Cu dragoste din Iasi (98)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Lorym - imi pare rau de dr. Cucer. la cine mergeti in schimb?



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani, Cristina!

Va ofer o

Lorym, imi pare rau, dar nu te pot ajuta. Multa sanatate fetitei si sa dea DD sa rezolvati repede.... Ce a zis medicul aseara?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani, cristina!
fetelor, stiti cumva cine mai concerteaza astazi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

La multi ani Cristina!.


Lory, ce are fetita? Ce a spus dr?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:




Loredana: sper sa fie doar o micoza ce se trateaza usor.

cu intarziere La multi ani! micilor sarbatoriti: Vlad si Andrei
Sa cresteti sanatosi.


La multi ani, Cristina!
La multi ani, Alessia!
Sa fiti sanatoase si fericite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui carmenp

la multi ani, cristina!
fetelor, stiti cumva cine mai concerteaza astazi?

tzucurei de tzucurei 1, 2, 3


am auzit (din avonuri, nu oficial), ca ar fi Mandinga diseara in Alexandru-Mircea, pe unde sunt caruselurile.




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorym spune:

Salut!

Multumesc pt. ganduri.Aseara la ora 18 mi-a vazut-o stoleriu la transmed.A analizat-o pe toate partile, ne-a explicat ca ar putea fi un traumatism - desi la prima parere eu nu credeam deloc, sotul era de-a dreptul contrariat pt. ca aratau foarte rau unghiile.Ne-a trimis azi dim la un laborator unde i s-au facut 2 teste : unul gata intr-o ora unul in 21 de zile.Primul a iesit negativ ca nu ar fi ciuperca , al doilea ne-a spus ca va fi confirmarea finala daca este sau nu ciuperca in functie de cum creste pe culturi.Dupa ce i-a recoltat din unghiute a tb sa-i taiem unghiutele cum puteam iar apoi sa o o dam cu un lac de unghii intaritor, protector in acelasi timp cu vitamine - Ecrinal se cheama ; aseara nu-l gaseam in farmacii si va dati seama cu traficul din iasi ca am stat cam 3 ore in trafic pana l-am gasit la un sensiblu din kaufland pacurari.
Am ajuns pe la 9.30 acasa si i-am facut o baie in cada si o unghie care se tinea intr-o bucata de carne a cazut singura.
Astazi dupa ce am dat-o cu lacul aratau mult mai bine.Oricum la ora 15 va fi vazuta si de o pediatra la arcadia care sper sa devina medicul ei - vedem. Laura Trandafir o cheama si e si la Sf Maria medic.
Marti va fi revazuta de stoleriu.
Multumesc si ma scuzati dar eram aseara intrata in panica si nu reuseam sa fiu optimista.

Ramonika noua cucer ne-a lasat nr. doamnei silvia dumitras de la sf. maria.Dar eu vreau un medic care sa fie si la spital dar sa aiba si posibilitatea sa mi-o vada intr-un cadru privat: gen cabinet particular, arcadia - unde sa fie conditii decente nu in jalea aia de spital.Cand ma gandesc cat tb sa astepti dim ca sa ti-o vada ca saracii medici sunt trasi in toate partile si ca stai in curentul ala groaznic si ca iti dai tot programul peste cap - al copilului, al tau la servici.
Doamna Trandafir am inteles ca daca e ceva grav vine si acasa.Nu sunt genul cu mofturi dar vreau conditii decente pt. mine si puiul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Salut!

Si noi am fost la dr. Trandafir, mi-a facut o impresie super, poate fi gasita si la Medcenter (Vama Veche) si acolo consultatia este 60 de lei (fata de 100 la Arcadia).

Week-end fain!

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cgeea spune:

Sanatate multa, lorym, sper sa se faca repede sanatoasa pitica ta. Am auzit doar lucruri bune despre d-na dr. Trandafir, te-ai orientat bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Lorym...

CAt despre dna dr. Trandafir e super OK.

Mergi la inceput