Fluturasi de martie-aprilie 2011 (40)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

andreea eu am plictisesc daca nu am ceva de facut...ori de facut shoping... ori de facut mancare... curatenie nu imi prea place... si nu gatesc tot timpul zilnic, aproape


mamica fericita de printesa si 19+ baietel


Apropo, am fost la Deichman sambata si am vazut pantofii aia de ai pus tu link aici pe forum. Sunt f frumosi, dar au un toc imens si ma gandeam la tine, daca ti-i vei lua sau nu.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

eu am facut eco abdominala la 13 saptamani si nu a pomenit nimic de sex, a zis doar, peste 2 saptamani sa veniti sa facem o eco transvaginala sa aflam sexul si triplu test daca nu ma insel.
banuiesc ca daca nu a pomenit nimic de sex la 13 sapt, nu se vedea nimic....habar n-am

si eu m-am intreebat daca e ok eco transvaginala dar....eu am recomandari bune despre doctorita mea..dna dr dragu roxana de la sp ilfov asa ca, incerc sa am incredere in dansa si daca bb_yasmi zice ca si ei i=a facut tot eco transvaginala..inseamna ca o fi ok..nu?


Mamica mandra a lui Dani si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Citat:
citat din mesajul lui antguess



Antguess la Synevo sunt mai ieftine analizele si le fac si f bine, eu asa stiu.



mersi frumos, o sa dau un telefon acum

bb_yasmi- super, pai atunci inseamna ca eu daca luni intru in sapt 15, o sa se vada sexul bebelusului. mie doctora a zis ca imi fac eco transvaginala si a zis ca trebuie sa se vada f clar

Mamica mandra a lui Dani si 14+


La varsta asta a sarcinii de 15 sapt iti mai face eco transvaginala???? Eu am aflat sexul bebelusului la 13 s si 5 zile si asa a ramas, nu s-a schimbat nimic,

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 18+




da , cica la baietei se vede mai repede! tot atat cred ca aveam si eu 13 s si 5 zile si bb era de 14 s si 2-3 zile parca. doamnee ca am uitat deja....


mamica fericita de printesa si 19+ baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

pai in cazul asta [poate am eu fetita si de aia nu s=a vazut la eco normala...sa dea domnu ca eu asta imi doresc deep inside ca baietel...am deja:)

Mamica mandra a lui Dani si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

andreea eu am plictisesc daca nu am ceva de facut...ori de facut shoping... ori de facut mancare... curatenie nu imi prea place... si nu gatesc tot timpul zilnic, aproape


mamica fericita de printesa si 19+ baietel


Apropo, am fost la Deichman sambata si am vazut pantofii aia de ai pus tu link aici pe forum. Sunt f frumosi, dar au un toc imens si ma gandeam la tine, daca ti-i vei lua sau nu.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 18+




ddaaaaaaaa!! daca ajung maine sa platesc biletul de avion intru sa ii cumpar!! ca banca e langa mall... numai sa vina tati acasa cu banutii....ca am eu pe ce sa ii cheltui


mamica fericita de printesa si 19+ baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui antguess

pai in cazul asta [poate am eu fetita si de aia nu s=a vazut la eco normala...sa dea domnu ca eu asta imi doresc deep inside ca baietel...am deja:)

Mamica mandra a lui Dani si 14+


sa dea Domnul sa fie cum iti doresti!!! daca nu ti-a spus atunci nu inseamna ca nu s a vazut. poate dr nu a fost sigur, poate nu spune asa devreme (cume dr meu...eu am fost la altul). poate nu vrea sa stea sa se chinuie pana vede....


mamica fericita de printesa si 19+ baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

pe de alta parte fetelor...eu in eco nu prea am mare incredere cand e vrb de sexul copilului...sora mea era la super medic care toata sarcina i-a zis ca e baietel...si in ultima zi la eco a zis 'parca vad niste labii' sora mea nu a crezut, ea convinsa fiind ca are baietel , isi facuse si camera bleo, cumparase hainute pentru baietel si la nastere...SURPRISE!!! O FETITA SUPERBA

Mamica mandra a lui Dani si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antguess spune:

doctoresa mea e f atenta si rabdatoare la eco asa ca..probabil e cum ai spus tu bb_yasmi...nu a reusit sa vada si nu a vrut sa spuna nimic fara sa fie sigura , probabil ca d'aia vrea sa imi faca transvagiala acum...oricum nu mai pot de emotii, abia astept ziua de luni si e asaaaaaaaaa departeeeee

Mamica mandra a lui Dani si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui antguess

eu am facut eco abdominala la 13 saptamani si nu a pomenit nimic de sex, a zis doar, peste 2 saptamani sa veniti sa facem o eco transvaginala sa aflam sexul si triplu test daca nu ma insel.
banuiesc ca daca nu a pomenit nimic de sex la 13 sapt, nu se vedea nimic....habar n-am

si eu m-am intreebat daca e ok eco transvaginala dar....eu am recomandari bune despre doctorita mea..dna dr dragu roxana de la sp ilfov asa ca, incerc sa am incredere in dansa si daca bb_yasmi zice ca si ei i=a facut tot eco transvaginala..inseamna ca o fi ok..nu?


Mamica mandra a lui Dani si 14+


Am inteles. Fiecare dr stie cel mai bine cum sa procedeze, e evident, eu nu sunt in domeniu, doar mi-am dat si eu cu parerea.Daca faci si triplul test, atunci da, iti face transvaginala, ca asa se fac cel mai bine masuratorile. Eu am facut dublu test.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui antguess

pe de alta parte fetelor...eu in eco nu prea am mare incredere cand e vrb de sexul copilului...sora mea era la super medic care toata sarcina i-a zis ca e baietel...si in ultima zi la eco a zis 'parca vad niste labii' sora mea nu a crezut, ea convinsa fiind ca are baietel , isi facuse si camera bleo, cumparase hainute pentru baietel si la nastere...SURPRISE!!! O FETITA SUPERBA

Mamica mandra a lui Dani si 14+


La ce dr era sora ta?????. Evident daca vrei sa ne spui. Asta mi se pare groaznic, sa te pregatesti toata sarcina pentru un baietel si sa ai de fapt fetita.

Andreea B. cu o minune in burtica. Multumim Doamne ca esti bun cu noi si ajuta-ne sa fim sanatosi 18+

Mergi la inceput