Iurie Darie-Anca Pandrea

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns escu spune:

Stai frate, ce are alzheimerul cu sexul? Cand ai pierderi de memorie nu mai recunosti persoanele din jurul tau, ori aici nu-i cazul.Omul stie bine pe cine are langa el. Pe cine iubeste, cu cine face sex.
Ducu mi se pare mai degraba oportunist decat dezinhibat in interviul asta. Iurie si Anca sunt intr-adevar ei. Asa cum au fost intotdeauna. Se iubesc si vor sa o spuna tuturor. Dragostea nu are varsta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Stai frate, ce are alzheimerul cu sexul? Cand ai pierderi de memorie nu mai recunosti persoanele din jurul tau, ori aici nu-i cazul.Omul stie bine pe cine are langa el. Pe cine iubeste, cu cine face sex.
Ducu mi se pare mai degraba oportunist decat dezinhibat in interviul asta. Iurie si Anca sunt intr-adevar ei. Asa cum au fost intotdeauna. Se iubesc si vor sa o spuna tuturor. Dragostea nu are varsta.


Ai cea mai vaga idee ce inseamna Alzhaimer? Si daca ti-ai vedea bunicii de 80 de ani in asemenea ipostaze sordide, in presa, sa-i vada toata lumea si sa ride, tot asa ai gindi? Ca dragostea nu are virsta? Despre decenta nu ai nimic de zis?

Bietul Ducu a dat un rspus cit se poate de diplomatic. Nici nu vreau sa me gindesc ce o fi in sufletul lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_ce spune:

Si eu am fost socata cand am vazut pozele.
Nu ideea ca fac sex la varsta lor(a lui mai ales) ci modul cum au ales sa arate asta.
Pana la urma da-o incolo de afacere cu vinuri,cred ca se putea alege alta forma de reclama mai putin scarboasa.

Nu m-au mai impresionat atat de neplacut niste imagini de la acelea cu una din bebelusele de la Carcotasi care era fotografiata beata in niste ipostaze oribile(au circulat acum cativa ani pe net).Dar macar fata aia era tanara si nu stia ce face.
D-na Pandrea cred ca a stiut exact.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela42 spune:

dragostea este minune la orice virsta dar aici...este vorba de un inceput de dementa alzhaimer.am avut din nefericire in familie un pacient.marele nostru actor din nefericire este victima acestei boli si nefericirea si mai mare cineva ori nu stie ori profita (de boala).la debutul bolii sexul este principala preocupare si mincatul,apoi ramine doar...mincatul si nici o amintire .ce trist,urita boala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Sincer nu am ce sa comentez la adresa acestor poze. Am vazut si eu fotografiile in presa si am ramas cu un gust amar. Acum ei stiu mai bine ce fac, sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Mihaela, fata aia avea 20 si ceva d ani, stia ce face
Inceputul de Alzheimer are alte simptome, nu asa ceva.

***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Inceputul de Alzheimer are alte simptome, nu asa ceva.


Si ceva-ul asta cum se poate numi in cazul lui Iurie Darie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui ADRIANKA

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Inceputul de Alzheimer are alte simptome, nu asa ceva.


Si ceva-ul asta cum se poate numi in cazul lui Iurie Darie?

..................................................................
Adriana, mami de Yiannis Alexandros (28.12.2007)

www.flickr.com/photos/30939036@N03" target="_blank">poze cu noi

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

Iti trebuie o secunda pentru a te indragosti si ani buni pentru a intelege ce e iubirea...




In primul si in primul rand Alzheimer nu este singurul tip de dementa din lumea intreaga.
Comportamentul decenzurat necaracteristic pana atunci unui om poate aparea si in afectiuni ale lobului frontal spre exemplu.
In al doilea rand, omul este actor. Pe langa Alzheimer, dementa de alt tip , tumori si altele te poti gandi si la faptul ca actorii in general, ca si politicienii, sunt histrionici, adica le place sa fie in centrul atentiei. Acest om , un mare actor si un mare nume a fost relativ uitat. Asa ca se poate sa faca si el ce fac altii, dar mai putin penibil.
Gestul lor mi se pare mai putin penibil decat tot ce face Lady Gaga care atinge culmea culmilor si e cabotina nr. 1 din lume.
In al 3-lea rand, pe langa faptul ca ei tocmai isi inaugureaza nu stiu ce restaurant sau crama sau ce o fi , poate omul chiar e dezinhibat. Si poate a ajuns in punctul in care considera ca si-a pierdut faima si ca poate face ce are el chef. Si asta a avut chef.
Ca atunci cand te paraseste sotul, te imbeti si te trezesti dimineata mahmura langa un necunoscut in pat. E ceva ce nu te caracterizeaza deloc, dar cateodata in viata asta iti vine sa-ti bagi picioarele.

Dupa cum vezi exista 1001 de motive, prin urmare mi se pare naiv sa stam noi aici si sa dam verdicte si diagnostice.
E normal sa comentam gestul, ca e caracteristic omului sa analizeze si sa isi exprime parerile, dar e putin trasa de par vehementa asta.

***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_ce spune:

O Doamne ! Nu am vrut sa fiu catusi de putin vehementa.Am vrut sa exprim un sentiment.Poate ca nu are de loc legatura ce am simtit eu cu motivele lor.Pur si simplu asta am simtit.
Oricum daca publicitatrea a fost cauza ,atunci le-a iesit .Am vazut un reportaj de la "deschidere" si erau destul de multi oameni,sper sa fi si cumparat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Mie mi se pare trist ca fericirea cuplului in cauza si libertatea de exprimare se pune pe seama senilitatii. Daca as avea 60 sau 80 de ani si as avea inca exuberanta tineretii as fi tare trista sa imi spuna lumea "Saraca se vede ca e senila, de aia se comporta asa" :((

Chiar nu vad problema in cazul de fata, nu i-am auzit pe Arsinel si pe restul, pana acum, acuzand tinerele 90-60-90 expuse pe toate geamurile gheretelor de ziare. Alea or fi ok ca sunt fragede si se mai binocleaza si ei la carne tanara. De ce ar fi un corp batran scarbos??? Si noi vom ajunge acolo si tare trista as fi ca in loc sa fiu vazuta ca o persona care are inca placeri si dorinte, printre altele, sa fiu vazuta ca o hoasca batrana ce trebuie sa se pregateasca de groapa.

Cred ca asta tine de mentalitatea romaneasca, pe aici nu se oripileaza lumea de batranele despuiate la plaja sau de cei care fac hiking goi, batrani inclusiv, sau de sex parties ale batranilor.

Adriana mami de Isabelle Marie - 1 luna si Aidan Alexander - 5 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput