Ghiocei de Martie-Aprilie***258***

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui claudela

Ma alatur si eu urarilor de La Multi Ani!Numai si numai impliniri pe toate planurile!
Luata cu toata agitatia perioadei asteia...ma gandeam ca tocmai astazi facem si noi 4 ani de la cununia religioasa...Trebuie sa ne facem timp sa ne bucuram si de astfel de evenimente...


La multi ani!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Scumpa de Phiphi, a dansat apoi a fugit in pat, i-am dat tzitzi si la 10.30 a adormit!! Mai e copil sa aiba asa "plaje orare"largi pt. somnul de pranz?! Ieri la 18 azi la 10...Dar cred ca are un pic de febra, era cam indispusa, desi a dansat cu spor.
Tufete, ce prosti suntem in fameleonul nostru, aniversarea noastra e in 4 octombrie si noi azi ne-am aminiti! Si cu vreo 2 saptamani in urma avusesem o discutie, ca io i-am zis ca nu-mi amintesc data casatoriei si el s-a bosumflat si atunci am facut o incercare:"in 6?..." si el s-a suparat mai rau, ca "parca as fi fost casatorita de zece ori, de nu tin minte: pa-tru! pa-tru!"
Si a trecut 4 si am uitat:))) (avem tare multe in octombrie: el 22 ani, io 33, Phiphi 18 luni )


Asa ceva!? Cum sa uitati amandoi!? La multi ani, retroactiv!

si Sophiphicul, sa nu fie bolnavior!

Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada


La multi ani pentru aniversarea unui deceniu de convietuire in cadrul celulei de baza a societatii!
Observi cu ce cuvinte formez propozitii, daaaaaaa??????




Denisa-Madalina fericita de Adela-Marisa ( 5 aprilie 2009 )

www.helpioana.com" target="_blank"> Povestea unei manute pierdute


Da, da, cum sa nu?!

Multumim de urare!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

ma dat gata pasticeria de nici nu mai pot gandi rational
spun repede sa nu uit (cu gandul la praji)

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, cinci luni si-un pic



La tine m-am gandit in mod special cand am plasat-o la oferta!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

mi-am revenit cu pasticeria, asta dupa ce mi s-a pus un nod in gat la ce am vazut pe site, ca mi-am adus aminte ca am mancat ceva praji de la ei cand s-au deschis si nu m-au incantat cu nimic; nu-s pe gustul meu asa ca-mi revin, mai beau ocana cu cafea si ... va astept

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, cinci luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaan

Citat:
citat din mesajul lui Gianina34

ma dat gata pasticeria de nici nu mai pot gandi rational
spun repede sa nu uit (cu gandul la praji)

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, cinci luni si-un pic



La tine m-am gandit in mod special cand am plasat-o la oferta!


Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)




aoleu, deci sunt cea mai cea pofticioasa-mancacioasa mamica de ghiocel?
(probabil ca sa compensez cu balerina mea, sa existe un echilibru, dom'le)

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, cinci luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Fetelor...sa ma destainui...caci unde altundeva decat aici.
Stiti ca va povesteam de ceva dureri la san si ganduri negre. De ceva vreme iar au reaparut durerile (e mult spus durere, dar ca un fel de jena permanata) si desi ma palpez in toate momentele zilei nu simt nimic. De vreo saptamna insa am un fel de "ciupitura de tantar" pe sanul drept...Ca aspect asa este...dar chia rnu m-a cipit nimic si nici nu a trecut bubita. Acu ce sa zic...daca insist parca am prins intre degete o "bobitza" exact sub aceasta pata lasata de "ciupitura de tantar". Cert e ca voi merge sa merg sa fac o ecografie sa ma linistesc.

Dar una peste alta cautand cauze si tratamente ale nodulilor la san...am gasit o gramada de articole care indemnau la NEFOLOSIREA ROLOANELOR SI STICKURILOR!!!!, si a tuturor produselor cosmetice care contin aluminiu. De dimineata citesc si ma crucesc...De fapt, eu stiam de treaba asta ca antiperspirantele sunt pacatoase dar pur si simplu, de cand am revenit la servicu nu am putut sa nu le folosesc ca deh...am iesit in lume. Cat am stat acasa NU AM FOLOSIT nici un fel de antiperspirant dar erama casa si ma spalam cand vroia muschiul meu.

Poze Raru
Poze noi

Rares Rarisel cel mai frumusel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

floricule te inteleg pe deplin ca si eu am trecut prin depresiile cu noduli la sani. m-am linistit cand am facut eco + control gineco (si toate au disparut ca prin farmec dupa). la fel ma cuprinsese si pe mine elanul cu nefolosirea aluminoaselor dar... cand am dat cu nasul de caldurile de astavara s-a topit brusc elanul si am trecut la produsele "eficiente" ca sunt o doamna (nu, monnvas?)
acum ca a venit frigul, parca-parca as reveni la ganduri mai "sanatoase"

radem noi, radem dar tu dute la eco+control, pentru linistea ta

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, cinci luni si-un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Floric, eu zic sa nu-ti faci griji, nu poate fi ceva nasol; normal ca trebuie sa faci o mica investigatie, dar nu cred ca e "de rau" mai ales ca alaptatul protejeaza impotriva cancerului de san. Asta cu deodorantele o stiam si eu de mult, dar eu una nu pot sa renuntz.
Da, tufete, am uitat amandoi...deh, atatia ani de casnicie-n spate...doi!
Sophiphi are un pic de febra, 38 cu 3 rectal. Si niste muci. Si cu ocazia asta i-am desfacut protargolul nou si ce m-au vazut ochii ca scrie pe el: 2, 60 lei!! Si inainte de tura asta cumparasem de la alta farmacie cu 5,20 lei sticlutza, exact aceeasi cantitate si "dilutie" sau cum naiba se spune! Cum e posibil asa ceva?!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
17 luni
Manole forever
Sovata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

in contextul cu sanii m-am apucat eu de baut extract de mladite de zmeur de va ziceam asta vara ca isi revin sanii la "consistenta" si "altitudinea" de dinainte de nastere
pacat ca n-am fost consecventa decat vre-o 3 spatamani ca am plecat la mare si m-au apucat niste dureri de stomac de mi-a pierit elanul
dar mi-am propus sa reiau "naturistele" (mai ales ca imi stau sticlutele pe masa in bucatarie si ma impiedic de ele zilnic)

Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, cinci luni si-un pic

Mergi la inceput