sa facem zidaria si sapele si apoi voi pune usile.

Casa va fi alba pe dinauntru dar in stil clasic (semineu clasic din marmura), nu ca in film. Asa as visa un apartament.

Noi avem in oras Nord Arin producator de mobila din lemn si apoi mai sunt Cavio si Mobexpertul pentru stilul in care vreau sa mobilez. Din ce am zarit la tine este excelent (am o teama cu ingalbenirea albului). Nu vreau sa apelez la designer dar sper sa nu dau gres sa imi iasa un hibrid reusit intre stilul frantuzesc si stilul nordic (casa e la tara).

Despre aspiratorla vila, neaprat unul usor cu filtru HEPA sau cu apa.

ELBA, am vazut poze cu Filip. E minunat, ii sta grozav in galben cu mesajul Made in Germany. E tare fin!!!

IRENE multa sanatate la amintrei, insanatosire grabnica. Eu zic ca enterocolitele pot fi si de natura infectioasa asa ca neaprat antibiotic.

RoXANA tare frumoasa Silvana in gecuta roz. Parca de la C&A ai luat-o, nu? Frumosis si pantofiorii cu inimioare!!!

OANA< si noi votam si vedem poze cu Eric, ba in fundulet in cosul de cumparaturi (noi suntem inca departe de etapa aceasta).

ALEXANDRA, tare interesant si cu multe jucarii premergatorul lui Allessa. Sa il,mfoloseasca cu drag. El e minunat cu ochisorii asa de frumosi!!!

ELLA am vazut si pe Eric intre jucarii si pe mami in rosu. Frumosi amindoi!!!

ANNYA, Raducu e minunat, fin ca o papusa!!! Ii sta minunat in verde si e foarte expresiv!

L-am vazut si pe ROBIN de ina la prima lui petrecere, cu coif si zimbet frumos!!! E adorabil!!!

CHILD intrebai ce s-a intimplat cu prima dieta, acolo erau mai mult principiii de baza. La mine functioneaza numai cu repere fixe altfel maninc pe linga. Am incercat trei zile Rina dar e greu numai cu fructe pina la prinz asa ca ma intorc la good old Scarsdale, macar maninc o felie de piine integrala. Va fi dificil pentru ca de 7 luni m-am oprit la 59 si trebuie sa o iau in jos!!!

Meniu astazi:

-MD-piersica cu avocadao si 2 masuri biscuiti din faina orez
-P-supa crema din cartof dulce, pastirnac si pulpa de rosie cu carne de curcan si un fir de ulei masline.

-------------------------------

mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyangel

Am si eu cateva poze noi la semnatura(printre altele puse si pe cont comun) si un filmulets de cateva secunde sa vedeti cu cata pofta papa biscuite!

Anca
_
mami de Codrin (20.03.2010) si
de Lucas (21.09.2000)

Codrin luna a 7 -a


Codrin e de vis! Vazusem deja filmuletul cu biscuitele acum citeva zile. Mi-au placut din cele noi cea cu: sunt frint si cea cu mamai frumoasa in care chiar ca semanati!

-------------------------------

mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

DENISA ce dulce e Maya in baita cu multeee ratuste si ursulet!!! E minunata! Scaunelul cred ca e ca al niostru, imi scapa cum ii zice marca. Sa il folositi acum cit puteti ca un pic mai tirziu nu mai incape in el. ASsa s-a intimplat la Daria care era tot asa rotunjoara ca Maya.

-------------------------------

mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

elba, denisa, erina, rebiana

elba vizionez pozele! ce finut e filip, eu nu.l stiam! are niste ochi, totusi acum cand i.am remarcat ochii, parca am mai vazut din poze nu?

michelle am uitat sa.ti spun ca v.am admirat si pe voi! pe bebe plimbaret! ma bucur sa aflu ca socru e ok :)))))

irene multa sanatate tie si dianei!

anca ce s.a ingrasat codrin! se vede ca e avansat la diversificare :)

erina, da geaca e din CA

denisa ce se mai diversifica maya cu carne de rata :)))
ghetutele sunt pt mers si pt acum, ca.i vin bine, sunt 18, nu sunt mari dar cred ca o tin pana la primavara
sunt cu piele inauntru, talpa flex nu stiu cum...speciala pt primii pasi
oricum am vazut la geox si pablosky unele, dar le voi lua mai incolo ca sa fiu sigura de numar



roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

l.am vazut pe eric cum s.a dat cu rotile in sus :))) la sfarsit! ce haios! bine ca nu s-a lovit


roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

al meu aspirator are filtru hepa si mi se pare ca.si pierde din potenta, chiar daca.l spal si schimb des filtru!
cateodata am impresia ca si cel cu punga normala era mai breaz

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Roxana - de urs e carnea:)))). Ratele sunt pt decor. Iubeste tare mult ursuletul acela, imi pare rau ca nu am luat mai multe jucarii asa cu colac. Dar nu-i nimic ca au in Bucur si Auchan

Erina- scaunelul e no name din cate stiu, o sa ma uit pe cutie.
Numai rotunjoara nu e Maya , eu chiar imi fac griji pt aspectul asta pufos al ei. Are 7,300 si 67 cm la 6 luni, deci deloc mare...
Cand o sa ma aiba loc ii iau din acela gen covoras care are decat un suport la spate si unul intre picioare parca sa nu alunece in fata

Vladi- chiar o sa ma duc in bordei special. Nu stiu cand o sa ajung eu in zona fara Honey dar cine stie.
Asa mai imi place, daca e regula sa fie pt toate lumea, in cazul asta pt toti cateii.

Denisa, de bebe roz Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

denisa maya e perfecta de greutate si inaltime si de aspect nu mai zic! chiar imi place ca s.a nascut micuta, nu foarte, dar oricum si uite ce bine arata!
ca si maria lui niki si mai sunt, ma refer la cei nascuti cu greutate mic, ca bine arata toti bebelusi, haiosi frumosi si buni de pupat

eu m.am mirat de parcuri, dar si aici sunt din cele unde sta lumea pe iarba unde nu e voie cu cainii, dar majoritatea, au locuri speciale de jucat cu catelusii, cum sunt si in bucuresti
oricum , eu sunt de acolo, dar nu suport orasul ala...nu generalize!
mi.aduc aminte ca am fost in tg mures , doamne parca era de vis, casele toate cam la fel cu flori, pareau desenate!

am probat blugi harem sau cum s.o spune prin alte locuri, la hm si mai multe....doamne zici ca.s piticul din bancul miriei! mai lipsea sa sar in sus sa cer un suc




roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput