Dulceturi si papanasi de 3 ani, sept-oct2007 (410)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

CArpatinule uite doar continutul,imi pare rau ca n-am facut foto la tot ambalat,era draguta cutiaSi pe langa ce se vede,am mai pus in alte caserole-salata cartofi si rulouri din carne porc cu cascaval si sunca.
De aici


Luy asa e,n-am tuns-o mai deloc.Decat varfuri.Am tuns-o anul trecut in decembrie,pana la barbie,si de atunci decat nitel filat si varfuri.Noroc ca sta la pieptanat si prins codite.Mai nou are preferinte:"Fa-mi coc,Ami-Sensei azi mi-a facut un coc dragut!" sau "Prinde-l in coada lunga,asa e frumos".


Ahhh si am muncit la tortul asta.,pentru soata.Maine il sarbatorim.Poimaine e ziua lui.


Multumesc de complimente tuturor.

Erina ma bucur ca te-am bagat putin in spiritul japonez.Io pe zi ce trece sunt si mai de Japonia.Cu activitatile astea la gradi vad totul prin alti ochi.Acum ma pregatesc pentru bazar,apoi vor avea o excursie la Gradina Zoo si multe altele.



Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)
fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui greyeras


Cecilia ai dreptate cu eco la san, ma bucur ca la tine este totul in regula. Eu una recunosc ca nu am facut niciodata. Cat despre ingrijitoare no comment... ale voastre nu se mai plang? cum vine asta?



Mamica de Ana–Adelina (24.09.2007)



Ma refer la d-nele educatoare, nu se plang ca sunt singure si bani putini(avem o ingrijitoare la 4 grupe: 2 la etaj si doua la parter)



Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Citat:
citat din mesajul lui SabinaY.


Erina ma bucur ca te-am bagat putin in spiritul japonez.Io pe zi ce trece sunt si mai de Japonia.Cu activitatile astea la gradi vad totul prin alti ochi.Acum ma pregatesc pentru bazar,apoi vor avea o excursie la Gradina Zoo si multe altele.



Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)
fosta devylla



Eu observasem deja faptul ca devii din ce in ce mai de acolo de cind ai inceput sa faci ice-ingul pentru torturi. Mi-l amintesc pe cel cu decupaje rotunde foarte art deco.

Bento-urile aratau foarte bine! Torturile la fel!

La multi ani tati de printese minunate Erikja si Lisa!!!

Eu cred ca iubesc atit de mult Japonia pentru ca imi place armonia care se regaseste intr-un simplu lunch box, in felul in care se imbraca, in modul lor de atrai creativ!!!

-------------------------------

mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna dimineata!

La multi ani Mihnea Andrei!sa fii sanatos si sa ai parte numai de bucurii si impliniri!

Danielle, bine ai revenit, ai niste fetite superbe, felicitari pentru sarcina cu baietel!Incerc eu sa te ajut cu schema de vaccinare din RO, iti scriu din caietul de vaccinare al lui Filip:
in maternitate la nastere: BCG si hep B;
la 2 luni:hep B(Hep B), difterie+ tetanos+ tuse convulsiva(DTP), poliomelita(VPI)
4 luni:DTP +VPI
6 luni: la fel ca la 2 luni;
13-15 luni:DTP + RRO(rujeolo,rubeola, antiurlian) +VPO(antipoliomelita )

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

La multi ani Kriss!

Sabina Y, felicitari pentru implicarea in evenimentul de la gradi, am vazut pozele, cred ca a fost tare frumos si fetele s-au distrat ope cinste. Le-am admirat in poze, sunt 2 frumoase cu ochii migdalati.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Hainute de iarna pentru copii am vazut ieri la Decathlon:geci, salopete de iarna, manusi, caiuli si bluze groase gen polar, cizmulite de zapada.

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

La multi ani Mihnea de mami Teodora

sa cresti sanatos, iubit si fericit, iar parintilor sa le aduci numai bucurii.




Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

La Multi Ani, Mihnea! Sa fii fericit, sanatos si norocos! Ca de restul au grija, parintii tai minunati!Care ar fi bine sa se gandeasca si la o surioara sau fratior. EEEE????

SabinaY, ce frumos arata totul, asa mult mi-a placut si tortul

Roxana, felicitari copiilor pt reusitele la gradiSi tie pt atata energie si tonus

Cecilia, ma bucur nespus ca e totul ok cu sanulAcum te poti bucura de Paris, si cine stie? Poate va inspira Parisul si in alte sensuri

Danielle, draga, m-ai lasat fara replica, felicitari mamica eroina, si ce frumoase iti sunt feteleSi cred ca tati in al noualea cerNici nu indraznesc sa deschid subiectul in fata lui C, sper doar ca e impacat cu statutul de tatic de printese, ca eu nu ma mai incumet la alt bebelus.

Erina, si pt mine a fost o bucurieSunteti minnati in poze, de fiecare data emanati atata energie pozitiva, calm si pace...Esti tare frumoasa asa satena

Yaia,multumesc din suflet de reteta, al salvat-o, abia stept sa incerc

Noi bine, Sara la Croitorasul cel Viteaz, teatru, eu cu pisicuta Sofi, vrea numai in picioare, rade si e vesela mereu, ne pupa, ne zambeste, gangureste, ne striga, ne cearta, e adorabila. Cu Sara se joaca, o mai strange din prea multa dragoste ori sa-i testeze limitele, nu m-am prins inca...Mananca bine amandoua, cu Sara am fost la control, toate bune, evolutie favorabila, mi-a zis ca daca mai pot sa o mai tin o saptamana acasa, ca prea colcaie virusii pe la gradi, ceea ce vom face. Ea zice zambind ca nu mai vreala gradi, nici la scoala, nici la facultate

Fug la gulasul meu, v-am pupat, duminica frumoasa!

Gabriela, mami de Sara Ioana (29.08.2007) si Ana Sofia(21.01.2010)
cum au venit pe lume printesele mele







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

La multi ani Mihnea Andrei!Sa cresti mare,sanatos si voios,sa ai parte de multe impliniri!

SabinaY la multi ani sotului!

Gabriela ce ma bucur pentru Sara ..asa zicea si Miru acum ceva timp,ca nu vrea nici la gradi,nici la scoala,invatam de toate acasuca

Am citit despre mami Pico din lista noastra,ca e iar graviduta...felicitari mamico pentru bb4!Poate vine un baietel pe langa cele trei surioare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

LA MULTI ANI! MIHNEA

Mamico sa-ti traiasca baiatul, sa fie sanatos si sa va umple viata de implinire si fericire!

Mamica de Ana–Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput