**Buburuze de 2009 in actiune (29)**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata

Vreau si eu o cafea decofeinizata macar cat sa ma trezesc, ca Stefi de la 6 s-a trezit si-l striga pe tacsu. Acum e fresh a papat laptic, banana si acum papa jumatate de caltita...acum vrea din nou ca a terminat-o pe prima..

Sa vedeti ce mama dusa sunt eu..sambata seara am facut clatite, bine sotul le-a copt , si le-am papat cu gem, iaurt, branza si ciocolata. SI m-a pus naiba sa-i dau si cateva guri fetei cu ciocolata..atat mi-a trebuit ca sa vedeti cine statea treaza la 3 dimineata si bantuia prin casa ca avea fiica mea toane si ma plimba de colo pana colo..cum vroiam sa o culc din nou cum se punea pe un plans..de m-am certat si cu tacsu la 4 dim, ca trebuia sa o pun in patut sa urle acolo si sa vezi ce repede adormea...a pus-o el..a plans 5 min si apoi am luat-o langa mine si in 10 min mi-a adormit...dar eu eram nervoasa pe sot ca mi-a tratat fata asa ...ne-a trecut pana dimineata..

Acum a terminat clatita si vrea meme..adica struguri, si eu trebuie sa ghicesc ce vrea, ca meme le zice la toate fructele si rosiei, dar struguri sunt favoriti ei

Se vede ca ati avut un weekend plin ca nu ati prea fost active, asa ca nu am mult de recuperat..

Revin imediat


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 15+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Va pup pe toate-nu pot sa raspund la fiecare ca am multa treaba la job(iar situatii) dar intru mai tarziu!


Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alic

Lavi, treseul inca nu l-am stabilit; voi afla data cand ma duc sa dau din nou sala, adica pe 16
bine ca si-a mai revenit Rareselul ! sa va fie de bine petrecerea


Cris, despre scaunel dintr-asta vorbesti?
http://picasaweb.google.ro/103632009306565118149/DeLa1AnSi4LuniInSus#5514147139685282178
http://picasaweb.google.ro/103632009306565118149/1Anisor#5478927214303481570
sau ceva mai sofisticat?

Getik, ce fel de sarbatoare a fost? Ary e cea mai frumusica dintre dansatori


---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro



alic nu afost o sarbatoare nimik de genu asta, instructoru nostru de dansuri a facut 70 de ani si 50 de ani de casnicie si consiliul local cu primaria si fundatia lui au organiza un spectacol in cinstea lui. el este un stalp al conunitatii a infratit comuna cu orase din spania, franta si multe chesti deastea pe plan local

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Tot eu

Cris, Lavi vad ca intrebati de accident...nu am fost eu cu masina, a fost o tanti grabita sa ajunga la un concert, eu eram pe bicicleta si m-a luat in plin. 1 an de zile mi-a fost frica sa fiu in masina cu sotul, ca numai cand vedeam biciclisti sau pietoni aveam impresia ca-i loveste. si sa vedeti cum traversam si pe trecere.....pe bicicleta nu am mai urcat de atunci..acum sunt ok, mi-a trecut socul dar cand aud de un astfel de accident ma ingrozesc..Am zis ca trebuei sa reincep sa pun mana pe volan, dar in perioada asta nu risc, vor fi emotiile prea mari si greselile, nervi mei si ai stului si nu vreau sa-i cauzeze bebelului..asa ca mai astept . Asa e Cris cand vin in tara sa fi sigura ca voi conduce..ca is sotul e satul sa conduca numai el din Be pana in Ro ..e obositor

Mada pai a fost distractie pe cinste din ce povestesti tu..si ce tare e sa ai prieteni apropiati chiar la tine in bloc

Fiica mea a papat struguri si a vrut din nou clatita, acum e bucatele pe covor..nu era suficient ca e mizerie in casa, mai face si ea..macar sa fie tacamul complet

Getik superbe pozici, dar a fost vreo sarbatoare?

Anna a reusit sotul sa-l adoarma pe Vladut? Multam de intrebare, Stefi e bine, de aseara am scapat de antibiotic In rest s-a jucat foarte frumos cu sora ei, de nici mie nu-mi venea sa cred ce bine comunicau . Sambata mi-a fost mai bine, ma luau durerile cand depuneam efort, urcat/coborat scari, luat fata in brate, dar duminica m-au luat de dimineata durerile de burta si spate de nu mai puteam sta drepata si din cand in cand niste intepaturi cumplite de ma lasau fara respiratie. asta poate ca am fost mult mai activa (ca sotul a fost plecat cu treaba) si a trebuit ies si putin la plimbare cu copii, ca asa frumos a fost ieri Acum e ok, inca un am dureri, dar ma bate gandul rau sa ma apuc sa aspir prin casa, ca nu-mi place cand vad mizerie..sotul mi-a zis sa stau linistita..da' am eu bazdaci mei

Lavi asa este, e puiutul tau mai special...febra e foarte mare dar daca e normala ptr el, e ok...off mititelul, noroc cu nepoata ca l-a inviorat Cum se simte acum? a mai facut febra?

Cris deja ai scos-o in public si a facut furori ..pai ma mami astepti petitori la usa de pe acum

Nicuratze asa tare m-am amuzat cand ai povestit de picii tai..auzi la ea, dictatoare.. deja va joaca pe degetele pe toti trei..si e tare ca il soclicita pe tati cel mai mult..iar de Radu ce sa zic, super faza cu chiulitul..deja il inveti mami la prostioare .Sanatate multa piciului si vrem pozici Cand ai zis de mancat singurica m-am ingrozit, ca deja imi imaginez peisajul din bucatarie...daca seamana cu al meu, atunci e de groaza..ca Steif vrea singura sa manance si daca nu-i fac pe voie ia tot ce prinde si le arunca pe jos, nu mai tine cont ca-i mancarea ei, sau a altora, ii dau peste maini si mai rau face...un sfat..nu'i da gem sau miere ca si le pune in cap..

Simina pai te asteptam sa ne mai zici si ceva de voi

Getik pai tu faci dansuri? ce super. si de cati ani? ai planuri si ptr Ari?

Fiica mea nu vrea laptic ci tatzi..au inceput sa ma bata rudele la cap sa o intarc ca nu'i bine sa o alaptez cand sunt insarcinata, ca lui bebe mic ce'i va ramane, ca trebuie sa ma odihnesc si eu pana apare bebe mic, ca trebuie sa se refaca productia de laptic si colostru etc si uite asa eu refuz si zic ca mai am timp de intarcat. Oricum deja sanii au inceput sa se mareasca (de parca nu erau mari) au inceput sa ma doara si sa ma intepe, si strang din dinti cand o pun pe fata la san ca doare rau , dar incerc sa rezist. Am citi ca deja incep sa lucreze ptr laptic, si cred ca de aici durerile, sau se retrage lapticul..ceea ce nu prea vad




Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 15+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

fetelor v am citit si acum imi beau ca sunt zombi.
iar m am certat cu cezar din cauza lu masa nu stiu cum sa o mai dau.
nicuratze asa este cu soacramea eu zic nu cezar zice ca da ca aveam nevoie de bani una alta. am hotarat sa tac si sa nu o mai bag in seama si daca el vrea ceva ff bine sa ia eu personal nu iau nimik.
cris nu daau poze cu portia dar nu prea am o sa mai pun cateva ca sa nu zici ca sunt rea
acu sa ma plang ieri a fost ziua lu soacramea pana acu zicea ca nu are nevoie de la multi aniu nostru acu ca de dc nu am sunat-o sa ii spunem, aseara era beata si cand sa mananc si eu cu cez a sunat dobitoaca si a zis ca vrea sa vada fata la web
cez a instalat tot ce iau zis aia, in fine a vb cu masa care era beata si facea spume ca vrea sa vada fata ca de erau totii italieni, si fimea dormea de 2 ore si a inceput sa se jeleasca si sa il ameninte pe cez incat nu am mai suportat-o si am luat fata din patut si iam dus-o sa o vada. cand a dus fata in patut cez eu eram in spatele laptopului si am auzit cand le a spus la italieni ca "nenorocita de nevastasa nu a vrut sa o aduca sa o vad" m am saturat de ifose si mofturi. si cez tace ca de mai scoate cate ceva de la ea. nu stiu ce sa mai fac ajutatima va rog cu un sfat ceva

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata
back dar fara cafea in bot deci o sa ma intelegeti voi....am cetit darrrr
lavi sa traiesti fetita si sa cresti mare...m-qm si apucat de treaba, ce creziiiiiiiiiiiiiiiiii.....cand e gata fac foto
alic eu pe 1 noiembrie vin, eu cu plodu
cris mama lor de barbatiiii....nu au incredere in talentele noastreeeee
ano....tu am uitat ce ai scris...batranetile mama
elena sarumana
daca am omis pe cineva trageti-ma de urechi
s-o pup si pe picky si...cum fu ieri???????....a fost o vreme superrrrrrr, v-ati destrabalat pe afara??? cred ca pana la anu zile de astea nu mai avem
deciiiii....am luat geaca la pitic nu ma intrebati cat am dat...multtt, mai mult decat ce va zisesem dar e super fana si....am zis ca dac eu n-am avut macar el sa aiba ca doar asta ne dorim pt copii, sa o duca mai bine decat noi....si nu ne-am rupt de la gura sau chestii de genul....oricum e super si va zic ca e KENZO asta....are el si eu nu...in fine. ieri a fost o vreme super super, soare, cald asa caam bantuit, am fost la niste prieteni care s-au mutat mai departe, la vreo 100 km, in zona muntoasa la o super casa si am stat la aer, la soare..piticul s-a dat in leagan, a jucat mingea, a dat cu capul de calorifer....cam asta
beu cafeaua si mai inntru eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Uitasem sa va zis,

Ieri am dus copilul mare la o prietena ca au si ei un baiat cam de aceasi varsta si am stat si eu la o cafea, bineinteles ca nu am baut decat 3 guri ca mi s-a facut rau, in fine e alta poveste. La ea a venit o cunostinta de-a ei sa-si ia baiatul lasat de vineri la joaca/dormit cu al ei. Tipa aceasta a nascut de vreo 2 luni o fetita. Auzisem ca nu prea e mama asa grozava si oricum m-am convins si eu. Ea fumeaza, a fumat toata sarcina la greu si nu s-a menajat macar ptr copil, a nascut-o la termen la numai 2500 g si nu i-a venit laptele, asa ca ii da lapte praf...deci consecinte au fost si vor mai fi. Ok, nici nu a intrat bine in casa ca vrea sa mearga la bucatarie sa fumeze o tigare..si vad ca-si ia si maxi-cosi cu bebele si-l pune pe masa din bucatarie...apoi isi aprinde o tigare..eu intreb daca nu cumva ii face rau copilei (stiind ca da), raspunsul ei" ee, nu are nici pe drq, ce am fumat si in sarcina si atunci cica era cel mai rau" in fine, intre timp vine Stefi si Emmy la bucatarie dar nu le las, le trimit sa se joace in living sau la baieti in camera, ca doar nu-mi las copii in fum. Chestia e ca fumeaza cu bebele in aceasi incapere si chiar daca vine cineva la ea care fumeaza ii lasa.Mi-a zis prietena mea ca a fost o data la ea si cand a intrat la ei taiai fumul cu cutitul ca erau mai multe care fumau, nu avea niic un geam/usa deschisa si copila era pe canapea intre ele.
Tot o faza cu ea, la ziua sotului prietenie mele, au fost is ei invitati si avea copila atunci 2 sapt, a pus-o pe o canapea infofolita intr-un pled si a lasat-o acolo...ca ea a fugit la bucatarie la tigari si a uitat sa mai apara la copil. Cum sarbatoritul a baut, si obosit fiind a vrut si el sa se puna pe canapea si era sa aterizeze fix pe bebe daca nu striga sora mea si cumnata lui la el ca e copilul..va dati seama ce sperietura a tras...apoi au venit is alti invitati care nestiind ca acolo se afla un copil isi puneau hainele si posetele fix pe bebe...noroc cu sora mea ca s-a pus langa ea si a protejat-o pana cand a venit masa..ca altfle se intampla o tragedie ..In fine vreau sa va psun ca exista si astfel de mame care considera ca o tigare e mai importanta decat sanatatea copilului si chiar copilul in sine. Mie ii era mila de mititica aceea, nu avea nici o vina, mai ales ca ieri am vazut-o si cu niste unghiute mari si negre..asa ca ma face sa ma indoiesc de grija mamei


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 15+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Am culcat fata si acm caut retete cu mancaruri.

Idei ceva aveti?! Ptr bebei..ce le gatiti azi?! ptr voi...

Ema sa o poarte saantos Darius gecuta..ia sa pui si o poza cu ea

Getik off soacra asta a ta chiar ca e enervanta..auzi sa trezesti fata din pat ca sa o vada sa stii ca si eu am uitat sa-i izc la multi ani sorei mele..dar nu mi-am dat seaam ca suntem in octombrie


Mami de printesuca mica si iubita 05.05.2009...si surpriza 15+
Buburuza mea******In asteptare...
*********************
Povestea Stefaniei
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

ema vezi ca dau cu rosii
piky din ce zici tu ajung la concluzia ca DD da copii la oameni fara suflet. alti parintiii se chinuie ca vai de ei cu stimulari, FIV-uri etc. si alti uite cum se poarta. cruda mai este viata.
diseara pun poze cu ary care se vad binee

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

picky moamaaaa,belea mare cu cioco si mai ales seara..inca nu-i dau teroristei dulce pe cat posibil,iar cioco nici nu stie ce einca...
simina spor la treaba si te asteptam sa intri dupa ce termini situatia
picky pai i cazul asta te astept sa facem repetie pe skodita ca e mai usoara de invatat..i-a lasa bazdacii si stai potolita ca nu e de gluma,mai e putin pana la contro si in functie de ca-ti spune atuncea poti sa te mai arunci in smotru,dar altfel stai potolita;te rog frumos,acum cautam un club cu bara sa-i facem cunostinta ca sa stie unde se fac bani usordaaaa,suntem cu capul,nu-i asa?..foarte bine punctat,mierea,gemul,untul si sosul e jale marein rest,nimic nu se compara cu dezastru facut de pici la masa ..zici ca esti in redecorata si gata..da,rudelemereu binevoitoare in sfaturi care mai de care mai idioate si mai de conceptie invechitalasa puca sa suga ca nu-i tragedie,si usor-usor o sa vezi ca o vrea ea sa renunte pentru surpiza din burtica lu' mami,nu ai ideee ce smart sunt copii nostri si intelegatori..
getik data viitoare cand socrela vrea fata sa o vada la 3 dimineata si soata da fuga sa trezeasca copilul de dragul masii,invita-l sa culce el kinderul la loc ca tu esti obosita..si soacre-i spune-i ca pe ary ai facut-o pentru tine si sot,nu pentru restul prietenilor ei,si cine are placerea sa o vada,sa-si ia bilet pentru romania ca usa e deschisa..multumesti pentru intelegere si stingi calculatorul,iar pe sot il iei deoparte si ii spui ca nu e normal si nici sanatos sa chinui copilul pentru un moft

ema ma crezi ca nu a zis nici pas??nimica,doar s-a uitat la mine si a zis ca pe langa acuaela mea sa iau si o galeata de lavabil..iiiiiiiiiiii,pupa cucuil la baiat si da la lume poze cu geaca meseriasa sa admire si socrela (adica eu)ce ginere am
picky din pacate,exista multe astfel de femei care pun o tigara sau un coafat inaintea copiluluinu te amala sa-i dai sfaturi prea multe ca te va considera prea bagacioasa si ti-o va lua in nume de rau.Las-o sa vada la stefi cum o cresti(interzice-i tigara la tine in casa si in trezenta pucai) si schimbari siguri vor apareapai azi sunt la bucatarie arestatasi pentru noi am facut o ciorba de fasole cu afumatuira,cartofi la cuptor cu carnita la pitica si pandispan pentru toti

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput