FIV sau inseminare cu donatoare/donator (33)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Fetelor,imi pare rau,speram sa gasesc niste vesti bune.
Nici nu stiu ce sa va spun Diana,Monaramona,fruntea sus,timpul va mai sterge din durerea voastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

multumesc rodicuta..eu am intrat intr-o pauza pana la anu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

rodicuta32 multumesc frumos. nu abandonez lupta nici eu, dar momentan asteptam analizele genetice de la bebelus, sa vedem cauza pt care s-a oprit din evolutie si apoi avem alte investigatii de facut ca sa ne asiguram va nu mai avem probleme pe viitor, plus ca trebuie sa strangem banuti pt noua incercare si nu prea stiu de unde sa ii scot.
pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Si eu stau in stand-by pana la anul si atunci om mai vedea ce mai facem.
tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

Buna fetele, nu am mai intrat de ceva timp dar acum am citit cele pagini si m-am intristat.
diana scumpa mea sa iti dea d-zeu putere sa te ridici si sa lupti pt visul tau, este cumplit dar iti doresc tot binele din lume si multa putere, sunt sigura ca vei reusi pana la urma, la cabinet unde lucrez am avut multe gravidute in ani de experienta si multe multe au pierdut sarcini si la urmatoarea a fost bine, cauzele pot fi multe, sunt sigura ca a doua sarcina va fi dusa la termen, asa a fost sa fie, asa a vrut d-zeu.te pup dulce si ai grija de tine, imi pare nespus de rau.
Va pupic dulce si mult succes fetelor, sa va ajute d-zeu sa va impliniti visul de a deveni mamici, stiu cum este, am luptat si eu ff mult pt a avea minunea din viata mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca30 spune:

offf Diana imi pare rau sa citesc ca ai pierdut sarcina...nu gasesc cuvinte,imi dau seama ce simti si iti sunt alaturi,daca te pot ajuta cu ceva scrie-mi pe pm...bafta multa si incredere!Nu inceta sa speri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya_I spune:

Citat:
citat din mesajul lui diana23ct


gabri-ela, montytaiana, bytzi, cipcirip, simonete, rodicutza32, roxica31, madibabi, maya I, cora 79 ce mai faceti voi, pe unde v-ati ascuns de mai mai scoateti capusorul si pe la noi? Sper ca nu ne-ati uitat


+7


Diana, , imi pare rau foarte rau pt bebelusul tau, dar incearca sa vezi partea buna: macar la tine s-a prins un puiut, deci se poate. Stiu ca asta nu te poate consola acum...

Iti multumesc ca te-ai gandit la mine, chiar nu am mai intrat de mult, foarte mult timp pe forum, acum intru dupa multa vreme si am vrut sa vad ce mai faceti. Nu credeam ca se mai gandeste cineva la mine, sincer.
Eu nu am mai intrat ca deocamdata ne-am linistit cu bebele, nu ne permitem nici un fel de tratament, stam rau de tot cu banii, asa ca luam pauza, o pauza mai indelungata. Chiar s-a relaxat destul de mult relatia cu sotul, nu mai suntem asa stresati. Dar nu-mi pierd speranta. Inca mai sper in acel soare care va rasari si pe strada mea.
Intre timp vad ca a venit si bebele Ralucai, am vazut poze, e tare frumusel , sa-ti traiasca Raluca.
Dupa cate vad si Yarrina se afla pe ultima suta de metri, ii doresc nastere usoara si multa sanatate gemeneilor .

Va doresc tot binele la toate. Va astept cu vesti foarte bune.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

Mona, imi pare tare rau! dar parca mai ai 3 pitici la congelator, nu?
oricum, gandeste-te ca ovarele tale raspund super la stimulare, sint tare harnice! sigur vor produce si embrionasul norocos! asta daca nu reuseste FETul, si atunci ai scapat de alte injectii

diana, oofff! stiu cum e, la FIV 2 am patit la fel. dar sa nu renunti, pana la urma tb sa reusim cu toatele sa ne vedem cu bebe in brate.


Gabi+20
placenta previa centrala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

gabi degeaba produc ovarasele mele daca nu am trompe ..asa ca nu am scapat de injectii(daca nu se prinde FETul..0
nu stiu cand voi mai incerca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Maia ma bucur sa te "vad". Nu mai stiam nimic de tine.

fericita!! 37+ si

Mergi la inceput