Gashca de Constantza *127*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui 13diana79
...
Crix, iti multumesc si public pentru informatii furnizate


Diana, eu nu intentionez sa formez parerea cuiva impotriva gradi 6, no fi doamna directoare chiar asa rea cu toti, poate am avut doar noi divergente. Am vrut doar sa spun ca ce am spus pe forum s-a auzit pana la gradi, asa ca .... Oricum, eu care am intrat in gradi cand era alta directoare, am vrut sa spun ca s-a schimbat situatia pana la final. In schimb am avut norocul sa nu se schimbe doamnele educatoare. Iar dezamagirea mea se amplifica acum la clasa I cand ne lovim de elemente ce trebuiau facute la grupa pregatitoare. Sper sa nu ma intelegeti gresit!
Daca voi sunteti primul an, va doresc numai bine, un drum fara incidente!

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Ghiulten, Alexia e la fel ca si Ayla, mai uita...ieri trebuia sa se prezinte cu o atza albastra, si normal ca a uitat. Lucram inca la atentie, tinere de minte...si altele. La teme scrie 2 semne, se mai scarpina, mai spune ceva...pauze dese

Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRIXIA

La teme scrie 2 semne, se mai scarpina, mai spune ceva...pauze dese



Bogdi e dupa masa la gradi...acum i-am dat sa faca o pagina de liniute exact la fel se comporta....





Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

Buna dimi!!!!

La multi ani!!! sarbatoritilor(intarzierea fie-mi iertata)
Ghiulten, multa sanatate si o barza cat de curand. Super tare Ayla a rezolvat problema fara prea mult efort. Spala sarafanul cu ace gentile, pune pe zona ecusonala:D,10 min, si apoi mai pui si la spalat un capac, poate iese.

Ce urat e afara, urat rau. Nu-mi place ploaia, mai ales ca sunt alergica la precipitatii. Sper sa nu ploua mult ca morrrr.

Tiza, abia astept sa vedem finalizarea lucrarii. Asa ca tot tu urmezi sa fi gazda la cafea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRIXIA

Ghiulten, Alexia e la fel ca si Ayla, mai uita...ieri trebuia sa se prezinte cu o atza albastra, si normal ca a uitat. Lucram inca la atentie, tinere de minte...si altele. La teme scrie 2 semne, se mai scarpina, mai spune ceva...pauze dese

Cris mami de Alexia & Ana

Si Ayla, la fel. Am observat totusi, ca daca o las singura sa lucreze( bineinteles ca ii explic inainte ce are de facut) , parca lucreaza mai bine si mai repede, adica nu mai are cu cine sa stea de vorba .Are momente cind e foarte constiincioasa, adica vine singura si imi spune hai sa ne apucam de teme, sau , de ex. aseara nu se culca, ca tot mai vroia sa mai faca inca o pagina in plus, si inca una...
Treb sa fug!

Ghiulten & printesa Ayla (15.01.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 13diana79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRIXIA

Citat:
citat din mesajul lui 13diana79
...
Crix, iti multumesc si public pentru informatii furnizate


Diana, eu nu intentionez sa formez parerea cuiva impotriva gradi 6, no fi doamna directoare chiar asa rea cu toti, poate am avut doar noi divergente. Am vrut doar sa spun ca ce am spus pe forum s-a auzit pana la gradi, asa ca .... Oricum, eu care am intrat in gradi cand era alta directoare, am vrut sa spun ca s-a schimbat situatia pana la final. In schimb am avut norocul sa nu se schimbe doamnele educatoare. Iar dezamagirea mea se amplifica acum la clasa I cand ne lovim de elemente ce trebuiau facute la grupa pregatitoare. Sper sa nu ma intelegeti gresit!
Daca voi sunteti primul an, va doresc numai bine, un drum fara incidente!

Cris mami de Alexia & Ana


Nu nu , chiar te-am inteles foarte bine si multumirile erau sincere Sper sa schimbam mai multe impresii la o cafea ( nu virtuala)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Am revenit!
Crix, vreau sa spun ca la Ayly am ramas insarcinata intr-o saptaminca in care am uitat sa-mi iau pilulele, dupa care am continuat inca vreo 2-3 saptamini sa le iau, ptr ca nu stiam ca am ramas.Sarcina cu Ayli a fost o surpriza si o minune , mai ales ca dr imi spusese ca oricum primele 2 sarcini nu o sa reusesc sa le duc pina la capat (motiv ptr care am stat stresata) si oricum voi ramine foarte greu , avind uter retrovers, etc, si , la vremea respectiva chiar mi-a dat tratament spunindu-mi ca dupa 4 luni sa incerc sa ramin insarcinata. Culmea este ca am cumparat acel tratament, dar cind am ajuns acasa, am realizat ca nu vrem asa de repede un copil, mai ales din motive financiare, deci nu am luat nici o pastila. Dar culmea este ca exact dupa 4 luni am ramas insarcinata . Asa ca, Ayli chiar este o minune .

Ghiulten & printesa Ayla (15.01.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Ghiulten, de tinut minte: petele de cerneal se scot cu picul! Am zis eventuale pete, nu urmatorul scris pe haine! Cat despre carioca, n-am sfaturi...dar mai exista la magazine Ace gentil? Eu am vrut intr-o perioada dar n-am gasit in supermarket.

Diana, pai daca tu esti din clasa muncitoare, mai greu cu intalnitul...nu ca eu as fi prea rebela( a se intelege libera)...dar poate ne nimerim cumva

DanaAlex, ce face gradinarul cel nou, cum s-a acomodat? Cat despre schimbari...radicale, i-auzi bre cu mutat lustre si aplice

Dodo, sunteti la gradi, e normal asa, dar acum nu ar trebui sa ne mai lungim, sa fie constiinciosi...poate in a 2-a, sau la liceu poate :)
Crezi ca te-ar ajuta promisiunea mea? O sa-l trimit pe tatal. Sa-mi spui pe PM cum ajunge la tine, da-mi un reper ( parc, biserica...)

MaDana, cica o sa cam 3 zile!
Si eu urasc vremea si vremurile ...pe strada aseara tocmai se apucau de reparat, a trecut un utilaj si a rascolit gropile si azi e noroiul pan' la glezne

Ma intorc la , curand incepem tema si cred ca se face noapte pana o terminam!


Cris mami de Alexia & Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui CRIXIA
Cat despre carioca, n-am sfaturi...dar mai exista la magazine Ace gentil?

sters cu spirt apoi spalat ...dar depinde mult si de calitatea cariocii

PS:Te rog nu trimite special pt mine in Navodari.







Blogul Speranta moare ultima
Blogul lui Bogdan Andrei , goblenuri
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaAlex spune:

'neatza shi buna ziua de la mine...acum abia apuc sa shed shi eu ca omu' shi hop la Gashca!!!
Crixia, am revolutzionat apartamentul...am inceput prin a taia shifonierul din dormitorul conjugal, unde eu nu dorm, ci doar sunt in trecere ...apoi ieri am facut asha (atentzie:e greu de urmarit ce voi scrie!!!) am mutat mobila din sufragerie in 2 camere (erau ale copiilor) shi mobila din camerele respective am pus-o in sufragerie...in urma acestor manevre rezultatul este urmatorul:am acum sufrageria=camera copiilor , cam Tibi= birou, cam Nana= dormitorul meu...tiii ce simplu pare cand citesc!!!in realitate a fost super oboseala maxima!!!pe la 17 am terminat cu toate mishcarile, apoi la 18 eram cu ele bagate shi m-am bagat in bucatarie sa gatesc...

de dimineatza am avut doua prietene la cafea, amandoua au gasit ca e "mai bine" asha cum am aranjat, deci....sunt happy!!!
sotz nu s-a aratat happy, dar m-a asigurat ca ii place, cica nu vrea sa se obishnuiasca cu camerele asha, pentru ca "niciodata in viatza lui nu (i s-)a mutat mobila de atatea ori"...completez eu, timid "asta e farmecul meu!!!"

acum, am facut un piculetz piatza shi acum, ca toate sunt la locul meu...nu-sh ce sa fac- net shi relax!!!
Madam Dana- sigur ca dau cafeaua next time shi oricand, cu placere! acasa sau la birou, (va)/ te ashtept cu drag!!!

mai citesc ce atzi scris shi mai revin....

www.youtube.com/watch?v=Tr9v6rjLzIE&feature=related" target="_blank">cantecul nostru

Mergi la inceput