Iurie Darie-Anca Pandrea

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Culmea ca de Tantareanu, Irinel, n-a zis nimeni nimic.


Dar Tantareanu si Irinel nu au fost actori respectati si urcati pe piedestalul Cinematografiei Romanesti, actori cu care am copilarit, cu care am crescut.

Cum bine zicea Lali, tocmai prin asta au socat, ca e cale lunga de la imaginea copilariei mele cu Iurie Darie printre actorii preferati si imaginile in care nu il mai vad ca actor ci ca om. Ca daca aparea asa in vreo piesa de teatru nu se oripila nimeni. E ACTOR. Face un art artistic. Dar chiar nu vroiam sa-l stiu in intimitatea lui.

Si ma certa cineva ca am zis ca decorul e o camera saracaciosa, ca deh, asta au. Inteleg si deplang soarta actorilor mari care au ajuns sa traiasca in conditii sarace.

Eu ma refeream la faptul ca daca tot doreau sa faca un sedinta fotografica din asta sexy, care sa arate cum iubirea adevarata trece orice bariere de varsta si de conceptii, se putea in cu totul alt mod, in alta lumina, in alt cadru, un studio profesionist. Si atunci imi scoteam palaria si Iurie Darie nu ar fi coborat niciodata de pe piedestal, pentru mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Nu e vina lui ca tu l-ai urcat pe un piedestal. Nu e nimeni obligat sa se comporte perfect fiindca e urcat pe piedestal de catre altii; nu cred ca trebuie cineva sa se justifice pentru tot ce face numai ca sa nu se-ntristeze oamenii ca le-a cazut de pe piedestal. Poate unora nu le pasa de piedestal sau isi asuma riscul de a pica de pe el.
Mie daca-mi place un actor, imi place cum joaca (si eventual cum arata, desigur). Daca n-as aprecia prea mult jocul unui actor dar mi-ar placea ca face acte caritabile/ adopta copii/ salveaza maimutze nasoase etc. atunci ar insemna ca imi place de acel X ca om, deci ar fi normal sa ma simt dezamagita daca de ex. aflu ca de fapt adopta copiii ca sa-i abuzeze.
Dar daca-mi place cum joaca...ce conteaza ce face el ca om, daca mie-mi place ca actor? Imi placea de Johnny Depp ca actor si cand devasta camere de hotel beat manga cu Kate Moss si imi place si acum cand e familist convins in Paradis-ul lui.
Asa ca mie exclamatiile gen "vai, mi-a incantat copilaria si acum isi arata bicepsii fleshcaiti, sunt dezamagita, a scazut in ochii mei, i s-a daramat piedestalul" mie nu mi se par ok

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:

Nu cred ca si-ar fi dorit, dupa o munca de o viata sa ajunga sa ramana cu imaginea asta acum, la batranete.

Dar ce e mai trist, este faptul ca el nici nu realizeaza exact ce s-a intamplat si ce inseamna asta pentru imaginea lui...Din pacate, este depasit de situtie si cam manipulat de sotia sa.

Daca isi dorea asa ceva, facea asta public mult mai demult. Dar de fiecare data el s-a aratat un domn distins, respectabil, isi etala talentul de desenator, nicidecum de exhibitionist. Mi se pare evident ca a pierdut uzul ratiunii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:


Ce spune fiul lui:

http://videonews.antena3.ro/action/viewvideo/60217/Ducu-Darie-E-tatal-meu-normal-ca-l-iubesc-Nu-a-realizat-nicio-secunda-ce-i-se-intampla-Este-trist/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Un milion de bile negre pentru fiul lui Iurie Darie!!!!
Cuvantarea lui arbiter Dragomiroiu a fost eleganta si inofensiva in comparatie cu lovitura pe care i-a dat-o fiul lui. Brrrr....

Pentru parinti, de dragul copiilor


"Omul care a inventat distractia a fost copilul" - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Nu e vina lui ca tu l-ai urcat pe un piedestal. Nu e nimeni obligat sa se comporte perfect fiindca e urcat pe piedestal de catre altii; nu cred ca trebuie cineva sa se justifice pentru tot ce face numai ca sa nu se-ntristeze oamenii ca le-a cazut de pe piedestal. Poate unora nu le pasa de piedestal sau isi asuma riscul de a pica de pe el.
Mie daca-mi place un actor, imi place cum joaca (si eventual cum arata, desigur). Daca n-as aprecia prea mult jocul unui actor dar mi-ar placea ca face acte caritabile/ adopta copii/ salveaza maimutze nasoase etc. atunci ar insemna ca imi place de acel X ca om, deci ar fi normal sa ma simt dezamagita daca de ex. aflu ca de fapt adopta copiii ca sa-i abuzeze.
Dar daca-mi place cum joaca...ce conteaza ce face el ca om, daca mie-mi place ca actor? Imi placea de Johnny Depp ca actor si cand devasta camere de hotel beat manga cu Kate Moss si imi place si acum cand e familist convins in Paradis-ul lui.
Asa ca mie exclamatiile gen "vai, mi-a incantat copilaria si acum isi arata bicepsii fleshcaiti, sunt dezamagita, a scazut in ochii mei, i s-a daramat piedestalul" mie nu mi se par ok

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata


Eu nu l-am urcat pe nici un piedestal, nici macar nu m-am gandit la asta. Chiar s-a urcat singur acolo prin cariera lui si aparitiile lui publice extrem de serioase de pana acum. Din punctul meu de vedere imaginea de actor si-a construit-o singur.
Eu am spus doar ca este o diferenta care m-a socat intre ce aveam eu in minte cand ma gandeam la Iurie Darie (pentru ca nu-l credeam atat de dezinhibat si exhibitionist) si gestul de a publica imaginile cu ei in dormitor, total neartistice. E, bineinteles problema lui personala, fiecare om alege sa-si traiasca zilele cum vrea si sa se expuna public cat si cum doreste.
In acelasi spirit si eu pot sa-mi exprim parerea fara a fi obligatoriu sa fie impartasita de toata lumea.

P.S. Cu Jonny Deep m-ai lovit .....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Citat:

Culmea ca de Tantareanu, Irinel, n-a zis nimeni nimic.


am zis, am zis, de Irinel... ca pe Tantareanu si pe Serghei Mizil i-am uitat d-abinelea:P

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

si totusi Iurie Darie a facut acel filmulet impreuna cu sotia, nu cu vreo fetita de 20 de ani... se iubesc, se respecta, n-or fi ei usi de biserica, dar nici noi nu suntem imaculati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raly spune:

Comentariul lui Ducu Darie mi s-a parut decent, crede ca tatal lui a avut o ratacire de moment, ca a observat in ultimul timp ca are momente din astea cand e mai altfel, nu l-a jignit in nici un fel nici pe el nici pe ea, a spus ca isi iubeste parintele, ca tatal lui e foarte atasat de Anca ca spera ca tatal lui sa nu mai fie in postura asta si sa isi pastreze integritatea morala.

Denizel , care parte din raspunsul lui Ducu Darie ti-a trimis fiori pe sira spinarii?

Chiar nu inteleg, te asteptai sa il aplaude la scena deschisa? Eu zic ca a ales cea mai elegant fel sa explice gestul tatalui: un act scapat de sub control din cauza ratacirilor mentale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Mai multi artisti, colegi de breasla si de varsta cu Iurie Darie, ai declarat ca acesta ar avea un inceput de Alzaimer. Ducu Darie , dupa parerea mea, a mers pe linia de mijloc in apararea tatalui sau si a gasit calea ce-a mai eleganta de a declara ceva referitor la acele poze. CE era sa zica ? Vedeti-va de treaba oameni buni ca ala nu-i tata, ala nu-i Iurie Darie ci este o facatura de a presei, si bla, bla, bla!? Si in emisiunea lui Maruta de a doua zi dupa publicarea pozelor Iurie DArie radea numai cand era intrebat ceva si zicea sa raspunda Ancuta lui ca ea stie mai bine !

Ilinca, da! pentru a afirma ca un om este prost trebuie sa-l cunosti si sa ai baze la ceea ce spui, altfel este doar o supozitie de a ta pe care poti sa o pastrezi pentru tine, da, este adevarat ca IQ unui om se poate vedea oricum chiar daca nu-l cunosti, uneori si din doua cuvinte spuse sau scrise undeva, aceste cuvinte pot dezvalui multe despre autorul lor, fara ca macar sa-l fi vazut la ochi.

Mergi la inceput