Strumfi de iulie-august 2007 (198)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

vreau si eu masina de cusut, ca a mea a sucombat. cred ca v-am mai zis la vremea respectiva, m-am apucat eu sa mesteresc la ea (e un singer mai vechi decat bunica!) - de fapt doar s-o curat si s-o mai ung un pic, ca facea ca tractorul cand coseam. si pe la partea cu piese mici (unde intra suveica) e o piesa mica, rotuda. am scos-o, am frecat-o bine - lucea ca soarele de pe cer...si deodata zdrang, s-a rupt. nu-mi dau seama cum am reusit, ca doar nu-s eu atat de puternica sa rup o bucata de metal...acum e foaaaaarte silentioasa (mai ales ca sprijina un sifonier), dar la ce bun...

tot zic ca o sa cumpar piesa de schimb, dar mi-e ca o iau degeaba, ca vad ca-s o mie si una de feluri ...si macar nu-s mai ieftine, in jur de 50-90 de euro...

ioana, da, da, s-a comprimat timpul. cica acum ziua nu mai are 24 de ore, ci doar vreo 8 , iar in 2012 nu va mai exista deloc timp .
(pe bune ca n-am baut nimic, doar o cafea, dar stiu ca am citit chestia asta pe undeva...)


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Morning girls.

Musso mi-a zis dr cum se cheama, stafilococus bla bla bla, dar mi s-a rupt filmul si nu am retinut. Cica e comuna pe la varstele astea. A vrut sa-i ia sample de secretie fie-mii, dar s-a pus copila pe urlat ("I want my daddyyyyyy!") asa ca aci nefiind adeptii fortei mi-a explicat mie cum sa o iau acasa, mi-a dat instrumentarul, si azi duce sotul sample pt laborator.

Vivela bine ca mi-ai zis ca nu mai e timp in 2012, sa nu ma mai agit atat, am inteles ca vine sfarsitul oricum.

As fi tare fericita sa iau jobul respectiv, initial jobul pentru care am aplicat eu nu l-am luat, in sensul ca m-au crezut mai potrivita pt alta echipa (acelasi titlu dar alta echipa) de aceea au mai vrut un interviu. Primul job nu ma incanta in exces, insa asta, vorbind cu tipele ieri, mi se pare super super. E o echipa numai de gagici, esti responsabil de doua concepte, alea is ale tale, tu stii totul, tu le vinzi, sunt copiii tai.

Deni daca citesti sa stii ca am intrebat ce-i cu preturile alea in Romania, mi-au zis ca, fiind francize, ei nu au influente asupra pretului, ei le spun doar costul producerii, le recomanda pretul de vanzare (asemanator cu UK) insa e decizia lor ce pret pun, mi-au zis ca nefiind prea multa competitie in Romania probabil de aceea isi permit sa puna astfel de preturi. Stiau si ei ca sunt de 2-3 ori mai mari preturile.

My reason

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Fetelor hai ca eu pasez, eu dau cu capul pe aici. Vroiam sa ma laud iarasi, , aseara am avut intalnirea anuala cu parintii la scoala la Cosmin, nici nu pot sa spun cat mi-a crescut sufletul, are anul acesta o prifesoara stricta dar f buna (pedagogic) si a inceput direct discutia cu "nici nu am ce sa va spun despre Cosmin, e un copil minunat, foarte "bright", prinde totul din zbor, matematica pt el e o joaca, atat de usor i se pare si atat de mult ii place" apoi ne-a intrebat pe noi cum s-a adaptat in anul 5, ce parere are, ce ne spune, daca e fericit etc. Si iarasi ni l-a laudat minute in sir cat de bun este la toate, ca este un copil foarte dotat, ii place sa citeasca, ii place sa exceleze, ca nu crede ca are nevoie de meditator pt secondary school, ca va intra acolo fara doar si poate, etc etc. Am inima in mine imensa.

Am vazut si chart-urile pe perete cu grupele in care sunt impartiti si ce "goal"-uri au, Cosmin e in cele mai bune grupe la toate materiile. Of ce mandra mi-s.

Am terminat cu lauda, va pup

My reason

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

luna,

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Luna

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Am produse la bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Luna, bravo fato pt asa copii destepti! felicitari lui Cosmin, te cred ca mai ai putin si pleznesti de mandrie, ce mama nu s-ar simti asa? .

altfel, cam slaba miscarea pe aici. asa ca va pun niste poze, poate va plictisiti...si poate va era dor de piciul meu .

a avut azi david sedinta foto la gradinita, tare-s curioasa ce-o fi iesit, ca el nu mai suporta sa-l asezi pt pozat, l-am tot isterizat cu aparatul si i s-a cam luat. parca vad ca o sa iasa cu o mutra... .
asa ca daca tot e zi de poze, am zis sa fac si celui mic, sa nu ramana mai prejos.


Traiesc in Orasul Alandala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Vai Gabi ce frumos este. Poza ASTA e de revista pe bune. Frumos rau.

Si Adelise are sendinta foto vineri la gradi insa eu nu le cumpar pozele decat daca sunt super reusite, de regula de ex lui Cosmin i-am cumparat in anul 1 si 3, poatye ii cumpar si anul asta.

My reason

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Hei!
Luna, , ce mandrie pe tine, te cred si eu!!! Sa va traiasca puii!
Vivela, dupa ce m-am hlizit la cum povestesti despre masina de cusut, am ramas muta la poze. In special la poza pe care a "subliniat-o" luna, pe bune, e ireal! Sa va traiasca si voua minunile!

Again, m-ati omorat cu retele, drept pt care mi-am facut un folder special cu ele si abia astept sa le execut!
Da' vaz ca v-au cam obosit retetele, ca azi cam putin ati scris...

Oaana, ce se mai aude? Vorbesc eu cu c si i-ul sau vine cineva pe aici?

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Gabi....ma apuc de treaba de la usa il astept pe sot)...sa fac repede o fata...m-am indragostit iremediabil....am vizionat pozele

vio sa stii ca am cam obosit..eu abia acum m-am incalzit putin, am fost in intalneli de copii si mamici de pe la ora 17 si putin pana acum, pe afara.
astept consoarta sa ajunga, sa culcam copilul, sa mancam ceva...si cum am scris mai sus...sa discut problema sau sa trec la treaba.....vreau o fata!!!

in rest, azi am lipsit motivat, program full la birou, cursuri, interviuri, evaluari si cand am avut timp de frecat menta..a picat netu'

azi de dimineatza m-a chemat in clasa educatoarea, nu mai vb cu ea de peste o saptamana(nu avem acces la sala de clasa, copiii de la vestiar sunt luati de ingrijitoare sau merg singuri in clasa) sa imi zica ca s-a acomodat fff bine, ca este f activ in clasa, si ca este f multumita de el si sa ma intrebe daca mi-a spus Luca poeziile invatate ( 4 la numar ), i-am zis ca nu, si il intreb:
Luca, de ce nu vrei sa imi zici ca stii poezii, sa le repetam impreuna acasa ?
Nu am timp, ma gandesc
La ce mami?
La Adelina(colega lui .


va doresc o seara cum vreti voi.

Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Am produse la bazar umanitar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Buna dimnineazta...
Eu am inchis si tot eu deschid?
Pe unde umblati?
La plapumica?



Alina, mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)

Am produse la bazar umanitar

Mergi la inceput