Cu dragoste din Iasi (98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

Citat:
citat din mesajul lui kisstherain999

Se accepta si multumirile cu intarziare?


desigur, insotite de martini :)


Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani, Vlad Andrei!
La multi ani, Andrei!

La multi ani celor ce poarta numele Sf. Parascheva!

Va ofer o fierbinte....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

La multi ani, Vlad!
La multi ani, Andrei!

Ssa cresteti mari, sanatosi si fericiti sa aveti o copilarie frumoasa si plina de dragoste!
Sa va traiasca copiii mamici Eloise si Vio_reuran! Si sa va bucurati de ei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kisstherain999 spune:

Citat:
citat din mesajul lui herra

Citat:
citat din mesajul lui kisstherain999

Se accepta si multumirile cu intarziare?


desigur, insotite de martini :)


Martini la cuconiada, acum dau un must dulce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorym spune:

Salut!

Fetelor sunt o mamica din iasi si va rog din suflet daca stiti vreun dermatolog bun in iasi scrieti va rog .
Sunt disperata : fetitei mele i s-a innegrit o unghie si am zis ca s-o fi lovit.In decurs de 4 zile inca 5 unghii stau sa cada si mai are 4 unghii cat de cat k.
Are maine programare la o pediatra care sper sa mi-o ia sub observatie (pediatra ei a plecat de tot din tara recent datorita sistemului de 2 bani din romania) dar azi medicul de familie m-a speriat cand i-am povestit ce are fetita mea.
Vreau sa ajung urgent la cineva! Intre timp tot caut pe net dar daca stiti pe cineva va rog raspundeti.
Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alipiticot spune:

Parerea mea este sa vii in Iasi la sp de copii in primiri urgente,sau la clinica dermatologie a sp sf spiridon,nu sa stai prin cabinete si medici,in caz ca e ceva grav,macar sa nu pierzi timpul....e f important sa ai un diagnostic,sa fie pus corect si repede,iar pt asta nu e cea mai buna idee sistemul de relatii,privat sau altul.O dr buna dermatolog,e dr Nemtisor din policlinica mare...dar ti am spus ce as face eu in locul tau.
Multa ,multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorym spune:

Paula eu sunt din iasi. Am reusit sa-i fac programare la Stoleriu la transmed la ora 18.Am tot sunat si la branisteanu si nu raspunde la cabinet. Sa vedem ce zice acest medic.Sunt speriata ca ma simt descoperita ca nu am pediatra in acest moment - doamna Cucer care era pediatra ei la orice mic semn de boala nu se lasa pana nu o facea bine pe rianna si ce nu tinea de competenta ei ma trimitea la medici f buni de specialitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Larym - ce s-a intamplat cu dr. Cucer? era si pediatra noastra...
cat despre dermotolog, am auzit ca cea mai buna ar fi dr. Zbranca, are cabinet Roderma pe Arcu (langa Billa) si activeaza si la Policlinica mare de pe Independentei.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorym spune:

Ramonika Cucer a plecat de tot in belgia la un spital acum la sf. lui septembrie. Si-a luat baietelul si mama si au plecat definitiv.Ii era scarba de sistemul sanitar si de felul cum erau platiti.
foarte mult.Era un medic care ma suna dim la ora 6 sa ma intrebe daca am fost cu rianna la tratament, care ma suna noaptea sa-mi zica ca facuse rost de o fiola dupa care fugeam disperati peste tot si sa ne linstim.Era un medic de un profesionalism desavarsit.Mi-a spus ca abia asteapta sa ne intalnim afara - pt. ca si noi intentionam sa fugim din aceasta tara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorym spune:

Cel mai rapid am reusit acum la ora 6 la stoleriu .Sa vedem ce ne zice si ce facem mai departe si daca consultam si alti medici.

Mergi la inceput