Iepurasi Martie-Aprilie 2010 (65)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jeni_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui GabyHila

Multumim de gandurile bune. Ce a fost mai rau a trecut. Nu mai avem nici febra, nici stati de voma nici caca moale. Suntem cantonate in casa preventiv:)

Fetele din DB cum, cand si unde facem intalnirea? Eu sambata dupa masa ajung si as prefera sa facem cafeiu undeva duminica. Ramane la Targoviste? Vii si tu Rebiana? Dianami? Haideti sa incercam sa stabilim ziua si ora. Locatie habar nu am.....:)

Voi astea cu Ikea m-ati imbolnavit. L-am convins pe Bogdan sa venim luni prin Bucuresti la shopping si sa ne intoarcem acasa pe Pitesti. Deci cine se baga la cafea la Ikea?:)

Fi`mea are meniu sexi: mere coapte cu orez, morcovi cu orez si alte variatiuni pe aceeasi tema. Azi ii pun si niste carne de pui in morcovii aia. Lapte de la mamica cat incape si atata:))

Mamica fericita de Veronica Joy (24.01.2010)




hai ca acum nu stiu incotro s-o apuc. Pai, Denisa e bonlavioara si ma lasa singura, tu zici ca vrei sa aterizezi luni....parca as lasa-o si eu pe luni / Ikea .
Gata, merg s-o imbrac pe Sarah de plimbareala si ma hotarasc intre-timp.
Ma gadila rau buzunarul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

Castelanaaaa, asteptam cu interes


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

bluekidoo m-am intrebat deseori ce mai faceti...ma bucur sa va aud si mai ales sa va vad Ce familiuta frumu sunteti, tati e cu siguranta mandru de asa fete faine !!! si sunteti si tinerei..bravo!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiacovita

Feteleeeeeee, pazea ca face Castelana album.

Jeni,Denisa nu ma uitati pls si pe mine cu saculetul daca mergeti in Ikea.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...

Un vot va rog:http://alimentara.libertatea.ro/OanaI



lasa-ma ca m-a luat burta de emotii, de 2 ori m-am dus la baie

castelana hai !

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeni_h spune:

Oana, improspateaza-mi memoria ca eu nu stiu care-i saculetul. Ca poate ajung totusi astazi.... sunt nehotarata. Trimite-mi link sa vad cum arata. Ai nr de tel in lista? Ca sa te sun in caz ca ajung acolo si sa-ti spun cum si ce fel



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaa28 spune:

kossir, mai vino mama pe la noi...tare nelinistita te-am simtit in ultima vreme...sper sa-ti gasest un pic de timp si pt tine..
Dar ai doi copii...ce frumoasa e domnisoara, si ce bine seamana cu Mihai !!!! faini, fani !! sa fie sanatosi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

IOANA - Pai, na, si tu! Acuma daca stiu nu inseamna ca la mine nu se intampla.
Stiind ce sa-i fac o doftoricesc de foarte multe ori fara medic, ba chiar am mamici care vin si-mi cer ajutorul, in caz de urgente, si o fac cu toata increderea, ca stiu ca ma descurc si-s mai pe faza decat multi.
Fii-mea a fost intoxicata cu antibiotice si Panadol, aviz celor care incep sa dea de pe acum. Cu toate ca stiam sa pun un diagnostic si chiar sa dau un tratament complex, nu am drept de parafa, deci ajungeam la medic, care isi spunea parea si insista sa-i dau cutare si cutare. La inceput (aici am gresit) i-am dat si a intrat intr-un cerc vicios, din care cu greu iesim acuma. Pentru ca am pus-o pe picioare in sensul ca tot ce face este fara complicatii si pe termen foarte scurt. Odata cu intarirea imunitatii vor disparea si astea.

Tu ce vrei sa nu mai raceasca deloc cand sta intr-o clasa cu 36 de muciosi si tusitori si dorm in asternuturile alea in care o saptamana se partaie si tusesc la greu?

Cred ca daca ar privi cineva printr-un microscop ce-i in clasa la ei s-ar imbolnavi automat.

Un copil sanatos este un copil care se imbolnaveste, adica reactioneaza la agentii patogeni recunoscandu-i si dezvoltandu-si anticorpii, dar fara aparatia complicatiilor. Eu sunt multumita de ea, de faptul ca ne imbolnaveste si pe noi nu mai sunt.
Iar daca ma gandesc la bebe Casian ca ar putea fi si el bolnavior, fiind asa mic, chiar ca nu-mi convine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Jeniiiiiiiii urneste-te si luni! bem o cafea buna in Mall langa Ikea! hai hai ca tot ne-am promis noi ca ne vedem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

ERINA sunt de acord cu tine 100% in legatura cu hainutele de calitate. Asemenea, prefer putine dar bune. Iorga spunea ceva de genul “sunt prea sarac sa cumpar lucruri ieftine”.
GABY multa sanatate lui Joy!
OANA votat!
CRISTINA MIRIA foarte frumosi sunt saculetii dar mai frumos e Casi!
GABY vin!! Poate alege Ileana o locatie unde sa putem sta si cu copiii dar si noi de vorba!! Mai are careva nr meu de telefon?... ca l-am sters din lista
Care-i faza cu… sexul virtual? Vorba Inei… eu cum de n-am vazut?
Intru pe picasa; m-ati facut curioasa, Ina are baietel cu caciulita frumu’ foc, Castelana face album?… e de vazut!!


Mami de doua minuni: Luca si Mara



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

am pus si eu un video cu silvana cum mananca, doar ca eu filmam eu ii dateam, ca sotul daca nici poze nu face, sa stea cu camera in mana nici atat :))
eram la partea a doua a bolului, cand mi.am adus aminte sa iau camera
eu incerc pe cat pot sa nu.i bag lingurita foarte adanc, o las sa lipaie ea cat poate sa simta gustul
http://picasaweb.google.com/roxana1777/Silvana6Luni#5524877405249066034

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
"De medico, poeta y loco todos tenemos un poco"
POZE

Mergi la inceput