Ghiocei de Martie-Aprilie***258***

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

A doua zi ne intalniram la micul dejun. E, vorba vine, pentru noi fu marele dejun, pentru ca eu sunt adeptul mancatului bine ha dimineata, restul oi vedea. Mai vin si ceilalti ghiocei, mai ciugulesc si ei ce mai apuca, unii ghiocei mai mari nici cafea nu au mai prins , si, in sfarsit, ne hotaram sa plecam spre salina. "Momentul de hotarare", pentru mine, a adus o pala de crivat la mine in suflet, dar, cum eu pot iubi mult, mi-am trecut degetele prin par si am inspirat din nou, bucurie. Crivatul a ramas in urma, ascuns intr-un ungher de auricul, si zambetul a mers mai departe.

Ajungem la salina, cu mic, cu mare, cu multe pulovere, si culmea, cu multe grade neasteptate. Era mult mai placut decat credeam, asa ca toti au zburdat voios printre variatele locsoare din salina. E foarte diferit aici fata de salina din Prahova. Aici sunt muulte, f multe aranjamente pt copii, la prahova sunt f putine si razlete. Dar la prahova exista multa pondere pe cuvantul salina, adica.. la prahova stiu si simt ca sunt intr-o salina, la Sovata simt ca sunt intr-un loc de relaxare si joaca un pic mai altfel. Pentru ghiocei insa, a fost foarte placut. Am vazut ca toti au fost liberi si fericiti. La plecare, autobuzul era pe cale sa plece, v+t aveau si ei o singura grija, dc dl 140 lbs a urcat si el cu noi. Eu tot de explicam ca o vad pe pisik, deci e si el pe undeva, dar ei nu si nu, ca cica pisik este mai aeriana, si ca daca totusi pe dl pisik nu-l asteapta nima? Ma rog, nimeni, ca ei zic corect, doar eu vb gresit . Cum s-ar zice, asa cum a povestit altcineva mai devreme, e greu sa nu-l remarci si simpatizei pe dl lbs :))) Si da domne', se urcase si el, ca nu facuram prea multi metrii si pac, autobuzul se opreste. Nimic nu parea sa-l mai urneasca din loc, lume multa, ca la romani in autobuz, claie peste gramada, ba, mai aveam si niste baloane mari, dar mari de tot, ca asa le umflase dl pisik, la cerere... si stateau baloanele turtite peste noi toti ceilalti, exact ca stan si bran in masinuta aia micutica, cu gagicile lor, cand nu aveau loc si era bran cu nasul turtit de geam :))), ca il impingea iubitica lui, aia cu fundul mare :)))

Am ajuns totusi la lumina, si inca 1 data vedem ce bine este cand revezi lumina de pe pamant...

revin

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 10 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui saby

Neata!!
O felie de tort si o cupa de sampanie, asa virtual desi tare mi-ar placea sa fie live .
Multumesc de urari fetelor Simonapro , Annan , Dodo , Ilinca (si da asta era excursia + bonus concertul U2 ), precum si celorlalte fete care s-au gandit la noi.
Azi sunt tare bine dispusa , sa vedem cum o sa mai fiu si maine dimineata cand o sa plec.

A si La multi ani si din partea nostra pt. sarbatorirea celulei de baza Annan . Si noi am sarbatorit pe 3 octombrie 2 ani de la casatorie.

Sabina mamica fericita de Maia Andreea ( 07 apr 2009)





La multi ani, andaluza Saby si felicitari pentru bebe-majoratul Maiei!

Ai mei pe 3 oct facura... 29 de ani va dorim sa-i depasiti!

Anaan sarbatorire placuta (si parca urarea idem trebuia adusa lu' Mababei) si muuulta dragoste!

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Gaza, eu nu m-am uitat la link, ci doar la ce a scris novus pe forum, atat, si TOCMAI pt ca era specificat, DEJA, un pret, si nici nu aveam timp sa merg pe link, am luat de buna ce a scris ea. Aa, daca nu era deloc pomenit pretul, atunci poate faceam efortul sa intru pe site, dar asa, nu, eu, de fapt, la NICI O intalneala nu m-am uitat pe oferte, ci mi-a fost suficient ce detalii ne-a scris novus aici, pe forum. Oricum, ok, o sa ma uit pe site, sa intru si eu in lumea "buna".

ok, revin cu povestea, trec peste ape tulburi, gratuite.

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 10 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Revenim de la salina, unii dintre puisori trag si un somnic de pranz, altii inca bantuie prin cabana. Seara s-a scurs printre chiote si zbenguieli de copii, vai de acei turisti ce ar fi putut sa vina la munte, sperand la limpezire de creiere si odihna multa :)))

Cand seara se cam terminase si incepea "sa se intunericeasca", a trebuit sa strangem jucariile [parca erau mii] si sa ajutam pe bietii ospatari sa stranga. Adrisimo ne-a si povestit ca ei, acei bieti de ospatari, au recunoscut ca nu vor mai organiza o alta intalneala de bebei... ce sa mai, priveau siderati si asteptau ziua plecarii. Cred ca doar atat mai asteptau de la viata.

Dar noi? Eee, noi asteptam noaptea. Nu noaptea devoratorilor de publicitate, ci noaptea devoratorilor de psihologi si psihopati :)))

Si psihologul ales prin deturnare de planuri, dl gemanut #3 [adica tatal primilor 2 :)))] a trecut prin cazne, ganduri, si bulversari. Nimic din ce parea sa fie, nu mai era la fel si in secunda urmatoare. Si totusi, si-a pastrat zambetul sarmant pe chip, si nedumerirea in suflet . Cum se puteau intampla atatea lucuri fara ca el sa le inteleaga? Statea si isi chema gandurile la ordine, dar nimic nu parea sa iasa la lumina. Din pacate, sansa ce ii fusese data sa fie psiholog, i-a fost furata prea brusc, si eu personal am fost dezamagita ca nu i s-a lasat sansa pana la capat. Pentru ca sigur ar fi ajuns la capat, dar.., asa este si in viata, nu toti ne asemanam, si asta este si farmecul, unii mai iuti, altii mai rabdatori, altii gasesc farmec doar in distractia in sine, iar altii doar se incanta de contemplarea gandurilor celor din jur. Si jocul s-a incheiat subit si dintr-o data, :(((, insa e clar ca cel mai frumos parc de la talpa moldovei este ior, si cel mai ghidus om este "omul fara cioc".

Si-apoi incepe mima. Eii, alta mancare de peste, alta distractiune

revin

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 10 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

La mima, eu se pare ca am ramas cu impresii fix pe dos ca toti ceilalti [da, chiar bine mi-a zis ilina a fi gicutza contra]. Fatza de "antepovestitorii" mei, mie mi s-au parut ca exact "ceilalti" au mimat bine, si da, si mie imi pare rau ca nu am prins-o pe madam doctorand in filozofia lumii mimand esenta vreunui cuvintel abstract... Totusi, am remarcat talentul de ghicitor al lui annan, care simtea linia si mergea suav, pe firul ei. Si am remarcat si "generozitatea" lui cristi [by olisor] de a ignora un amarat de ceas, atunci cand importanta momentului o cere :).
Eu am avut de mimat algoritm, si de bine ce din primele secunde imi adusesem echipa pe muchia succesului, la "formula, demonstratie" etc, bateam pasul pe loc si timpul trecea. In cateva secunde a trebuit sa imi amintesc ca totusi, pt niste suave coechipiere, impresia artistica e muult mai importanta decat rigoarea matematica, asa ca am mimat algele, unde a fost mortala pisik, cum eu mimam greata cu care dau ceva jos de pe mine, proaspat iesita din valuri, iar ea intreba [suav :)]: "iti dai costumul de baie jos de pe tine???" criminala era... Totusi, am adus punctul la echipa mea :).

Si si acest joc s-a terminat subit si dintr-o data, de unde se vede ca trebuie sa ne intalnim mult mai des, vorba aceea, repetitia est mater studiorum [faceti abstractie de corectitudinea cuvintelor, asa sunt eu, nu citesc pan in josul gramaticii ] :))))

revin

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 10 ani, Robert-Adrian 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Salutare!

Stiam ca astazi e o zi importanta! Asteptam pronuntarea intr-un proces!
Ma suna sotul, ma copleseste cu urari, ii raspundeam usor amuzata asteptand "poanta" si cand sa-l iau la rost ca eu chiar sunt ocupata ma napadesc amintirile week-end-ului trecut, cel nepetrecut la Sovata. Stiam eu de ce nu-mi place sa sarbatoresc inainte sau dupa, un eveniment important ca uite cum era sa-mi stric eu frumoasa aniversare de tinichea, cositor sau fier ca nu m-am edificat care e pana la urma, dar am salvat situatiunea in ultimul moment. Deci da, facem astazi 10 ani de la casatorie! Si mi-am adus aminte imediat de celalalt cuplu sarbatorit astazi!
Anaan, multumim pentru frumoasele urari! Va dorim si voua o aniversare frumoasa iar dragostea, intelegerea, bucuria si fericirea sa va insoteasca si in urmatorii zeci de ani!

Multumim tuturor pentru urari!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

mababei - multi ani la fel de frumosi si fericiti va dorim

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, cinci luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Anca, azi ne-ai omorat cu suspansul! ( acum radeam, ca uitasem faza cu Pisik si costumul de baie)


Mihaela (Mababei), tare mult mi-as fi dorit sa fi fost si tu la Sovata! Ati terminat cu daramatul apartamentului?! (mai precis, ati finalizat debaraua?)


Ieri, somnoroasa si cu gandurile zburand aiurea, am uitat sa o salut pe Adee. Ma bucur ca ai revenit!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Ah daa si voua MababeiLA Multi Ani! fericiti impreuna.

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

La multi ani, Saby! Distractie placuta la Roma! Te invidiez pentru ca vei fi prezenta la concertul celor de la U2!

La multi ani domnisoarei Maia Andreea pentru cele 18 lunite

La multi ani si domnisoarei ghiocel de toamna Maya Andreea pentru primul anisor


Mergi la inceput