Ghiocei de Martie-Aprilie***258***

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan


Acum ma gandeam ca o casnicie de 10 ani si o iubire de 17 sunt ceva, nu?! Si chiar nu ne-am plictisit unul de celalalt!



Noi ne-am iubit doar cinci luni inainte. M-a cerut dupa fix o saptamana, iar din urmatoarea faceam deja planuri de nunta. O faceam mai repede dar am gasit mai greu sala pentru petrecere. Mama, mama, ce mai chibitau soacrele (in soapta) ca-si vor creste nepotelul doar peste cateva luni, ca altfel ce atata graba! Si n-au avut de asteptat decat vreo...100 de luni!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Dupa mima, a venit momentul adevarului. Frate.. nu oricine are sansa sa fie format de formator!!!! Ramaseram catva sa ne punem la incercare iq-urile, aia de le au, nu eu, eu eram acolo doar ca bruiajul, cica.. ii deranjez pe ceilalti cu avantuarea mea pe caile gandirii. Adica, pe romaneste, ar trebui naibii sa stau in banca mea cand vine vorba de ceva la ce nu ma pricep... dar n-ai sa vezi, eu, si stat in banca mea??? nope, ghinion de nesansa ;))))) Fix in centru am sa stau, si de stiu care-i misterul problemei, si de nu-l stiu :))) oricum, pe mine m-au amuzat muult problemele date, insa nu atat problemele, ci farmecul vietii de a fi sanatosi cu totii, de a putea fi acolo, de a ne petrece timpul impreuna si de a savura cate un pic din gandirea si firea fiecaruia dintre noi.

Ziua de duminica imi paru mult prea scurta, pe mine bagajele duse catre masini ma intristeaza, si doar fericirea lui v+t ca au calarit din nou la danes mi-a mai indulcit acea zi. Pe drumil spre casa am evitat cat de mult am putut frana, pt ca am probleme, trebuie sa le schimb, asa ca am mers cat mai constant, ei cat mai iute, am facut pana acasa din nou, doar 5 ore.

Am regasit casuta cu bine, si a 2-a zi la servici am insuflat, din nou, celor din jurul meu, bucuria vietii si implinirea ei. Caci da, aceste intaniri sunt niste momente de implinire. Si asteptam sa fie cat mai multe.

Povestea mea se incheie aici, nu am vrut in mod expre sa povestesc de nima dintre noi, ci doar de relatia mea cu tot environmentul acestei intalniri, pentru ca... dorinta mea de fericire IMPREUNA cu voi toti este enough.

Va pup, o zi frumoasa in continuare.

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 10 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

www.youtube.com/watch?v=Fw7dYq_VQ4E" target="_blank">Alooo, se aude?

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan



Mihaela (Mababei), tare mult mi-as fi dorit sa fi fost si tu la Sovata! Ati terminat cu daramatul apartamentului?! (mai precis, ati finalizat debaraua?)

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)



Gata, gata, e finalizata si sunt multumita de rezultat. Dar procesul tehnologic m-a secat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Vaiii, criminal asta micu... si frumos si istet FOC FOC. Pup mami pe dl. ing. Cristian!!!

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 10 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Uitai sa mentionez: am vazut toate pozele de la intalneala si v-am savurat povestile ( si cea proaspata a Ancai pe care o pup si-i daruiesc si o floare ca simt ca ar avea nevoie de amandoua iar daca m-am inselat poate sa le pastreze oricum ca i le dau ca mi-e draga). Ma bucur ca a fost o intalnire reusita! Poate candva.....

Fug, ca ma cheama Calinul, care de dimineata e foarte sigur ca se poate catara pe pereti si insista s-o dovedeasca iar eu trebuie sa stau la prindere!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Anca imi pare rau ca mesajul meu ti s-a parut rautacios, a avut un fundament bine intentionat.

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Cum beib, mababei, sa nu am nevoie de flori si de pupaturi.. oo, ba da, fara numar, fara numar

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 10 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Sondaj printre tufetele care nu-s oamenii muncii (adica n-au inceput jobul): cat timp pe zi petreceti fara copchil? Si cui i-l lasati in timpul asta?

(am de pus pe tapet cu consortul neshte treburi si am nevoie de o statistica, sa stiu daca-s absurda)

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Monnvas, eu cind nu lucrez (deci de 2 saptamini...) stau cu Pisilinca mereu; extrem de rar ramine cu altcineva, doar daca trebuie sa mergem undeva unde chiar nu o putem lua cu noi. Ultima data am lasat-o cu mama ca sa intervievez niste potentiale bone, dixtractia a durat un ceas jumate plus drumul, deci vreo doua ore in total. Asa ca sa zic ca stau fara ea cam 5 ore/luna? desi nu se intimpla in fiecare luna asta.
N-am inteles daca intrebarea ta se refera doar la cit timp sta mama cu copilul, sau si tatal. Daca e si tatal...nu mai zic :D:D ca il bag si eu pe consort in sedinta...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput