Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (51)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

sugubina inca pot dormi pe spate, oricum eu dorm pe 2 perne cu capul
mai nou imi amorteste toata mana dreapta si asta mai ales cand dorm pe dreapta sau cand tricotez
cu intorsul de pe o parte pe alta e mortal
trec ele astea

+24 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

Andreiutasg esti o fericita cu kg acumulate pana acum, eu deja ma duc spre 20 kg :(

De aseara ma doare in partea dreapta sub burta, aveti idee din ce cauza o fii?

Voua vi se intampla sa vi se intareasca burta intr-un anumit loc? eu cred k e unul dintre bebei

Elena +30&

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

elenacatalin nici io nu am voie sa ies sau sa fac efort - da mai ies cu masheena cu sotu din cand in cand (rar)

andreiutasg nu ai luat deloc mult in greutate. Eu am noo kg in plus. Cre ca in stilul asta scapam de cam toate, daca nu majoritatea in maternitate..

mirela2 mie stanga imi amorteste rau de tot..Ce tricotezi? Pt motanei ?

Cand se intareste cica pot fi contractii - dar nu sunt nici eu sigura. Cateodata e burta mai tare...da asta e.

sugubina 31+ cu Puficele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

pt motani
le fac botosei, caciulite, din astea

+24 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariadan spune:

Salut. Abia am reusit sa intru astazi pe net. Abia acum sunt mai libera ca am avut si musafiri. Am noroc ca mai vine cumnata la mine cand are timp si ii mai supravegheaza pe bb-i. Oricum ei dorm mai mult, dar ma tem sa ii las nesupravegheati.
manumanu chiar nu m-am gandit sa notez cat mananca si la ce ora. E o idee foarte buna. O sa o aplic si eu.
Cu privire la maternitate se pare ca ai avut noroc de un personal mai amabil.
Carmelly de cate ori vedeam semnatura mea ma gandeam la numele fetitei tale.
Mai incerc sa infas si eu copii cateodata, cand altceva nu are succes, cateodata imi iese, de cele mai multe ori nu, asa ca.........

Multumesc pentru urari, plec si eu sa mai recuperez cateva ore de somn.
va pup. Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Citat:
citat din mesajul lui mariadan
manumanu chiar nu m-am gandit sa notez cat mananca si la ce ora. E o idee foarte buna. O sa o aplic si eu.
Cu privire la maternitate se pare ca ai avut noroc de un personal mai amabil.



Maria, eu tot in maternitate am invatat sa notez orele si cantitatile meselor... Dar ai grija sa nu devina o obsesie (eu am fost la un pas... abia am cedat sa nu mai notez, dupa 3,5 luni, la insistentele sotului). Radu manca foarte bine, cu Anastasia era mai greu, ea a inceput colicile la 3 saptamani dupa el si criza incepea exact la mese, fapt pentru care nu manca, plangea, urla... a fost foarte greu, iar faptul ca notam mereu m-a ajutat sa ma linistesc, ca vedeam ca ce nu manca la o masa, recupera la celelalte. De cele mai multe ori. Desi nu a fost niciodata un bebe gras, a aratat mereu foarte bine si a recuperat excelent, a crescut in greutate constant, niciodata nu a scazut sau stagnat. Asa e ea, mai balerina. Acum la aproape 2 ani are peste 11 kg, ceva mai mult decat multe fetite din "odiseea ei", care ca bebelusi au fost muuult mai grasute. Important e sa fie sanatosi copilasii si sa le facem perriodic si analize, ca sa fim linistiti.

Da, la maternitatea din Sibiu nu am ce sa reprosez personalului... La mine a mai fost ceva: cum m-am externat inainte de sarbatori, trecuse deja Mos Niculae si stiind ca micile atentii in bani fusesera refuzate de asistente, am luat niste mici cadouri de sezon... ei, mi-a fost greu sa le fac sa le primeasca si pe alea... Mai ales una din fete, care m-a ajutat enorm mai ales pe partea psihica si aratandu-mi solutii simple la probleme care mie mi se pareau capatul lumii (d. ex. pozitii eficiente de scos aerul dupa masa; sau cum sa-i hranesc pe amandoi odata)...
mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

elenacatalin, esti in lista.

carmelly, merci mult de raspuns. la 24 de ore de la primul beta i s-a triplat valoarea. abia astept sa mearga la eco sa vedem ce si cum.
si eu zic ca e cam devreme ptr Ioan sa stea in picioare. mai ai putin rabdare si nu-l forta. fiecare bebel cu ritmul lui.

mariadan, e posibil pana se obisnuiesc cu laptele sa mai treaca o vreme.

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:


POZE cu HUNISORI de 2 ANI!

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Doamne..Lumi..sunt superbi hunii tai.Si acum imi amintesc ca eu eram cu burtica si-i admiram..si ma gandeam cand vor fi si ai mei la fel(de mari)..si uite cum trece timpul..mai putin ajungem si noi la 2 ani



Comorile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Mai Lumi ce huni frumosi si dulci ai.M-am topit dupa ei. Ii admir de pe vremurile cand asteptam gargaritele, si ma minunam. Timpul trece repede, anul trecut pe vremea asta prindeau forme dnsoarele mele.Nici ca imi vine sa cred.
Imi inchipui ca ti-e greu acum si cu munca, cand ma gandesc ca si eu va tb sa ma intorc, la un program asemanator cu al tau, ma apuca groaza. M-am decis sa stau 2 ani cu ele acasa, ca nu-i graba, ca o sa ma tot satur de munca.

Azi am reusit sa incarc si eu cateva poze recente cu mandrele, pe care le puteti vedea aici:

http://s916.photobucket.com/albums/ad4/luce_lumi/gargarite/


Va pupacim, ne pregatim sa iesim afara.



binecuvantata cu gemanutele MARA&MAIA

Mergi la inceput