FIV sau inseminare cu donatoare/donator (33)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mph2012 spune:

Buna, imi cer scuze daca la intrebarile mele s-au mai dat raspuns dar acest forum este cu adevarat o enciclopedie.
Suntem un cuplu de 31 respectiv 35 ani cu infertilitate masculina "certificata" Azoospermie (sau fffoarte aproape)cauzata cel mai probabil de o problema genetica dar nu ereditara... Avem zic eu doar posibilitate de Fiv+icsi+biopsie testiculara sau poate inseminare cu donator. In ceea ce ma priveste nu stiu inca daca este necesar fiv sau merge si doar inseminare. Daca despre Fiv sunt foarte multe informatii nu pot sa spun ca m-am lamurit cu inseminarea cu doantor. Mai precis as vrea sa aflu de la voi cele care au trecut prin IAD mai multe informati cu privire la clinici unde se fac, modalitatea de a alege donatorul durata unei proceduri ( de la consultatie pana la inseminare) si nu in ultimul rand costul unei IAD Multumesc mult de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mph2012 spune:

Nu face nimeni inseminare cu donator?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

mph incearca la topicul de inseminari
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=177383&nm=INSEMINARE-96-Felicitari-Elaella2003
e mult mai activ, iar acolo sunt si fete care au facut cu donator. Eu o stiu pe sensibila care intra destul de des chiar si dupa ce nascuse pe vremea cand mai bantuiam si eu pe acolo.
Cu diagnosticul sotului, sunt fete au reusit insa sa aiba copilasi prin FIV. Acum depinde de voi daca conteaza sau nu ca veti avea un copil doar 50% al vostru, daca va permiteti financiar un FIV ...
Multa bafta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mph2012 spune:

multumesc de sfat o sa intru si acolo Dar noi depindem din pacate discutia pe care o sa o avem cu geneticianul... Sotul are probleme genetice si atunci cred ca cei 50% este ce putem scoate :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

sper sa gasiti solutia cea mai buna.

Mergi la inceput