Iurie Darie-Anca Pandrea

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

No bine, o fi ID tacanit si imoral, dar fotograful ala destept redactia ziarului care a publicat asemenea imagini sunt de dezgustatori si deplorabili. Ah, uitasem: pecunia non olet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1

bertha sper ca nu incerci sa dai vreun diagnostic.


Tinand cont de faptul ca personajul este din familia Berthei, ar putea sa aiba un diagnostic pus. E o mica-mare diferenta intre ce spune Bertha si ce ai spus tu mai ales ca ai spus-o atat de ironic fara sa te gandesti ca s-ar putea sa gresesti

***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1

bertha sper ca nu incerci sa dai vreun diagnostic.


Nu pot sa precizez de ce anume suferea strabunicul, pt ca actiunea se petrecea in anii 70, cand nimeni nu ducea un batran la medic numai pt ca "si-a pierdut mintile" (expresia bunicii). Era considerat ceva specific varstei. In zilele noastre probabil i s-ar fi spus ca sufera de Alzhaimer. Ce vreau sa subliniez e ca, in cazurile astea, cei din familie realizeaza ca cel drag nu mai e el si e f dureros. Mai ales daca se expune public in felul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns escu spune:

Ca sa fie toata lumea multumita, cred ca mai bine le cenzurau, dupa modelul de mai jos:
http://www.weirdexistence.com/censored-photos/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Rufus, da, mi se pare ca are niste sani extraordinaript. varsta ei, si judecand la cum arata acum cred ca atunci cand era tanara avea sanii perfecti din punctul meu de vedere.



A...ei, daca ai precizat ca sunt extraordinari pentru varsta ei, nu te contrazic, pentru ca nu obisnuiesc sa ma uit la sanii batranelor, ca sa pot face comparatii...deci nu-mi pot da cu parerea cum aratau cu 40 de ani in urma.
Pot, insa, sa-ti spun ca, in orice forma ar fi, sanii femeilor, ca si alte parti anatomice ale acestora sau ale barbatilor, pot fi de la foarte frumosi la "mai bine nu te uiti", si asta indiferent de gusturi. Si mai pot sa-ti spun ca, ce-i drept mai mult decat barbatii, femeile au un simt dezvoltat al ridicolului si nu se expun decat atunci cand sunt constiente doar de efectul pozitiv al gestului. Faptul ca exista exceptii, ca d-na Pandrea, care considera ca trupul ei gol mai poate trezi fiori altor barbati, in afara de, poate, sotul ei, (ca doar nu crezi ca a vrut sa te impresioneze pe tine), nu confirma nici o regula, decat poate pe aceea care spune ca, la batranete, o sa ne pierdem mintile. Ce-i drept: unii mai mult, altii mai putin.
In ceea ce priveste numerosii ani pe care i-ai trait fara sa stii ca exista sani frumosi, in acceptiune larga, nu stiu ce sa spun...cred ca trebuie sa mai astepti cativa ani...si o sa vezi la ce ma refer. Din pacate, frumusetea nu este exclusiv subiectiva si nu tine doar de gust. Chiar exista.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Rufus, tin sa te contrazic aici. Frumusetea tine de gust, ce e frumos in ochii mei nu e frumos in ai tai.
Sanii ei sunt mai frumosi decat cei ai multor fete si femei tinere pe care le-am vazut la strand, la mare sau in alte locuri.
Nu mai are rost sa spun ca din nou o faci senila pt. ca face ceva ce tu nu intelegi.

***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Nu ma deranjeaza ca ma contrazici, Xio. Te rog sa nu te superi, dar tu contrazici pe oricine gandeste altfel ca tine, asa ca nu ma pot supara pe tine.
Insa, legat de frumusete, doar extremele sunt la fel in ochii nostri; adica o persoana (sau chiar un lucru) urata este chiar urata, chiar daca in ochii tai apare acceptabila, iar una frumoasa nu poate fi decat frumoasa, chiar daca pe tine nu te da pe spate. Sigur, pentru mine Tora este cea mai frumoasa, nu-i chestie de gust, e o realitate, eu chiar asa o vad; dar nu s-a dus la vreun concurs de frumusete pana acum.
Deci, chiar cu acel grad de relativitate pe care-l invoci, ce-i frumos e frumos, iar ce-i urat e urat. Eu asa gandesc.

Si eu am vazut fete si femei tinere cu sani urati. Nu intru in detalii, nu pot spune ca ma pricep la detalii si motive.
Dar, daca tu spui ca sanii d-nei Pandrea sunt extraordinari doar pentru ca sunt mai rasariti ca unii urati pe care i-ai vazut tu la niste tinere pe plaja, sunt sigur ca asta nu inseamna ca ai ei sunt frumosi. De "extraordinari" ce sa ma zic...
Dar, cred ca m-am facut inteles, nu mai bat moneda pe o pereche de sani.

Nu stiu daca-i senila...desi asa cred. Pot sa zic asa, in fond suntem la "barfe", iar cand se expun, persoanele publice stiu la ce se asteapta.
Dar, ce ar trebui sa inteleg ca sa-mi placa o baba si un mos, dezbracati, intr-o pozitie ce se vrea amoroasa, in presa de zi cu zi? Ca nu imi dau seama...

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Rufus, tocmai, te contrazic pt. ca ce spui tu este o generalizare, normal mi se pare sa adimiti ca fiecare are alte standarde pt. frumos, nu sa spui ca exista definitia sanilor frumosi, si aia sunt cei para.
"de gustibus" , "beauty is in the eyes of the beholder" , "gusturile nu se discuta", "nu te ****** in gusturile omului" samd, asta sustin eu.
Sunt oamei pt care Angelina Jolie este urata. Nu draguta, mai putin frumoasa, pur si simplu urata.Asta pt ca suntem diferiti cu gusturi diferite si cu pareri diferite. Daca 10000 de oameni spun ca Nicoleta Luciu e frumoasa eu nu pot s spun acelasi lucru pt. ca frumusetea e subiectiva si pt. mine nu este.



Referitor la sanii discutati, da, mi se par extraordinari pt. varsta ei si sanii perfecti in tineretea ei. Pt mine asa arata sanii ideali de la 45 de ani in sus, si cum aratau in tinerete in opinia mea sunt din nou, sanii perfecti.

***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Sunt oamei pt care Angelina Jolie este urata. Nu draguta, mai putin frumoasa, pur si simplu urata.



Da, mai Xio, si vulpea aia din povestile bunicilor sustinea ca-s strugurii acri
Sa spui ca A.J. nu-i pe gustul tau, inteleg. Dar sa spui ca-i urata, inseamna sa fii neam cu vulpea. Aia cu strugurii.
Iar daca 10000 oameni spun ca Nicoleta Luciu e frumoasa, iar tu nu o vezi asa, nu-i bai; dar nu inseamna ca-i ca tine. Parerea ta, fata de cele 10000 de pareri, legata de un subiect (frumusete sau nu) tinde spre zero, inclusiv matematic. Pentru ca singura persoana pentru care conteaza parerea ta esti tu.
Daca intelegi, bine; daca nu, pe mine nu ma mai prinzi sa-ti explic.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009

Mergi la inceput