FIV sau inseminare cu donatoare/donator (33)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabri-ela spune:

Buna dimineata fetelor!

Si acum sa va povestesc despre mine......pt ca nu am mai intrat pe forum sa scriu din vara de la nereusita FIV-ului, desi am citit tot ce ati scris voi. M-am bucurat pt toate reusitele voastre, dar si am plans alaturi de voi cand vedeam cate o veste proasta.
In noiembrie am fost la Sibiu si am facut un FET la care am transferat doi embrioni. Dupa 7 zile de la ET au aparut niste scurgeri maronii care m-au dezamagit foarte mult. Nu mai credeam ca o sa reusesc. Dar am facut BETA in Z9. Dupa alte trei zile am primit raspunsul si spre surprinderea mea a iesit 117.
Nici nu ma puteam bucura, dar totodata ma rugam la Dumnezeu ca totul sa fie bine pana la capat. Nu am mai repetat beta ci m-am programat in Z 14 de la ET la prima eco.
Dar in Z13 au aparut niste sangerari. Nu va spun cum m-am simtit.
Dar ii multumesc unei fete de pe acest forum (stie ea cine ) care m-a indrumat sa merg de urgenta la spital, desi era duminica si sa vad ce este pe acolo.
Am facut eco si s-a vazut saculetul si parca m-am mai linistit.
Dar totodata m-am internat si in spital si am stat sub observatie si tratament cinci zile. Cand m-am externat aveam 5 sap si 6 zile. Am mai facut o eco si acum se vedea si embrionul in saculet si cu activitate cardiaca. Chiar am auzit si inimioara
In continuare sunt in CM si stau numai in pat, sangerari de atunci nu am mai avut si sper sa nu mai am. Imi doresc ca sarcina sa fi intrat in normal. Nu stiu ce s-a intamplat cu cel de-al doilea embrion (oare acele sangerari pot fi de la el ?).
Dar acum nu mai conteaza. Ma rog in fiecare zi ca acest VICTORIOS si LUPTATOR sa ramana cu mine pana la 9 luni.
Am vrut sa va scriu ca sa va mai ridic putin moralul si sa va arat ca se poate pana la urma, desi si eu gandeam cateodata ca nu se poate. Dumnezeu este mare si o sa vedeti ca pana la urma toate dorintele noastre se vor implini.
Pupici pt tate fetele mele dragi


Multumesc Doamne pentru minunea data in acest Post al Craciunului!

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabri-ela spune:

rodicuta dupa cum vezi am fost foarte tare atacata de pupicii tai si nu am mai rezistat


Multumesc Doamne pentru minunea data in acest Post al Craciunului!


6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

iti tin pumnii sa fie bine in continuare..si vreau sa te anunt ca mi-ai facut o zi ff frumoasa cu vestea buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:

Ma bucur pt. tine Gabi ,sa-ti ajute Dumnezeu sa fie bine si pentru tine si pentru bebe,pana la finalul celor 9 luni.Se zice ca primele 10-12 saptamani sunt cele mai critice,dupa astea sper ca vei gusta si saptamani si luni fara atata stat la pat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

gabri-ela FELICITARI MAMIC-O, sarcina usoara si cu d-zeu inainte 40 sap , ai sa vezi ca va fi bine, ma bucur din suflet pt tine, asa este pana misca e mai rau apoi gata, stai cumintica in pat sa papi de toate , te pup si FELICITARI!!!.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

gabri-ela felicitari draga mea. e cel mai frumos cadou pe care il puteai primi de sarbatori. Ai grija de tine, stai in pat dar in acelasi timp fi sigura ca esti sanatoasa si bebelusul e in siguranta.

sa va povestesc si de mine, ce am mai facut in ultimul timp. ieri mi-au venit analizele genetice de la embrion. fetita mea era perfect sanatoasa, ceea ce a omorat-o din care am descoperit pana in prezent au fost problemele mele hematologice, de care evident nu stiam, cu toate ca mi-am facut analizele inainte de fertilizare, dar nimeni nu mi-a spus de existenta lor si de faptul ca am nevoie de clexane pt a putea duce sarcina la termen. urmeaza sa imi fac si analize la endocrinologie, sa stau linistita si din punctul asta de vedere si sper ca data viitoare sa nu mai fiu atat de ghinionista....

va pupacesc pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monaramona spune:

ma bucur diana ca ai gasit care este'' buba'' si sigur data viitoare se va tine de tine bebelusul tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana23ct spune:

mona din pacate a trebuit ca bebelusul meu sa moara ca sa se gaseasca "buba", cu toate ca eu aveam analizele respective facute inainte de fertilizare, dar nu i-a interesat sa se uite pe ele la momentul respectiv....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:


Diana eu am trombofilie si 2 sarcini oprite din evolutie. La prima sarcina nu stiam de trombofilie dar la a 2-a stiam si cu toate ca faceam clexane 0.4 s-a oprit din evolutie deoarece doza a fost prea mica. Acum am recomandare pt 0.6 din zi 1 de stimulare.
Nu stiu ce analize ai tu facute dar trombofilia care o am eu se manifesta doar in sarcina, in afara sarcinii am analize super OK. Ar fi bine sa afli ce mutatii de trombofilie ai deoarece in fct de ele ti se stab doza de clexane.




Miki


MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari,
2 sarcini obtinute prin FIV oprite din evolutie (8 sapt fara clexane, 5 sapt cu clexane 0.4)

Vine Mosu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicuta32 spune:


Dragele mele, va doresc tuturor un Craciun binecuvantat,cu pace,liniste si iubire alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput