Strumfi de iulie-august 2007 (198)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

vivela, fata cat e de frumos! zici ca-i fetitza, asa niste trasaturi fine are. e ca un cozonacel cu ochi albastrii! mi-ai facut ziua frumoasa de dimineata!

eu ieri am facut reteta de chiftelute de ficat a danei. asortate cu cartofi piure au fost foarte apreciate!
azi vreau sa fac niste chiftelutze de cartof, tot dupa o reteta luata de pe net!
incep sa ma pregatesc de plecare in belgia. am niste remuscaturi ca-l las pe andrei, dar parca am nevoie de un picut de timp pt mine. o sa plec cu mama asa ca ma "aerisesc" si de sotz! vreau sa-mi iau un parfum din duty free, din aeroport, chiar m-am decis care(abia astept)....numa bani n-am pus departe . cred ca ma imprumut la mama si vaz eu cand ii inapoiez.mai ales ca mi-a luat sormea si niste cisme la reducere si tre' sa le platesc si pe alea. si biletu...... dar abia astept sa plec, tot balesc la croissantii aia si la cafeaua de la expressor, bauta de dimineata la o tigara. treaba cu tigara o sa sara, ca daca e si mama prin preajma nu-mi permit, dar asta primavara m-am destrabalat cu sormea!

alina, multumesc pt postarea si lamuririle legate de homeopatele alea! ieri dupa amiaz andrei era plin de muci si stranuta la greu, i-am dat o doza de ...nush cum pt stranut si muci aposi, si zau daca aseara am mai auzit un hapciu si am vazut vreun muc!sa vedem azi!

in rest, la scarbici.....daca nu lucreaza alea de la finantze si nu ne deschid subventia, ciuciu salariu

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

vivela, zii drept, ochii aia albastri i-ai masluit! i-ai marit, i-ai colorat.....

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

nma, unde esti? v-ati mutat in casa?
eu cred ca m-am rablagit: ma doare un genunchi de mor! azi dimineata ma bufnea rasu: aveam fusta scurta dar dureri reumatice de baba

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greierash spune:

Neata!

Mychy, esti tare haioasa, "babo, ce esti"! Si sa nu te superi dar asta e una din expresiile cu care ma alinta copilul meu. Celelalte sunt de genu' "printesa mea, floricica mea", etc... bineinteles ca adapteaza in functie de situatie, daca il intrerup de la desene sunt baba, daca vrea un "desert" sunt printesa.....

Vivela, "mai femeie", ce frumusete ai tu acolo! iar la ochi....cred ca te mosteneste.....

greierash mamica de Andrei si 15+


- "Traieste clipa" -

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Babuta draga, da fuga la o farmacie unde gasesti homeopate si cumpara niste ARNICA CH 30, si poti lua 3 gr/3 ori/zi.....si te mai lasa durerile

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Am produse la bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

da, tre sa iau ceva! de la frigu la picioare mi se trage!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Noi ne mutam birourile si e asa debandada aici ca imi vine sa ma imbolnavesc brusc.

Deni sanatate lui Tudor.

My reason

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Luna, ce mai astepti, o durere de genunchi si la tine..comandam?

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Am produse la bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

neata

mai femeilor (luna, violeta, alina(lulu), greierash, mychy) va multumesc mult pt aprecieri, zau ca nu i-am facut nimic copchilului. mychy, io am zis mai demult, hai sa ne vedem, sa constati si sa te convingi singura .
lasa mustrarile, fugi si distreaza-te, ca nu te duci in fiecare saptamana in civilizatie. ai timp sa stai si cu fecioru' destul. si poate ca o sa-i priasca un timp cu tati, asa, ca intre barbati!
(eu incerc sa ma tin tare, da' crap de invidie ca pleci si eu nu, am ajuns sa ma bucur si cand ma duc pana la piata singura ).

lulu, s-a indragostit Luca, baiat precoce .

david iar are zile mai nasoale, e cam agitat si nervos, aseara il luase pe nu in brate, n-am mai pomenit copil asa capos. a plecat de la gradi doar cu un puloveras pe el, destul de subtire, ca n-a fost chip sa-i pun si geaca. (si era destul de rece pe la 6). a zis ca vrea un covrig, ajung la 20 de m de covrigarie si se razgandeste, ca nu vrea, ca vrea la parc fara covrig. dupa ce am ajuns in casa (luat pe sus de la parc, in jale mare, ca facea si pe-acolo pe neintelesul), hop ca el vrea covrig si ca stie ca eu am covrig si nu vreau sa-i dau .
eram singura cu amandoi, damian s-a speriat si el de plansul lui frate-su' si a inceput si el...distractie mare. la un moment dat, se duce david la damian, se opreste din plans si-i zice: "nu mai plange, acum plang eu!" . va dati seama ce fitze pe capul lui...


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Doamneee Vivela, ce splendoare de baiat ai! O adevarata comoara! Eu asa copil frumos nu am mai vazut. Te pierzi in ochii lui albastri... e superb. Sa fie sanatos.

Fetelor eu bucataresc ceva acu pe la cuptor si dupe, daca iese ceva bun va spun si voua. Poate intre timp bagati careva o reteta de chec, dar chec, nu pandispan, ca ala nu-mi place, sa le fac si eu la fetele astea ale mele sa se mai intremeze!

Facea mama un chec bun, dar nu a mai apucat sa imi spuna cum... offf.

Mergi la inceput